Laptopy

Testy wydajności

przeczytasz w 3 min.

W laptopie M51KR aplikacja Asus Update zaproponowała pobranie i zainstalowanie nowego BIOS-u, na co zgodziłem się ochoczo. Oprócz tego podmieniłem sterownik VGA na najnowszy (V8473), dostępny w dziale Download firmy Asus.

Laptop F3SV był testowany na sterowniku VGA V7.15.11.0134, również najnowszym udostępnionym przez producenta, natomiast nie było potrzeby aktualizacji BIOS-u (V208).

Dla sprawdzenia wydajności użyłem PCMark Vantage oraz programu Battery Eater w celu zmierzenia maksymalnego czasu pracy na zasilaniu akumulatorowym. 
 

Wydajność baterii

Przeprowadziłem za pomocą programu Battery Eater Pro w profilu wydajności High Performance z włączoną kartą Wi-Fi. Obydwa laptopy trzymały się dzielnie, ale M51KR wyłączył się po 61 minutach, a F3SV po 65 minutach. W trybie Entertainment laptopy wytrzymały około 100 minut, a w trybie maksymalnego oszczędzania energii po 125 – 130 minut. Można więc powiedzieć, że pod względem czasu pracy na baterii jest remis.
 

Wydajność 2D i 3D

Okazało się, że stary, dobry GeForce 8600M GS jest wyraźnie lepszy w grafice 3D od konkurenta – mobilnego Radeona HD3470. Pozostałe testy PCMarków również wskazały wyższość systemu Intela. Nie są to spektakularne różnice, ale jednak notebook F3SV jest lepszy w każdym teście.