Radeon Instinct - terminatory z logo AMD?
Serwery

Radeon Instinct - terminatory z logo AMD?

przeczytasz w 2 min.

Czy zabójcze maszyny z przyszłości będą napędzane kartami Radeon? Nowa inicjatywa AMD ma przyśpieszyć nadejście ery inteligentnych maszyn

Tak, wiemy, czekacie szczególnie na informacje o procesorach AMD Zen i kartach graficznych AMD Vega. AMD wie to również, ale zamierza odpowiednio dawkować emocje. Dziś odkrywa przed wami Radeon Instinct, ale oczekiwanie na informacje o nowych CPU i GPU również nie potrwa długo!

AMD dołącza do firm które pracują nad sztuczną inteligencją i zamierza wspomóc uczenie się maszyn za pomocą swoich nowych akceleratorów graficznych Radeon Instinct (platformy serwerowe AMD Naples), otwartych bibliotek MIOpen (akceleracja GPU) i frameworków ROCm (deep learning).

Niedawne porozumienia z takimi gigantami jak Alibaba Cloud i Google zwiastowały, że AMD ma do pokazania coś więcej niż Radeony Pro. Radeon Instinct to jednak więcej niż potwierdzenie tego faktu, bo AMD zaprezentowało od razu cały i kompletny ekosystem bazujący na otwartych rozwiązaniach.

Jak wyglądałyby takie maszynki? Właśnie tak:

Dzisiejsze komputery muszą sobie radzić już nie z terabajtami, czy petabajtami danych, ale wręcz z eksabajtami. Połączenie mocy obliczeniowej nowych akceleratorów Radeon Instinct, oprogramowania oraz współpracy choćby z Google, ma przynieść nową jakość w procesie "zrozumienia" przez komputery takiej masy danych.

Podstawą nowej platformy mają być trzy akceleratory - z czego jeden oparty na świeżutkim rdzeniu Vega.

Radeon Instinct

 • akcelerator MI6 oparty jest na rdzeniu Polaris(16 GB pamięci GPU)
 • niewielki akcelerator MI8 oparty jest na rdzeniu Fiji Nano (4GB pamięci HBM)
 • najbardziej interesujący akcelerator MI25 oparty jest na całkiem nowym rdzeniu Vega i pamięciach HBM2

Dzięki oprogramowaniu MIOpen akceleratory Radeon Instinct mają naprawdę imponować. Wyniki na podstawie benchmarka DeepBench GEMM:

Co powiecie na maszynki oparte na Radeon Instinct o mocy obliczeniowej 100, 400 teraflopów, a nawet 3 petaflopów?

Nowe produkty mają być dostępne w pierwszej połowie 2017 roku. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Radeon Instinct, która właśnie powinna zacząć działać.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Moggster
  -5
  A pójdzie na tym Crysis?
  • avatar
   kitamo
   -9
   Powtorka z rozrywki widze.
   Wspolpraca z google ehem, szkoda ze nikt nie pokusil się by wyjasnic na czym ma polegac ta wspolpraca ;) szcegolnie ze google tworzy swój wlasny chip, NV i Intel mają już kilka udanych produktów. Ha, chyba ktoś tu zle przeczytal i ztranslatował artykuł w jezyku obcym.
   • avatar
    PITUCH1
    -11
    Jakoś upadające AMD akcje musi podbić :P
    • avatar
     HoseArkadioMorales
     0
     Ta zrobią 100 Tflopową Rumbę do odkurzania kuchni hehehe
     • avatar
      Krzysztof Szozda
      0
      Nie do końca jestem przekonany czy nadejście takiej ery jest nam jako gatunkowi na rękę, sami sobie podetniemy gałąź na której siedzimy, bo po co takiemu człowiek, skoro człowiek ma wady, popełnia błędy, wolno myśli i nie pracuje w chmurze? Nie do końca wiem czy coś takiego istnieje ale ja bym się bał procesora pracującego jak silnik hemi, albo takiego, który w razie konieczności korzysta z mocy obliczeniowej farmy, robiąc to samodzielnie, bez wiedzy i potrzebnej zgody użytkownika...t u już bym się bał :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Radeominator ;D