Seagate Backup Plus Slim 1 TB – elegancki twardziel
Dyski zewnętrzne

Seagate Backup Plus Slim 1 TB – elegancki twardziel

przeczytasz w 1 min.

Seagate Backup Plus Slim 1 TB zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów – jest elegancki i wydajny, a przy tym zadba o bezpieczeństwo danych.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

Eleganckie wzornictwo Pakiet Seagate Dashboard 200 GB miejsca na dysku One Drive Usługa Seagate Recovery Service (opcjonalnie)

Minusy

Ograniczenia wynikające z zastosowania dysku talerzowego

Z roku na rok generujemy coraz większe ilości danych, które nierzadko musimy przenosić lub archiwizować - jeszcze do niedawna świetnie sprawdzały się tutaj pendrive’y (przenośne pamięci flash), lecz w niektórych przypadkach mogą one okazać się niewystarczające. Warto zatem sięgnąć po dysk zewnętrzny, który zwykle oferuje dużo wyższą pojemność, jednocześnie zachowując akceptowalną cenę.

Postanowiliśmy więc przetestować taki dysk, a nasz wybór padł na model Seagate Backup Plus Slim - wprawdzie jest on dostępny na rynku już od dłuższego czasu, ale zalicza się do jednych z ciekawszych propozycji i jego popularność wcale nie słabnie.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na dysk Seagate Backup Plus Slim 1 TB?

  • elegancka, smukła obudowa
  • oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych
  • dodatkowe miejsce w chmurze
  • pakiet Seagate Recovery Service

Co tu dużo mówić, na pierwszy rzut oka nośnik zapowiada się świetnie. Dodatkowo mamy do czynienia z modelem wyposażonym w pakiet Seagate Recovery Service (o czym więcej na kolejnej stronie).

ModelSeagate Backup Plus Slim 1TB
InterfejsUSB 3.0
Pojemność1 TB
Deklarowany odczyt maks.b.d.
Deklarowany zapis maks.b.d.
Wymiary113,5 x 76 x 12,1 mm
Waga159 g
Zastosowane technologieSeagate Dashboard
Gwarancja2 lata
Cena400 złotych

Seagate Backup Plus Slim jest dostępny w trzech pojemnościach: 500 GB, 1 TB i 2 TB oraz pięciu wersjach kolorystycznych: białej, srebrnej, niebieskiej, czerwonej i czarnej. Nam trafił się biały “terabajtowiec”, który wyróżnia się pakietem do odzyskiwania danych.

Seagate Backup Plus Slim 1TB dysk zewnętrzny

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem. Obudowa dysku jest smukła, a jej górna część została wykonana z metalu, co nadaje całości eleganckiego charakteru. W środku zainstalowano 2,5-calowy dysk talerzowy - o jego aktywności informuje pulsująca dioda LED.

Nośnik komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0, aczkolwiek można go podłączyć też do złącza USB 2.0 - tyle tylko, że musimy wtedy liczyć się ze ograniczeniem przepustowości mniej więcej do 30 - 40 MB/s. W zestawie jest dodawany kabelek o długości 46 cm.

Seagate Backup Plus Slim 1TB dysk zewnętrzny

Na kolejnych stronach przyjrzymy się oprogramowaniu dołączanemu do dysku oraz przetestujemy jego wydajność w testach syntetycznych i rzeczywistych.