Święta w Ultra High Definition
Telewizory

Święta w Ultra High Definition

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

Jeśli szukamy ucieczki przed ramówką telewizyjną, idealnym rozwiązaniem będzie nowoczesny Smart TV, który podłączony jest do Internetu.

Już na początku listopada w sklepach zaczynają się pojawiać charakterystyczne zimowe dekoracje. Nieodzownym zwiastunem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia są zewsząd napływające dźwięki świątecznych hitów oraz „Kevin sam w domu”, czyli absolutny klasyk telewizyjnej ramówki. Jednym z nieodłącznych elementów przygotowań jest kupowanie prezentów najbliższym. Co roku dużą popularnością cieszą się podarki z zakresu elektroniki. Jeśli chcemy zainwestować w uniwersalny prezent dla całej rodziny, warto zastanowić się nad zakupem nowe telewizora – koniecznie Smart TV.

Samsung Live TV

Jeśli szukamy ucieczki przed ramówką telewizyjną, idealnym rozwiązaniem będzie nowoczesny Smart TV, który podłączony jest do Internetu. W serwisach VoD, takich jak HBO GO, Player, Showmax, VOD, Cineman czy Netflix znajdziemy tysiące seriali i filmów fabularnych, a duża część z nich jeszcze nie miała premiery telewizyjnej. Znajdziemy tam także coraz więcej tytułów , które możemy obejrzeć w jakości Ultra High Definition (4K), co zapewnia większą ilość szczegółów i wspaniałe nasycenie kolorów. Obecnie najbogatszą ofertę serwisów VoD znajdziemy w telewizorach Samsung. Smart TV w urządzeniach tego producenta jest ceniony przez dziennikarzy i widzów nie tylko za jakość i zawartość aplikacji, lecz także za szybkość działania, intuicyjność i niezawodność.

Eleven Sport Smart TV
Eleven Sport dostęny jest jedynie na telewizorach Smart TV Samsung

Jeśli obejrzymy wszystkie filmy, które chcieliśmy zobaczyć, za oknem plucha, a tuż przy telewizorze czeka na odpalenie konsola, to korzystając z telewizora UHD będziemy mogli zobaczyć wszystkie szczegóły najnowszych gier. A przecież dziś to prawdziwe, wysokobudżetowe produkcje, które jakością grafiki dorównują filmom. Właśnie dlatego jakość obrazu stała się ważnym elementem, który ma wpływ na poziom wrażeń. Każdy fan gier wie, że czasem ułamek sekundy może zdecydować o ostatecznym wyniku rozgrywki i nie może być mowy o znaczących opóźnieniach w wyświetlaniu obrazu. Parametry telewizora w tym zakresie określa się wielkością Input Lag. Jest to wartość, która opisuje, jak dużo czasu upływa od momentu wysłania obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Im niższa wartość Input Lag, tym lepiej. W przypadku dynamicznych gier, nawet minimalne opóźnienia mogą być zauważalne. W telewizorach z serii QLED użytkownicy mają do wyboru „tryb gra”, który znajduje się w menu ustawienia opcji. Gracze powinni być usatysfakcjonowani niewielkim opóźnieniem, wynoszącym w zależności od modelu jedynie od 20 do 24 ms. Jest ono praktycznie niewyczuwalne, a reakcja na ekranie – natychmiastowa.

Samsung TV

W najnowszych telewizorach Samsung istotnym elementem wyposażenia jest pilot Smart Control – jeden, by rządzić większością podłączonych urządzeń. Minimalistyczny, lekki, z małą liczbą przycisków, a jednocześnie niezwykle intuicyjny, pozwala sterować konsolą, odtwarzaczem Blu-ray, soundbarem czy większością dekoderów. Nie musimy też pamiętać, gdzie, pod jakim wejściem mamy podłączoną konsolę. W Samsung Smart TV na dolnym pasku zobaczymy ikony urządzeń, które zostały podpięte. Warto podkreślić, że do podłączenia urządzeń służy One Connect – niewielkie urządzenie, które dołączone jest do telewizorów QLED i UHD. Znajdziemy tam niezbędne interfejsy, takie jak złącza HDMI czy USB. Co więcej, w przypadku serii QLED TV, One Connect łączymy z telewizorem za pośrednictwem praktycznie przeźroczystego przewodu Invisible Connection. Dzięki temu możemy uniknąć plątaniny kabli wokół telewizora, a w naszym salonie zapanuje ład i porządek.

Telewizor Samsung UN55MU7000
Telewizor Samsung UN55MU7000

Oglądając telewizję czy filmy nie możemy się powstrzymać, żeby nie sprawdzić, co u naszych znajomych na Facebooku. To naprawdę świetnie się składa, bo smartfony takie jak np. Galaxy S7 czy S8 i telewizory UHD firmy Samsung doskonale z sobą współpracują. Za pośrednictwem aplikacji Smart View możemy szybko przesłać zdjęcia ze smartfona i oglądać je na dużym ekranie. Możemy też m.in. sklonować obraz z telewizora i kontynuować oglądanie na urządzeniu mobilnym. Ta funkcja przydaje się szczególnie, gdy np. w trakcie meczu trzeba odebrać pizzę czy przygotować kolejną porcję przekąsek – nie umknie nam żaden ważny moment.

Smart TV

Co więcej, telewizorem Samsung możemy swobodnie sterować z poziomu aplikacji Smart View (na iOS i Android) na swoim smartfonie. Wystarczy połączyć urządzenia za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli zmieniać podstawowe ustawienia telewizora, ale także uzyskać dostęp do treści i aplikacji dostępnych w ramach Samsung Smart TV.

Interfejs aplikacji jest spójny z interfejsem Smart Hub – platformy, która od kilku lat jest standardem w telewizorach Samsung. Co więcej nie musimy przerywać seansu, aby przejrzeć listę multimediów czy uruchomić kolejny film – robiąc to z poziomu smartfona, menu wyboru będzie widoczne tylko na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu przejście do kolejnego odcinka serialu jest jeszcze łatwiejsze.

Telewizory Samsung wyróżniają się nie tylko pięknym designem, bogatym Smartem i łatwą obsługą. Oferują także szereg rozwiązań, dzięki którym gracze będą mogli w pełni cieszyć się ulubionymi produkcjami – na dużym ekranie i w najlepszej jakości.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    felo99
    0
    RZeczywiscie znając życie to w telewizji nic nie da rady obejrzeć. Albo same odgrzewane kotlety, albo nowości sprzed 4 lat. Internet + filmy na płytach na szczęście istnieją, więc można sobie bez problemu coś zamówić. U mnie akurat Philips z Ambilight, więc mam jak w kinie.