Słuchawki

Wyposażenie, konfiguracja i działanie

przeczytasz w 2 min.

Zawartość pudełka

 • słuchawki SteelSeries H Wireless
 • nadajnik
 • zapasowa bateria
 • przewody - optyczny, USB, zasilający, analogowy, przenośny, chat
 • adapter zasilania z 4 różnymi, międzynarodowymi końcówkami


SteelSeries H Wirelles - co znajdziemy w pudełku?

Producent pomyślał o wszystkim co potrzebne i przydatne. Brawa należą się za patent z zapasową baterią, którą można ładować za pomocą nadajnika. Dzięki temu po wyczerpaniu baterii w słuchawkach możemy natychmast wymienić ją na naładowaną. 

Instalacja sprzętu nie jest skomplikowana. Po wyjęciu zawartości pudełka podłączamy nadajnik do prądu (lub portu USB) i wybranego urządzenia (komputer, konsola, czy kino domowe). Najlepszym sposobem połączenia nadajnika z urządzenia wysyłającego dźwięk jest naturalnie przewód optyczny (S/PDIF).

Następnie za pomocą pokrętła na nadajniku i wyraźnego wyświetlacza OLED tworzymy odpowiedni profil dla podłącznego urządzenia. Wybieramy urządzenie, rodzaj połączenia (analogowe / optyczne), możemy włączyć lub wyłączyć system Dolby oraz edytować dźwięk za pomocą korektora graficznego (do dyspozycji gotowe ustawienia). Później wystarczy włączyć słuchawki i zestaw jest gotowy do pracy.

Aby obsługiwać nadajnik nie trzeba do niego podchodzić. Wystarczy wcisnąć pokrętło głośności w słuchawkach - spowoduje to wejście do menu, po którym będziemy mogli się poruszać za pomocą pokrętła.

Słuchawki wyposażone są również w wysuwany mikrofon kierunkowy, a także złącze Share (3,5 mm) - możemy do niego podłączyć drugą parę słuchawek oraz Xbox 360 Chat (2,5 mm). Same słuchawki są lekkie, bardzo dobrze się trzymają i zapewniają dobre wygłuszenie, chociaż mogą początkowo nieco zbyt mocno uciskać osoby o większych głowach. Wysuwany mikrofon jest bardzo wygodny - można go wyginać wedle woli i schować, gdy nie jest potrzebny.

Podsumowanie

Czy warto? Naszym zdaniem w przypadku zakupu słuchawek, głośników, czy innego sprzetu grającego nie można polegać na opinii osób trzecich, tylko samemu sprawdzić je w działaniu. W takim przypadku indywidualny gust spełnia najważniejsza rolę i co dla jednego gra bardzo dobrze, dla drugiego może być sprzętem średniej jakości. Sprawdziliśmy działanie słuchawek zarówno przy słuchaniu muzyki, jak i podczas rozgrywki na konsoli Xbox 360 (m.in. Lightning Returns: Final Fantasy XIII) oraz PC (m.in. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów). W przypadku gier z dźwiękiem przestrzennym słuchawki sprawiały się po prostu znakomicie. Dźwięk jest czysty i nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Osoby oczekujące po słuchawkach dla graczy mocnego, podbitego basu mogą się jednak poczuć nieco rozczarowane.

Podczas słuchania muzyki przy ustawieniach standardowych dźwięk wydawał się nieco płaski, jednak wystarczyło skorzystać z jednego ustawień korektora graficznego, by natychmiast nabrał głębi. Dźwięk odtwarzany był płynnie, bez przerwań i opóźnień - dopiero oddalenie się do innego pomieszczenia powodowało niewielkie zakłócenia w odtwarzaniu. W połączeniu z technologiami LiveMix / ChatMix, SteelSeries H Wireless jako słuchawki dla gracza sprawdzają się świetnie.

Na pierwszy rzut oka kwota około 1000 zł, którą należy wyłożyć na zestaw SteelSeries H Wireless jest wysoka, jednak na rynku znajdziemy wiele modeli bezprzewodowych słuchawek o jeszcze wyższej cenie i ze słabszym wyposażeniem. SteelSeries H Wireless to znakomicie wyposażony zestaw, który możemy podłączyć praktycznie do wszystkiego. Patent z dodatkową baterią i możliwością jej ładowania przez nadajnik jest naprawdę świetny. Jedyne co nam przeszkadzało to błyszczące powierzchnie na muszlach słuchawek oraz po bokach nadajnika, które niestety szybko się brudzą.

 SteelSeries H Wireless
 plusy: 
• system Dolby - Dolby Headphone, Dolby Digital i Dolby Pro Logic IIx
• multiplatformowość
• adapter zasilania z różnymi końcówkami
• zestaw kabli
• druga bateria w zestawie i możliwość ładowania za pomocą nadajnika
• możliwość podłączenia drugiej pary słuchawek (share)
obsługa nadajnika za pomocą pokrętła na słuchawkach
• prosta konfiguracja i obsługa zarówno słuchawek, jak i nadajnika
• dobra jakość wykonania i solidne wygłuszanie
• estetyczny wygląd słuchawek i nadajnika
wysuwany, elastyczny mikrofon kierunkowy
• technologie LiveMix / ChatMix
 minusy:
• cena
• błyszczące elementy muszli słuchawek i nadajnika, które błyskawicznie łapią odciski palców
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1000 zł

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  2
  Jeżeli tylko do grania zdecydowanie za drogo - jeżeli miałyby być dobre do muzyki to nie jest wcale drogo - ale jak napisano powyżej musiałbym sam ocenić jakość muzyki - ale mam wątpliwości bo słuchałem wielu słuchawek bezprzewodowych co nie dawały rady, a po podłączeniu kabla było bardzo dorze -
  więc problemem jest fakt, że producenci nie potrafią znależć sposobu na dobrej jakości przesyłanie dzwięku bezprzewodowo - i nie ma znaczenia czy mówimy o słuchawkach za 500 czy za 2500.
  • avatar
   Kropeczka
   2
   To nie są słuchawki do muzyki - nie nadają się.
   Za 1000 zł można kupić używane (ale praktycznie w idelanym stanie)
   Słuchawki klasy Hi-End, za 2000 zł nowe.

   Ale i za 1000 zł słuchawki które zagrają muzykę rewelacyjnie...

   A te ? do gier może - nie znam się także nie powiem czy warto.
   • avatar
    GhostReconPL
    1
    Zrecenzujecie kiedyś jakiś sprzęt dla przeciętnego Kowalskiego? Bo umówmy się, ludzi którzy kupują słuchawki za takie pieniądze jest garstka.
    • avatar
     RafiXll
     1
     - I tak pewnie grają cienko... jak wszystko co dla graczy... Dobrze że super wibracji do nich nie wrzucili... 1000zł za taki szajs trzeba po prostu mieć... No ale kto ma ten gówna nie kupi... chyba, że ten kto ma to nie ma mózgu...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Cena nie adekwatna do oferowanego produktu. Dla mnie to kolejne nauszniki typu Philips..
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jeśli ktoś chce przestrzennego dźwięku z konsoli to ma do wyboru w tej cenie albo te słuchawki, albo jakieś plastikowe pierdziawki z "kina domowego za tysiaka". Tak źle i tak niedobrze.

       • avatar
        ICE1979
        0
        Mam inny model od steelseries duuuuzo tanszy maja b. dobre pozycjonowanie przeciwnika w grach. Jest jedna rzecz ktora mnie w nich drazni, dzwiek jest dobrej jakosci czysty, ale jak dla mnie sa ciche , za ciche a wg danych producenta sa glosniejsze od tego modelu. Mimo iz gra sie calkiem przyjemnie to nastepnych nie kupie od tego producenta.
        • avatar
         Ehhhm
         0
         Zawsze mnie zastanawia, czy słuchawki bezprzewodowe mają negatywny wpływ na zdrowie. Ktoś wie coś na ten temat ?