Telefony

Test LG Viewty. Telefon z aparatem czy aparat z telefonem?

przeczytasz w 8 min.

LG Viewty. Telefon został zaprezentowany dosyć dawno bo pod koniec 2007r. Firma LG zaskoczyła wszystkich przede wszystkich 5 megapikselowym aparatem co w dwa lata temu oznaczało ze Viewty był jednym z pierwszych o tak dużej matrycy. Telefon reklamowany był przede wszystkim jako świetne narzędzie dla amatora fotografii.
Sprawdzę dziś wszystkie możliwości tego "cuda" i przekonamy się czy jest wart uwagi.

Zawartość pudełka

Telefon otrzymałem od operatora w nieziemsko małym opakowaniu. Szczerze mówiąc tak małego pudełka dla telefonu jakie ma LG Viewty, nie widziałem nigdy wcześniej:) Niestety pech chciał że u operatorów dostępne są tylko modele z "i" na końcu nazwy modelu, co oznacza poważnie okrojone wyposażenie seryjne. Konkretnie brak tu: rysika, słuchawek czy nawet kabla USB, dobrze ze producent nie wziął pod nóż także ładowarki:) Pal licho jakby końcówka kabla USB czy słuchawek była normalną popularną ogólnodostępną.. LG wymyśliło sobie swój standard złącz i narazie nie daje za wygraną:) Jednak oczywiście doposażyłem się w niezbędne akcesoria i zestaw mogę rzec jest "kompletny":) Wracając do zawartości seryjnej, dodatkowo otrzymujemy ponad stu stronną książeczkę, zwaną instrukcją, kartę gwarancyjną i oczywiście gwóźdź programu czyli sam aparat.




Telefon i jego budowa

Sprzęt już na pierwszy rzut oka może się podobać. Nie jest duży (chociaż na taki wygląda na zdjęciach), ma ciekawy desing (kwestia gustu)  i zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Jakość ogólna wykonania telefonu to naprawdę górna półka. Materiały użyte do montazu są "na poziomie". Tył obudowy wykonano z aluminium, po bokach znajdziemy pseudo chrom, który nie sprawia wrażenia że zaraz cała emalia z niego odpadnie, a jednocześnie nadaje ekskluzywności apartaowi . Natomiast przód to plastikowa szybka chroniąca ekran dotykowy. Materiały tak czy tak są dużo lepsze niż w podobnych cenowo produktach konkurencji, nie wspominając tu o spasowaniu które jest perfekcyjne. 



Z przodu znajdziemy trzy klawisze. Dwa z nich to "odbierz" i "odrzuć" i trzeci "c". Najwyżej znajduje się "oko" kamery do wideorozmów, kręcenia filmów lub robienia zdjęć w rozdzielczości 640x480.

Na prawym boku znajduje się także nie mało "pstryczków". Największy z nich to dwustopniowy spust aparatu fotograficznego i kamery, którym otwieramy aplikacje zarządzające galerią i obsługą aparatu, ale o tym później. Lekko do góry od klawisza aparatu, jest nic innego jak pstryczek do blokady klawiatury. Na samej górze znajdziemy suwak do zmiany aplikacji (galeria, kamera, aparat) niczym w wyczynowym aparacie fotograficznym. 



Drugi bok jest dużo uboższy i znajduję się na nim jedynie wielofunkcyjne złącze do obsługi słuchawek, kabla USB czy tez ładowarki. Złącze jest bardzo estetycznie schowane przez odsuwaną zaślepkę. Niby detal, a człowiek się cieszy:) 



Z tyłu dumnie prezentuje się obiektyw głównego aparatu, wokoł którego znajdziemy pokrętło to ustawiania zoomu czy manualnej ostrości niczym w lustarzankach. Służy ono takze do przewijania pozycji na listach czy tez do poziomu regulacji natęzenia dźwięku. Obok obiektywu jest lampa błyskowa oraz nieco dalej "świecąco" wykonane logo LG.  Oczywiście z tyłu prezentowana jest zgodność DivX potwierdzona certyfikatem, oraz obsługa ISO800 co w urządzeniach tego typu jest rzadkością.


Dane techniczne
GSM (900/1800/1900MHz) + UMTS (2100MHz)
Typ obudowy
Card
Wymiary (mm)
103.5 x 54.4 x 14.8
Waga ze standardową baterią (g)
112
Pojemność standardowej baterii (mAh)
1000
Max. czas czuwania (h)
330
Max. czas rozmów (min)
200
Wyświetlacz
Typ
Dotykowy TFT
Wielkość
3.0
Ilość wyśw. kolorów
262 tys.
Typ dzwonka
Polifonia 64 ton
Alarm wibracyjny
Tak
Internet
Tak
GPRS
Tak
EDGE
Tak
UMTS
Tak
HSDPA
Tak, 3.6Mbps
WAP
2.0
JAVA
MIDP 2.0
Uslugi SIM Toolkit
Tak
Obslugiwane typy wiadomości

 

SMS
Tak
MMS
Tak
EMS
Tak
Transmisja danych z/do komputera
 
USB
2.0 Fullspeed
Port szeregowy RS-232
Nie
Bluetooth
1.2 Stereo z A2DP
IrDA
Nie
PC Sync
Tak
Funkcje organizera
 
Kalendarz
Tak
Alarm (budzik)
Tak
Spis kontaktów (ilość wpisów)
Tak (500)
Grupy rozmówców
Tak
Personalizacja telefonu
 
Możilowść instalacji wlasnej tapety (animacji)
Tak
Możliwość wgrania wlasnych dzwonków
Tak
Multimedia
Aparat cyfrowy
5.0 MP
ZOOM cyfrowy
x8
Inne funkcje aparatu fot.
AutoFocus, Xenon Flash
Aparat wewn.
Tak (VGA)
Wybieranie glosowe
Nie
Odtwarzacz MP3
Tak
Odtwarzacz wideo
Tak (DivX, XviD)
Radio FM
Tak
Preinstalowane gry
Tak
Notatki glosowe (max. dlugość)
Tak (max. pamięć)
Pamięć zewnętrzna
microSD max 8GB
Pamięć wewnętrzna telefonu
100MB
Dodatkowe cechy
Nagrywanie 120fps, odtwarzanie DivX

 

Obsługa, interfejs, wprowadzanie tekstu itd.



LG Viewty nie pracuje na żadnych systemie operacyjnym typu Symbian czy Windows Mobile. Jednych to cieszy, drugich martwi. Mi jako użytkownikowi poprzednio wielu telefonów z Symbianem to ciekawa metamorfoza, nawet z tego względu że instaluje nie wiadomo jakich programów na telefon co jest możliwe w aparatach z OS'em. 

Pulpit telefonu prezentuje się bardzo interesująco. Na dole mamy belkę z czterema klawiszami (od lewej menu, klawiatura numeryczna do wykonania rozmowy, menu wiadomości i spis kontaktów), nieco wyżej "latają" sobie strzałki w lewo i w prawo. Ich naciśnięcie powoduje ukazanie się tabeli w formacie 3x3 z 9-cioma często używanymi aplikacjami (takie jak Bluetooth, Profile, Kalendarz itd.). Ekran gdy jest zablokowany pokazuję datę i godzinę oraz powiadomienia typu nieodebrane połączenie czy nowa otrzymana wiadomość SMS.  Na pulpicie możemy także dodać widgety. Niestety w LG Viewty znajdziemy tylko zegar i kalendarz co jest nieco marnym wynikiem ale dobre i to:) Na górze oczywiście ikony statusu baterii zasięgu, profilu czy wielozadaniowości.









Wchodzimy do głównego menu. Tutaj znajdziemy pogrupowane na 4 grupy ikonki. W pierwszej znajdziemy np. kontakty, wiadomości i rejestr połączeń. Druga to typowo multimedialna grupa. Pozwala na dostęp do naszego magazynu filmów, muzyki, programów, obrazów czy gier. Znajdziemy tu także Radio fm, aparat, dyktafon czy studio wideo. Dwie pozostałe grupy to narzędzia (typu terminarz, pakiet google, notatki itd.) i ustawienia.







Nie ma problemu z obsługą dotykowego ekranu LG Viewty. Jest odpowiednio czuły, nigdy nie zdarzyło mi się kliknąć w jakaś ikonkę  bez takowego zamiaru, a ikony i cała obsługa została tak skonstruowana że rysika używamy w ekstremalnych przypakach(przydaje się przy edycji zdjęć). Przy każdym dotknieciu ekranu i jednoczesnym wchodzeniu w kolejne podmenu, telefon delikatnie wibruje dając nam znać ze na pewno wybraliśmy ikonkę na której nam zależało. Jakość wyświetlanego obrazu zadowoli każdego. Ekran pokazuje 262tys. kolorów w rozdzielczości 240x400 co daje zamierzane efekty. Co do szybkości działania to aparat działa bardzo sprawnie nawet przy działającym odtwarzaczu muzyki i jednoczesnych "przechadzaniu" się po menu.

Pisanie notatek, SMS-ów, czy ogólne wprowadzanie tekstu w KU990 jest czystą przyjemnością. Do wyboru mamy aż cztery sposoby. Standardowa klawiatura numeryczna znana z telefonów o klasycznej budowie, pełna klawiatura QWERTY czy nawet rysowanie liter za pomocą palca lub rysika na dwa sposoby. Każda z tych możliwości zdaje egzamin, oczywiście do obsługi "dotykowca" trzeba się przyzwyczaić, jednak szybko załapujemy o co chodzi:)







Internet, Łączność, dokumenty itd.

LG Viewty tutaj nie ma się czego wstydzić, wręcz przeciwnie. Telefon dzięki wbudowanej aplikacji obsługuje cały wachlarz plików od flash, przez word, excel itd. aż na pdf. kończąc. Nie ma problemów z otwieraniem plików o dużej "masie". Telefon bez problemów otworzył plik pdf. o pojemności grubo ponad 100MB. 

Przeglądanie internetu jest całkiem przyjemne. Dzięki dużemu ekranowi i wysokiej rozdzielczości zobaczymy każdy szczegół. Możemy przeglądać strony w pionie lub poziomie, mamy także możliwości zoomu, zaznaczania tekstu i wiele innych ciekawych umilaczy. Oczywiście możemy dodawać ulubione zakładki, a oglądanie na oglądanie filmów pozwoli nam przeglądarka która obsługuje format flash. Dodatkowym i bardzo przydatnym gadżetem jest tzw. "pakiet Google" na który składają się:
wyszukiwarka Google, Blogger, poczta GMAIL, Google Maps czy mobilna wersja YouTube działająca szokująco szybko. Niestety sama przeglądarka czasami trochę "muli" i od razu proponuje zainstalowanie przeglądarki alternatywnej, chociaż dla mało wymagających standardowa w zupełności wystarczy ( i tak jest lepsza niż te stosowane w Nokiach). Jej niebywale dużą zaletą jest możliwość pracy na kilku zakładkach naraz oraz możliwość minimalizacji, podobnie jak innych aplikacji w całym telefonie (wielozadaniowość) W sprawnym przeglądaniu internetu pomagają nam takie technologie jak np. EDGE, GPRS czy HSDPA.











Telefon oczywiście posiada Bluetooth ze wsparciem A2DP. Niestety brakuje mi tu IrDy, której wszelkie zastosowanie jest każdemu doskonale znane. Viewty także nie posiada wbudowanego GPS, jednak dla mnie nie jest to uciążliwe ponieważ posiadam oddzielną nawigację, na którą nie narzekam.

Multimedia





Absolutnie popisowy rodział tego urządzenia. Viewty oferuje ciekawy odtwarzacz MP3, odtwarzacz filmów DivX, dyktafon, radio FM, Edytory filmów czy zdjęć, studio wideo, gry i także aparat z kamerą do rejestrowania filmów. 
Zacznijmy od muzyki. Seryjny odtwarzacz jest bardzo prosty w obsłudze i mimo że posiada wiele funkcji i udogonień brak mu equalizera co jest niekoniecznie wadą a jakąś dziwacznością. Mimo to barwa tonów została tak dobrana i ustawiona, że z KU990i wydowyba się naprawdę bardzo czysty (nawet przy dużej głośności), ciepły dźwięk. Głośność jest akceptowalna (tak czy tak używam słuchawek), jak komuś nie pasuje to ma możliwość wejścia do Viewty Service Menu i dopasowania funkcjonalności telefonu "pod siebie".
Odtwarzacz oferuje następujące sposoby odtwarzania: ostatnio odtwarzane, wszystkie utwory, listy odtwarzania, wykonawcy, albumy, gatunki, czy wymieszaj utwory. Podczas słuchania muzyki mozemy zminimalizować odtwarzacz lub przy nim pozostać i podziwiać jedną, dostępną wizualizację.






Filmy. Telefon oficjalnie odtwarza formaty takie jak np. WMV, H.263, H.264, MP4, 3GPP. Wspiera także DivX i XviD. Na 10 wrzucony na telefon filmów czy filmików o różnej długości i wadze oraz najwyższej rozdzielczości 720x576px telefon poradził sobie z kazdym. Niestety 11 film okazał się być przeszkodą, jednak szybkie użycie odpowiedniego "magika" w postaci konwertera, zabiło problem. Oglądanie filmów należy do najprzyjemnieszych czynności wykonywanych na Viewty. Brak tu jakichkolwiek pasków w pionie lub poziomie. Dźwięk wydobywany się z wnętrza telefonu podczas oglądania filmów, napawa optymizmem. Obraz działa płynnie, brak tu klatkowania jakiego doświaczyłem na niejednej Nokii z programem od producenta "trzeciego", obraz jest wysokiej jakości i naprawdę z uśmiechem na twarzy ogląda się filmy:) Po zakupie odpowiedniego kabla, jest możliwość oglądania filmów z telefonu na ekranie telewizora dzięki wyjściu TV. 






Dyktafon działa:) Rejestruje dźwięki bez zbędnych szumów czy trzeszczeń. Jego największą zaletą jest ograniczenie nagrywania jednynie przez pojemność pamięci wbudowanej w telefon lub kartę.



Radio obsługuje RDS. Oferuje zaskakująco wysoką jakość dźwięku oraz możliwość zapisania ulubionych stacji radiowych. Jednak dużym minusem jest brak możliowści słuchania radia przez wbudowany głośnik, co nie jest spotykane w produktach konkurencji.

Kamera i aparat, czyli sedno tematu.



Viewty na papierze danymi dotyczącymi aparatu robi nie małe wrażenie. Sprawdźmy jak to wygląda w praktyce. 



Kamera oferuje nagrywanie w rodzielczościach 3:4 oraz panoramicznych: (320x240, 176x144, 640x480 oraz 240x320, 640x384). Jakość nagranej sekwencji wideo jest bardzo wysokiej jakości zdecydowanie przyewyższającej konkurencje juz samą rodzielczością. Obraz jest bardzo płynny (30fps przy 640x480 i 640x384), kolory są zywe, a nagrywanie w kiepskich warunkach oświetleniowych nie obniża jakoś niesamowicie jakości filmu. Takze jakość dźwięku nie pozostawia nic do życzenia. Wisienką na torcie jest tryb 120fps. Konkretniej telefon nagrywa filmy z prędkością 120fps a potem pozwala je oglądać w 15fps. Efekt jest niesamowity, oglądanie pękającego balonu, wypełnionego wodą czy akrobacje w zwolnionym tempie jest wciągające i sprawia że ten tryb szybko się nam nie znudzi. Wadą jest natomiast, ze w trybie 120fps maksymalna rodzielczość wynosi 320x240, nie jest także nagrywany dźwięk ( to nie dziwi).
Filmy są nagrywane w formacie avi. Do nagrywania filmów mozemy uzyć takze przedniej kamerki sluzącej głównie do prowadzenia wideorozmów.

Aparat w LG Viewty ma rozdzielczość 5MP. Został takze usprawniony wieloma pomocnikami takimi jak autofocus, manualfocus, lampa błyskowa itd. Menu aplikacji zarządzającej aparatem jest przejrzyste i łatwo jee szybko opanować. Ekran główny pokazuje nam na lewo zoom i na dole w lewym rogu jest wejście do ustawień. Na prawo mamy dostęp do często używanych "rzeczy" takich jak ustawienie lampy błyskowej, tryb aparatu(Auto, pionowo, poziomo,noc, sport, plaza, przyjęcie), balans bieli czy rodzaj wykonywanego zdjęcia (zwykłe, wykrywacz uśmiechu, nagrywanie ciągłe, panorama, zdjęcie z ramką). W ustawieniach znajdziemy pozycje, których próżno szukać u konkurencji. Regulacja czułości ISO (od 100 do 800) czy wybór ustawienia ostrości nie należą do prostych narzędzi w prostym aparacie. Do wyboru mamy rozdzielczość (5MP, 3MP, 2MP, 1MP, VGA, QVGA i rozmiar kontaków), jakość zdjęcia, balans bieli, czułość matrycy, ton koloru, samowyzwalacz, zblizenie (x4,x8x,x16), tryb makro, dźwięk migawki, ostrość, przełączenie na przednią kamerę, pamięć do zapisywania zdjęć i tryb mrugania. Z racji ze posiadam wersję KU990i, brak tu stabilizatora obrazu, o którym słychać rózne opinie.
Ustawienia, jak nie patrzeć jest to telefon i robią nie małe wrażenie. Amator zabaw fotograficznych który wykorzystuje aparat głównie do robienia zdjęć samemu sobie i wrzucania na naszą-klasę zapewne nie wie nawet co znaczy połowa z wymienionych możliwości fotograficznych Viewty.






Główne sedno. Zdjęcia robione LG Viewty (oczywiście z odpowiednimi ustawieniami) są naprawdę dobrej jakości. Przy dobry warunkach oświetleniowych( słoneczna pogoda, brak zachmurzeń) nie ma mowy o szumach, które LG wyeliminowało tutaj w sposób naprawdę skuteczny. Zdjęcia mają odpowiednią ostrość, kolory są żywe, jednak nie są idealne. Po przybliżeniu widać średnią  aberracje chromatyczną czyli różowa obwódka wokół kontrastowych elementów na zdjęciu. Tryb makro działa najbliżej z okolic 16-20cm co jest wynikiem dosyć pozytywnym (pamiętając ze to ciągle tylko telefon z aparatem). Odradzam robienie w wyżej wymienionych warunkach, zdjęć z użyciem maksymalnej czułości (ISO800), ponieważ bardzo łatwo o prześwietlenie, a gdy warunki się pogorszą ( brak dobrego oświetlenia) to zdjęcia zaczynają być "szumem". Prace lampy błyskowej należy ocenić na plus. Wykonuje swoją pracę dobrze nie prześwietlając zdjęć, jednak mimo wszystko czasami w ciemnych miejscach przydała by się jej większa "moc". Ogólnie zdjęcia trzeba ocenić bardzo dobrze pamiętając ciągle o twierdzeniu, ze to jest nadal telefon z aparatem, a nie na odwrót.

Zdjęcia wykonane telefonem:







http://www.benchmark.pl/uploads/image/P300809_14_000002.JPG
LG daje nam także możliwość  przeglądania zdjęć i wideo w ciekawie zrobionej galerii. Uruchamiana jest suwakiem na prawym boku telefonu i spustem aparatu. Wygląda interesująco, jednak wiele osób skarży się na powolne jej działanie. Owszem trochę "zamula", jednak polecam bezpośrednie zapisywanie zrobionych zdjęć na pamięć telefonu, a dopiero później zgrywanie je na szybką kartę pamięci (typu SanDisk Class6, odradzam wszelkiego rodzaju Kingstony).







Zrobione zdjęcia i nakręcone filmy możemy bezpośrednio z telefonu wrzucić na blog (Blogger od Google) lub film na YouTube. To głównie zaleta pakietu Google.

Bateria i rozmowy

LG zastosował tutaj baterię o pojemności 1000mAh. Mimo tego mnogość funkcji i możliwości telefonu, rozładowują go w około 2dni. Gdy telefonu korzystamy jedynie dzwoniąc i sporadycznie wysyłając SMS, 3/4dni jest wynikiem do uzyskania. Bardzo wysoko należy ocenić jakość prowadzonych rozmów. W porównaniu z konkurencją dźwięk płynący z głośnika jest tak jakby inny. Na początku jest to dziwnie, z czasem okazuje się ze doskonale rozumiemy rozmówcę bez zakłóceń (wcześniej posiadałem Nokię).

 Wydajność

Gry 2D i 3D pracują na Viewty z dużą płynnością i nie można absolutnie tutaj nic mu zarzucić. Owszem nie posiada akcelatora 3D jaki jest np. w N93 ale tutaj nie wykorzystalibyśmy jego mocy z racji oprogramowania. Tak czy tak wynik ponad 5200pkt. jaki uzyskałem w programie jBenchmark 1.0 trzeba uznać za bardzo dobry.






Podsumowanie

Viewty od LG jest z całą pewnością produktem udanym zawierającym mnóstwo zalet, które zakrywają małe wady. Dowodem na to są wyniki sprzedaży tego modelu, w 2008r. wg. jednego z sprzedawców, Viewty osiągnął większą sprzedaż niż sam iPhone. Co do jego możliwości to każdy już je zna. Z mojej strony dodam, ze jestem w pełni zadowolony z posiadania tego "cacka" i gorąco go polecam:)

Krótka wideorecenzja: http://www.youtube.com/watch?v=NjSzyAC4nH0








Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mam pytanie do redakcji. Dlaczego z projektu jaki oddałem do realizacji "zniknęło" około 5 zdjęć?
    • avatar
      mICh@eL
      0
      Bardzo fajna recka, ode mnie piąteczka :D
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dzięki dzięki :)
        • avatar
          pikn94
          0
          Boże ile ja się tym telefonem wybawiłem potwierdzam wszystko co zawarte w artykule ode mnie 5 :)
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Dobra recenzja, aczkolwiek pisana pod wplywem "podniety" nowym sprzetem. Ominales duzo defektow tego sprzetu, tj. soft, cpu, gubienie kart pamieci nawet w nowych softach, tryb 120fps tylko przy dobrym oswietleniu etc. Pisze te uwagi majac w reku kilka (!) modeli tego telefonu z roznym softem od "a" do "z".
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Chyba spóźniłeś się z tą recenzją o dobry rok. Ten telefon jest już stary i od początku nie był wart uwagi. Już wolę swoją Omnię HD :P Testowałm Viewty i jedyne co mogę powiedzieć to, to że robi ładne zdjęcia i nagrywa niezłe filmiki. Poza tym bieda... Na dodatek dotyk ciężko działa
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Brakuje mi zalet/wad pozatym okej. No i ocena trochę zawyżony, choćby ze względu na brak wifi nie dałbym mu takiej oceny. Daję 4, głownie ze względu że telefon dość stary. ;b
                • avatar
                  SoundsGreat
                  0
                  Myślę, że się troszkę telefonikiem "podjarałeś" Mój ma niecały rok i muszę powiedzieć, że nie jest aż tak różowo, jak kolega opisuje.

                  Największa wada - gubienie kart pamięci. Używałem trzech (dwa sandiski i kingstone) i zawsze były jakieś problemy.

                  Po za tym nie wiadomo gdzie sobie wsadzić rysik (tylko bez brzydkich rad proszę). Ja swój trzymam w pudle.

                  Mogłeś też bardziej wyjaśnić jakie są różnice między KU990 a KU990i. Mój na przykład ma optykę sygnowaną logo Schneider-Kreuznach i nie jest to kwestia samej nazwy, bo w moim aparat wygląda inaczej.

                  Kolejna sprawa - DivX, niby jest, ale i tak wszystkie filmy konwertuję do MP4, bo jak wrzucę różne odmiany DivXa to zawsze jest "nieznany format pliku" (pewnie soft, ale problem jest).

                  Odtwarzanie filmów, które mają mniej niż 400 linii w pionie objawia się klatkowaniem (głupie, nie?:D).

                  No i wisienka.. wpycham na kartę pamięci 120 piosenek a widzi mi telefon 84. Nie wiem o co chodzi, wszystkie są MP3, nie powinno być problemu. Po długiej dedukcji odkryłem, że telefon nie widzi plików o bardzo długich nazwach. W przypadku "muzyki" techno mogą być problemy, bo często jeden kawałek dwóch grup jest zremixowany przez dwóch DJów i się wszystko nie mieści.

                  Zalety??
                  Cena :D rok temu w PLAYu kupiłem za 1zł na ab.45
                  Video - miodzio
                  Zdjęcia - Porównywalne DO K800i. Realistyczniejsze kolory, ale łatwo można je zamzać (w K800i - kto widział ten wie:D)
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Druga sprawa. Wydaje mi się że, ocenę wystawia się na podstawie recenzji jak jest napisana, zdjęcia itd. a nie na podstawie testowanego sprzętu co można było zauważyć parę komentarzy wyżej. Oceniacie recenzje! Nie sprzęt który jest testowany. Dobrze by było gdyby redakcja MINI-RECENZJI pomyślała nad tą sprawą, bo obserwowałem to już od dłuższego czasu i takich przypadków jest mnóstwo.
                    • avatar
                      Bartek Żak
                      0
                      Recenzja dobra i obszerna, ale wkradło się kilka literówek, powtórzeń i innych błędów. 4/5
                      • avatar
                        Woopy
                        0
                        Posiadam ten telefon od ponad roku i nie mogę powiedzieć o nim dobrego słowa. Zdjęcia są słabej jakości, sms'a nie napiszesz np. jadąc autem, kilka razy miałem problemy z kartą i to co mnie najbardziej denerwuje to wskaźnik naładowania baterii. W sytuacji pokazującej 3/4 naładowania czasami wystarczy 5min rozmowy i pada telefon. Jeżeli chodzi o zdjęcia to zaraz ktoś napisze że można się ustawieniami pobawić i będą lepsze. Ale to przecież komórka którą zdjęcia zazwyczaj robi się szybko i spontanicznie. Tryb automatyczny powinien być lepiej dopracowany. Jak chcę zrobić lepsze zdjęcie to sięgam po 450d i tam się bawię ustawieniami. Ogólnie recenzja spoko ale z 5/5 nie mogę się zgodzić.
                        • avatar
                          Dragon
                          0
                          Jeszcze taka uwaga. Napisaleś że telefon z "i" różni się tylko wyposażeniem. Otóż telefon z literką i jest nowszy i obsługuje filmy divx, natomiast został bardzo okrojony nie tylko pod względem wyposażenia. Jego starszy brat posiadał obiektyw sygnowany przez Schneider-Kreuznach (ten nie ma), KU990 miał lampę błyskową taką jak aparaty fotograficzne (ksenonową) KU990i ma tylko diodę LED. KU990 nie miał wspomagania AF lecz miał za to rysik na wyposażeniu.
                          • avatar
                            Konto usunięte
                            0
                            ja mam lg ku 990 bez literki "i" bez problemu obsluluje divix film i jeszcze jedno,jesli komus naprawde zalezy na sluchaniu audycji radiowej przez głośnik a nie przez słuchawki to oznajmiam że jednak jest to możliwe,sama sprawdziłam i działa ale warunek jeden,trzeba wejść w podmenu i tam wlaczyc radio,jakies pytania to prosze bardzo ja wytłumaczę po koleji jesli ktoś chce,gwarantuje :)
                            • avatar
                              ampersand
                              0
                              Jeśli chodzi o aparat fotograficzny w LG990 to dobry teścik jest na stronach teletorium.pl Oni tam przeprowadzają testy aparatów fotograficznych w telefonach. Ja często sobie zaglądam bo są porównania i wtedy widać który z modeli ma lepszy aparat. Polecam, szkoda że nie mają tak wszystkich telefonów.