Samsung Gear VR kontra Modecom Volcano Blaze
Mobile

Samsung Gear VR kontra Modecom Volcano Blaze

przeczytasz w 1 min.

Czy do dobrej obsługi VR z wykorzystaniem smartfona trzeba zainwestować w Gear VR, czy też wystarczą bardziej zaawansowane gogle oparte na systemie Cardboard?

Gogle VR tu, gogle VR tam, na co się zdecydować? Umówmy się, że ceny HTC Vive i Oculus Rift są poza zasięgiem wielu fascynatów wirtualnej rzeczywistości. O wiele tańsze są rozwiązania VR wykorzystujące smartfony.

Gogle Carboard, goglom nierówne

Na biegunie absolutnej taniości znajdują się tekturowe gogle Google Cardboard, które można kupić za około 30 zł. Ze względu na toporność tego rozwiązania można się łatwo zniechęcić do wizyty w wirtualnej rzeczywistości. Jednak już za około 100 zł można kupić plastikowe gogle, których komfort użytkowania jest znacznie wyższy. Wydając około 200 zł możemy stać się właścicielem gogli z bezprzewodowym padem oraz dołączonymi słuchawkami. Na przykład Modecom Volcano Blaze.

Modecom Volcano Blaze

Modecom Volcano Blaze - gogle z padem i słuchawkami - ok. 200 zł

Na naszych łamach parokrotnie prezentowaliśmy gogle Samsung Gear VR. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dopracowane rozwiązanie, ale kosztuje około 500 zł i jest kompatybilne jedynie ze smartfonami Samsunga od Galaxy S6 wzwyż. 

Samsung Gear VR - gogle z wbudowanym touchpadem - ok. 500 zł

Czy gogle za 200 zł wykorzystujące system Cardboard mogą się zbliżyć funkcjonalnością i łatwością obsługi do rozwiązania koreańczyków? Na kolejnych stronach przyjrzymy się różnym aspektom użytkowania gogli.