Smart TV w Samsung ATIV Book 9 Lite
Laptopy

Smart TV w Samsung ATIV Book 9 Lite

przeczytasz w 2 min.

Przegląd technologii w ultramobilnym laptopie Samsung Ativ Book 9 Lite - cz.4.

Ocena benchmark.pl
  • 4,3/5
Plusy

dotykowy ekran, długi czas pracy na baterii, cienka obudowa i niska waga, wygodna klawiatura, jakość wykonania, cicha praca układu chłodzenia

Minusy

niepełnowymiarowe złącza D-Sub, HDMI oraz RJ-45, śliska obudowa, utrudniona modernizacja

Samsung ATIV Book 9 Lite Smart TV

Jeszcze do niedawna centralnym punktem w niemal każdym mieszkaniu był telewizor. Sytuacja uległa jednak dość zasadniczej ewolucji. Było to poniekąd spowodowane faktem spadku popularności telewizji jako takiej.

W dobie szybkiego dostępu do treści, informacji, zdjęć i wszelkiego rodzaju multimediów, telewizja stała się anachroniczna. Chronologiczny układ, brak możliwości decydowania o tym, co ma się ochotę oglądać, to grzechy pierworodne tzw. „starej telewizji”.

Nieco zmiany przyniosła cyfrowa telewizja naziemna, wprowadzająca pod każdy dach kilkanaście bezpłatnych programów. To krok we właściwym kierunku, ale nie o tym chciałbym dziś mówić.

Coraz częściej bowiem rolę telewizora zaczął przejmować komputer. To na nim najczęściej ogląda się zdjęcia, filmy, słucha muzyki. Wspomniana już wcześniej łatwość dostępu do treści jest jednak związana z ograniczonym komfortem jej konsumowania. Jak bowiem porównać przyjemność z oglądania filmu na kilkunastocalowym ekranie laptopa z doskonałą jakością obrazu na dużym ekranie telewizora?

Samsung Link na tablecie

Na szczęście twórcy sprzętu poszli po rozum do głowy i postanowili coś z tym zrobić. Stąd nikogo już nie dziwią telewizory z portami USB, do których można podłączyć zewnętrzne dyski twarde, czy pendrive i oglądać film siedząc wygodnie na sofie. Można też podłączyć laptop bezpośrednio do telewizora za pomocą kabla HDMI, ale jest to nieco kłopotliwe i często lenistwo bierze górę nad ochotą.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc połączenie wygodnego siedzenia na sofie z możliwością podłączenia laptopa do telewizora. Bezprzewodowo.

Jednym z producentów oferujących takie rozwiązanie jest Samsung, którego laptopa ATIV Book 9 Lite opisujemy pod kątem zastosowanych w nim technologii.

Samsung Ativ Book 9 Lite

Pisaliśmy już o SideSync, czyli łączeniu laptopa z smartfonem i sterowanie nim za pomocą klawiatury i myszki.

Samsung SideSync

Opisywaliśmy technologię HomeSync, która pozwala łatwo udostępniać treści zgromadzone na komputerze i mieć do niej dostęp na mobilnych urządzeniach bez względu na to gdzie akurat się znajdujemy.

Samsung HomeSync

Pisaliśmy również o wirtualnym dysku Bitcasa, który pozwala na przechowywanie nieograniczonej ilości danych i dostęp do nich z dowolnego urządzenia.

Bitcasa

Połączenie laptopa z telewizorem jest więc naturalną kontynuacją tego cyklu.