Serwery plików NAS

Router bezprzewodowy D-Link DIR-300

przeczytasz w 2 min.

W naszej redakcji pojawił się najnowszy model routera bezprzewodowego marki D-Link, który skierowany jest do użytkowników domowych korzystających z łącz DSL. Jest to bezpośredni następca doskonale zna

W naszej redakcji pojawił się najnowszy model routera bezprzewodowego marki D-Link, który skierowany jest do użytkowników domowych korzystających z łącz DSL. Jest to bezpośredni następca doskonale znanego ale i już leciwego modelu DI-524 (zbudowanego na chipsecie Ralink).
Przez kilka lat pojawiło się wiele zastrzeżeń użytkowników co do pracy tego routera. Czasem narzekano na jego niestabilną pracę, nienajlepszy zasięg, a czasem także na dość skromne menu konfiguracji. Dzięki bardzo przystępnej cenie był jednym z najczęściej kupowanych routerów na naszym rynku i do tej pory gości w wielu domach. Sprawdźmy zatem czy firma D-Link oprócz poprawy designu routera poprawiła także te wytykane przez użytkowników błędy.Pierwsze wrażenia

W pudełku oprócz samego routera umieszczono także skróconą instrukcję instalacji (także w języku polskim), płytkę CD z aplikacją Click'n'Connect, kabel UTP oraz zasilacz sieciowy. Zgodnie z zaleceniami rozpoczynamy od uruchomienia aplikacji z płyty CD, która przeprowadzi nas przez wstępną konfigurację. Pierwszy "plus", instalator w całości w języku polskim.

Aplikacja Click'n'Connect krok po kroku prowadzi nas przez cały proces zarówno samego podłączenia routera jak i wstępnych ustawień konfiguracyjnych.

Podczas wstępnej konfiguracji możemy określić odpowiednie parametry do połączenia z Internetem oraz zabezpieczyć naszą sieć bezprzewodową. Dzięki temu spora część użytkowników już na tym etapie może śmiało zakończyć konfigurację i przystąpić do korzystania z nowo powstałej domowej sieci.
Bardziej wymagający użytkownicy będą mogli oczywiście zalogować się poprzez przeglądarkę do routera i tam odnaleźć wszelkie zaawansowane opcje konfiguracji. Domyślny adres IP jest zawsze podany w dołączanej instrukcji.

Już na pierwszy rzut oka widać zmianę jaką wprowadził producent w oprogramowaniu. Całe menu jest bliźniaczo podobne do tego z urządzeń zgodnych ze standardem N jakie mieliśmy okazje opisywać (DIR-635, DIR-615 itp.). To dobrze, gdyż zbiera ono pochlebne recenzje w wielu redakcjach. Ponieważ pokazywanie wszelkich dostępnych opcji może być lekko nużące, skupimy się na tych naszym zdaniem najciekawszych, które mogą wyróżniać ten produkt na tle konkurencyjnych.

 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login