Tablety

Zdjęcia i filmy

przeczytasz w 3 min.

Galaxy Tabie 3 8.0 - przykładowe zdjęcie

Jakość wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów to kolejna rzecz, która w naszej subiektywnej opinii jest jednakowa w Galaxy Tabie 3 8.0 i Galaxy Note 8.0. Nie jest to jednak wybitny powód do dumy, gdyż jakość w większości typowych sytuacji jest co najwyżej przeciętna. Chodzi tutaj oczywiście o fotki i filmy rejestrowane w warunkach domowych/biurowych/szkolnych, kiedy ilość światła wpadającego przez obiektyw nie jest tak wysoka jak pod gołym niebem w słoneczny dzień.

Galaxy Tabie 3 8.0 - przykładowe zdjęcie

Zasada jest uniwersalna dla większości współczesnych tabletów, smartfonów i typowych aparatów cyfrowych - im więcej światła, tym ładniejsze zdjęcia. W gorszych warunkach czułość ISO jest podbijana, a powstały w ten sposób szum likwidowany przez specjalne algorytmy, które przy okazji usuwają część drobnych detali obrazu.

Galaxy Tabie 3 8.0 - przykładowe zdjęcie

Tylne fotki mają rozdzielczość identyczną jak w testowanym wcześniej tablecie Galaxy Note 8.0 - 2560x1920 px, czyli ok. 4,92 Mpx. Można domniemać, że producent zastosował w obu przypadkach dokładnie te same kamerki. Jak na współczesne standardy nie jest to rozdzielczość uznawana za wysoką. Pamiętajmy jednak, że ilość pikseli z których składa się fotka może mieć wpływ na jakość, ale nie musi. W Galaxy Tabie 3 większym problemem niż rozdzielczość jest przeciętna optymalizacja obrazu i niezbyt wyszukana optyka.

Galaxy Tabie 3 8.0 - przykładowe zdjęcie

Rozdzielczość przedniego sensora wynosi 1280x960 px, czyli ok. 1,23 Mpx. Jakość jest podobna jak w Galaxy Note 8.0 (w niektórych przypadkach nawet nieco lepsza).


zdjęcie wykonane aparatem z przodu

Ustawienia fotoUstawienia fotoUstawienia fotoUstawienia fotoUstawienia fotoUstawienia foto

Filmy w formacie MP4 o przepływności ok. 11-12 Mb/s określić można jako słabe. Producent podobnie jak w przypadku modelu Note 8.0 zdecydował się na opcję nagrywania w rozdzielczości zaledwie 720p, a nie Full HD. Takie filmy zrobiłyby na nas wrażenie 3 lata temu, ale nie teraz. Sytuacja jest nieco dziwna, przecież sam tablet potrafi odtworzyć filmy Full HD, więc przy odrobinie optymalizacji pewnie dałby je radę również nagrać.

Przednią kamerką zarejestrujemy nagrania w rozdzielczości 640x480 px i przepływności ok. 2,5 Mb/s. Ich jakość jest słaba, ale w razie potrzeby wystarczy do prowadzenia wideokonferencji przez 3G lub Wi-Fi.