Monitory

Testy monitorów LCD: Hanns.G 27,5”

przeczytasz w 2 min.

Monitor z dużą, bo niemal 28-calową matrycą i rozdzielczością 1920 x 1200 może spodobać się użytkownikom, którzy potrzebują dużej powierzchni roboczej. W testach wypadł poprawnie.

Testy monitorów na benchmark.pl:

24" EIZO FS SX2462W
22" EIZO FS SX2262W
24" BenQ VW2420H
24" BenQ BL2400PT
24" Asus Designo ML248H
27" Asus VE276Q

 

» wszystkie testy monitorów
» top-10 monitory

 

Wykonanie, ergonomia i podstawowa specyfikacja


Hanns.G HZ281 jest monitorem skierowanym przede wszystkim do użytkowników, którzy potrzebują dużej powierzchni roboczej oraz wysokiej rozdzielczości. Cechy te są dużymi atutami tej konstrukcji. Pytanie tylko: czy jakość wyświetlanego obrazu jest równie efektowna? Testy i analizy znajdziesz w dalszej części artykułu.

Obudowa monitora jest wykonana z czarnego plastiku. Przednia część ramki otaczającej ekran jest błyszcząca, dość podatna na zarysowania i łatwo zostawić na niej ślady odcisków palców. Jej szerokość to około 28 mm z boków i z góry oraz 40 mm z dołu. Na dole producent umieścił swoje logo, a tuż pod nim dużą diodę LED sygnalizującą bieżącą aktywność urządzenia.

Pod dolną krawędzią odnaleźć można przyciski do sterowania ustawieniami oraz dwie "kratki", przez które wydobywa się dźwięk pochodzący ze stereofonicznych głośników o mocy 2 W. Tylna część obudowy dla odmiany jest w stu procentach matowa.
 

Przekątna ekranu27,5”
Rozdzielczość1920 x 1200 pikseli
Czas reakcji3 ms GTG
Rodzaj matrycyTN
Powłoka ekranumatowa
PodświetlenieCCFL (zimne katody)
Jasność i kontrast400 cd/m2, 800:1
Kąty widzenia
poziom/pion
160/170 stopni
Złącza wideoHDMI, DVI-D z HDCP, D-sub
Zasilaczwewnętrzny
Inne cechygłośniki stereo, wyjście słuchawkowe

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

 

Złącza sygnałowe skierowane są w dół, więc z pewnością nie będą utrudniały opcjonalnego montażu ściennego przy użyciu złącza VESA 100x100 mm.

Użytkownik otrzymuje dostęp zarówno do złączy cyfrowych (HDMI, DVI-D), jak i analogowego D-Sub, które pozwolą na podłączenie monitora do nowszego i starszego sprzętu komputerowego. Jeśli chodzi o złącza, monitor oferuje standardowe wyposażenie, które zadowoli większość osób. 


Ergonomia i wykonanie

Monitor z podstawką waży 8,5 kg, co jest wartością dość dużą, ale przez to zapewniającą dobrą stabilność na biurku. Waga monitora pozwala też na wykonywanie regulacji pochylenia ekranu w pionie przy użyciu jednej ręki (podstawka nie ma tendencji do odrywania się od podłoża).

Ergonomia nie jest jednak mocną stroną tego urządzenia - poza wspomnianą regulacją pochylenia i punktami montażowymi VESA nie otrzymujemy w tym zakresie nic dodatkowego.

Monitor opiera się na dużej owalnej podstawce za pośrednictwem krótkiej, grubej nóżki. Podstawka, podobnie jak ramka ekranu jest błyszcząca, podatna na zarysowania i wyraźnie widać na niej osadzający się kurz.