• benchmark.pl
  • Gry
  • Tekken 7 - raport z pola walki + porównanie wersji PC vs konsole
Gry

PC vs konsole

przeczytasz w 2 min.

Tekken 7

Tekken 7 vs PC

Jak już wcześniej wspomnieliśmy tytuł Namco został zbudowany w oparciu o Unreal Engine 4. Narzędzie bardzo elastyczne jeśli chodzi o optymalizację i bardzo uniwersalne jeśli chodzi o platformy docelowe. Dzięki niemu Tekken 7 bez problemu został przeniesiony na konsole domowe i PC.

I to właśnie na tej ostatniej platformie gra może rozwinąć skrzydła oferując rozdzielczość 4K oraz niedostępny dla konsol poziom detali - ultra. Oczywiście wszystko zależy od sprzętu jakim dysponujecie, ale Tekken 7 generalnie nie szokuje wymaganiami sprzętowymi.

Tekken 7

W przypadku procesorów wystarczy już dowolny i3, a stałe 60 klatek na sekundę w rozdzielczości FullHD zapewni już w połączeniu z kartą pokroju GeForce GTX 1060 3 GB / RX 470. Choć należy dodać, że gra jest sygnowana logiem Nvidii i generalnie działa nieco lepiej na kartach tego producenta.

Jeśli ktoś myśli o graniu w rozdzielczości 4K to będzie potrzebował GTX 1080 lub lepiej 1080 Ti. Tylko te dwie karty zapewniają stałe 60 kl/s niezależnie od sytuacji na ekranie. Ciekawostką jest fakt, że gra udostepnia również dynamiczne dostosowanie poziomu detali w trakcie rozgrywki aby zapewnić wspomnianą płynność animacji.

Xbox One vs Playstation 4 vs Playstation 4 Pro vs Arcade vs PC

Pierwotnie Tekken 7 został wydany na automaty (w 2015 roku), których sercem jest nic innego jak zwykły pecet działający pod kontrolą Windowsa. Nie dziwi więc fakt, że wersja komputera góruje wyraźnie nad innymi i to nie tylko pod względem oprawy ale i rozgrywki sieciowej i czasu ładowania walki. Poniżej przedstawiamy dokładne zestawienie.

Xbox OnePlaystation 4Playstation 4 ProArcadePC
Rozdzielczość720p864p1080p1080pdo 4K
Poziom detaliŚredniŚredni/wysoki (dynamiczy)Średni/wysoki (dynamiczy)Wysokido Ultra
Dodatkowe opóźnienie w rozgrywce sieciowej104 ms (6,2 kl/s)120 ms (7,2 kl/s)120 ms (7,2 kl/s)-< 80 ms (< 5 kl/s) + możliwość wyłączenia VSYNC
Czas ładowania walki40 sekund22 sekundy24 sekundy19 sekund15 sekund

Porównanie jakości (PS4 Pro vs PC)

Tekken 7

PC - 1080p - Ultra

Tekken 7

Playstation 4 Pro - 1080p - Medium/High

Tekken 7

PC - 1080p - Ultra

Tekken 7

Playstation 4 Pro - 1080p - Medium/High

Platforma docelowa.... PC

Patrząc przekrojowo jesteśmy trochę zdziwieni, że tak naprawdę platformą docelową dla Tekkena 7 jest PC i to już nawet pomijając kwestię oprawy wizualnej. Znacznie mniejsze opóźnienie w trybie sieciowym robi naprawdę sporą różnice, a czas wczytywania szczególnie na konsoli Xbox One jest frustrująco długi.

To oczywiście nie oznacza, że od teraz wszystkie turnieje w Tekkena 7 będą odbywały się na PC. W tej kwestii zapewne nic się nie zmieni i nadal królować będzie Playstation 4. Nie zmienia to jednak faktu, że do zabawy w domowym zaciszu / online to właśnie PC jest najlepszą platformą dla tego tytułu.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login