Laptopy

Tryb Keyboard / Mouse Sharing

przeczytasz w 2 min.

Jak już wspomnieliśmy SideSync ułatwia komunikację między urządzeniami rozszerzając zarazem możliwości każdego z nich. Laptopa z tabletem można połączyć na dwa sposoby. Przewodowo za pomocą USB lub bezprzewodowo poprzez WiFi.

W tym celu należy uruchomić aplikację SideSync na laptopie oraz tablecie.

SideSync Menu Start

Pojawi się ekran wyszukiwania urządzeń.

SideSync wyszukiwanie urządzeń

Po odnalezieniu naszego tabletu klikamy w jego nazwę i po chwili urządzenia zostaną połączone.

SideSync urządzenie wyszukane

Należy jedynie zdecydować się na jeden z dwóch trybów pracy. Tryb Keyboard/Mouse Sharing umożliwia korzystanie ze smartfonu za pomocą klawiatury i myszy komputera. Tryb Phone Screen Sharing powoduje z kolei powielenie ekranu tabletu na laptopie.

SideSync wybór trybu połączenia

Na początek przyjrzyjmy się trybowi Keyboard/Mouse Sharing, czyli współdzielenia klawiatury i myszy. W praktyce sprowadza się on do przekształcenia tabletu w dodatkową przestrzeń roboczą. Przesunięcie kursora poza ekran laptopa spowoduje jego przeniesienie na tablet. Wówczas klawiatura i mysz służą do obsługi mobilnego urządzenia. Otwiera to przed nami nowe możliwości.

Przykładowo kiedy kursor jest na ekranie tabletu, wówczas użycie klawiatury komputera spowoduje otwarcie wyszukiwarki Google. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające korzystać z dodatkowego ekranu jako szybkiego źródła informacji w internecie bez przerywania pracy i potrzeby otwierania nowego okna przeglądarki na laptopie.

Tryb współdzielenia klawiatury i myszki umożliwia również bardzo łatwe przesyłanie plików z komputera na tablet. Wystarczy zaznaczyć wybrany plik lub folder i po prostu przesunąć go na ekran tabletu.

SideSync kopiowanie pliku na urządzenie mobilne

Kopiowanie rozpocznie się automatycznie, a interesujące nas pliki zostaną umieszczone w folderze "Download".

SideSync katalog download

Przegrywanie plików z tabletu na komputer również nie sprawia większych trudności. Wystarczy zaznaczyć wybrany plik i kliknąć ikonkę "Share". Ukaże się kilkanaście opcji min. Bluetooth, Gmail, czy Skype.

SideSync kopiowanie na laptopa

My kilkamy oczywiście w SideSync. Na laptopie pojawi się możliwość wyboru folderu docelowego, a po chwili plik znajduje się już na dysku laptopa.

SideSync wybór folderu docelowego

Istnieje również możliwość uruchamienia i obsługi każdej aplikacji znajdującej się na tablecie, czy np. zrobienie zdjęcia za pomocą wbudowanego aparatu.