Samsung Level In – hybrydą w ucho
Słuchawki

Samsung Level In – hybrydą w ucho

przeczytasz w 2 min.

Samsung Level In to dokanałowe słuchawki oferujące bardzo wysoką jakość dźwięku i dobrą jakość wykonania. Mają nieplączący się kabel i wbudowany mikrofon.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

trzy przetworniki w każdej słuchawce; jasny, przestrzenny dźwięk; genialne brzmienie gitar basowych, fortepianu i instrumentów smyczkowych; elegancki, nisko schodzący bas; czyste, naturalne tony średnie; bardzo szczegółowe, metaliczne soprany; 7 par uszczelek w komplecie (silikonowe i piankowe); ciekawa budowa sceny (zarówno w głąb, jak i wszerz); płaski, nieplączący się przewód; pilot w kablu (rozmowy telefoniczne i sterowanie odtwarzaczem); dobra izolacja od zewnętrznych hałasów (uszczelki silikonowe); dobra jakość wykonania; dobra ergonomia;

Minusy

syczenie głosek słyszalne przy wyższych głośnościach; bardzo wymagające wobec źródła dźwięku

Narodziny Leweliny

Rocznik 2014 w słuchawkowej winnicy Samsunga należy do najlepszych. Dzieła inżynierów dźwięku nadają się do bezpośredniego spożycia po uprzednim wygrzaniu. Wciąż bardzo mile wspominam, degustację słuchawek Level Over, które zaskoczyły bogatym bukietem brzmienia, doskonałym komfortem i kilkoma przydatnymi funkcjami. Tym razem czas na odkorkowanie rozpakowanie najmniejszego reprezentanta tej rodziny – słuchawek Samsung Level In.

Cukier, słodkości i inne pyszności

Słuchawki Level In zaciekawiły mnie zanim jeszcze miałem okazję z nich skorzystać. Powodem jest ich nietypowa konstrukcja. Klasyczne słuchawki douszne i dokanałowe wykorzystują pojedynczy przetwornik dynamiczny. Zazwyczaj cieszą one ucho dobrym, ciepłym basem, ale nie koniecznie czystymi i szczegółowymi sopranami.

Po drugiej stronie barykady stoją konstrukcje z kotwicą zrównoważoną lub jak ktoś woli „armaturowe” od angielskiej nazwy Balanced Armature. Te ze względu na specyficzną budowę nie cechują się zazwyczaj mocnym basem, ale za to zadziwiają szczegółowością i precyzją tonów średnich oraz wysokich. Niekiedy wewnątrz słuchawki umieszczanych jest kilka takich przetworników armaturowych, a każdy z nich odpowiada za reprodukcję innego zakresu częstotliwości. Słuchawki Level In czerpią garściami z obu tych technologii.

Hybrydą w ucho, czyli recepta na dobry dźwięk

Aby połączyć wszystkie zalety wymienionych wyżej konstrukcji Samsung postanowił umieścić po trzy przetworniki w lewej i prawej słuchawce. Jeden z nich jest dynamiczny i służy do prawidłowej reprodukcji najniższych częstotliwości, a dwa pozostałe są z kotwicą zrównoważoną i zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem średnicy oraz tonów wysokich.

W efekcie dokanałówki Samsung Level In pokrywają bardzo szeroki zakres częstotliwości. Bezpośrednio od Samsung Polska otrzymałem informację, że „leweliny” przenoszą 5 – 34000 Hz. Nieźle! Bezduszne cyferki nie mają jednak większego znaczenia. Liczy się wyłącznie subiektywny odbiór dźwięku. W dalszej części postaram się opisać własne wrażenia z odsłuchu, ale już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że słuchawki Level In nie są zwykłymi szaraczkami ginącymi w tłumie konkurencji. Produkt wycelowany jest w stronę klienteli audiofilskiej (czyli bardzo wybrednej). Jedno jest pewne - charakterystyka dźwięku nie pozwala szybko o nich zapomnieć.

Podstawowa specyfikacja:

Niektóre pozycje w poniższej specyfikacji różnią się od tych umieszczonych na stronie producenta. Część informacji otrzymałem bezpośrednio od Samsung Polska.

Konstrukcjadokanałowe
Przetworniki2x z kotwicą zrównoważoną + 1x dynamiczny (średnica 10 mm, magnes neodymowy)
Impedancja16 omów
Pasmo przenoszenia5 – 34000 Hz
Przewódpłaski, ok. 1,2 m, rozgałęzienie symetryczne
Wtykprosty, pozłacany, mini jack 3,5 mm
Mikrofon w kabluTAK
Funkcja zestawu słuchawkowegoTAK
Sterowanie w kabluTAK (rozmowy tel., sterowanie odtwarzaczem)
Wagaok. 16 g
Inne cechywsparcie dla S Voice w smartfonach Samsung