Telefony

BlackBerry Curve 8530

przeczytasz w 2 min.

Procesor528 MHz
PamięćRAM: brak danych
Dyskowa: 256 MB
Slot microSD
Ekran320x240 TFT LCD
MultimediaAparat fotograficzny 2 Mpx
BateriaLi-Ion
Maksymalny czas pracy: 252 h
Maksymalny czas rozmów: 270 min
Interfejsy bezprzewodoweGSM
3G
Bluetooth
WiFi
ZłączaMicro USB 2.0
Słuchawkowe
Dodatkowe funkcjeGPS, geotagging
System operacyjnyBlackBerry OS 5.0.x
WymiaryWysokość 109 mm
Szerokość 60 mm
Grubość 13,9 mm
Waga105 g
Cena1500 zł
Top-10 smartphony:

» Apple iPhone 4
» Samsung Galaxy S
» Motorola Milestone 2
» HTC Desire
» Samsung Wave
» HTC HD7
» Nokia N8
» HTC Wildfire
» HTC Desire HD

BlackBerry Curve 8530 jest smartfonem produkowanym przez firmę Research In Motion, oferującym nieco mniej funkcji multimedialnych, ale utrzymującym dobry poziom funkcjonalności w zastosowaniach biznesowych. W telefonie tym zastosowano charakterystyczną dla wielu urządzeń tego producenta 35-klawiszową klawiaturę QWERTY. Cechuje się ona dobrą, rozbudowaną funkcjonalnością, ale niezbyt przyjazną dla użytkownika ergonomią, spowodowaną bardzo małymi przyciskami. Wymagają one przyzwyczajenia i wprawy, a na dodatek dość ciężko obsługuje się je na przykład zimom w rękawiczkach. Do poruszania się po elementach menu wykorzystywać możemy optyczny „track pad” umieszczony w centrum, na przednim panelu.

Jak już zostało wspomniane nie jest to telefon „typowo” multimedialny, ale to nie znaczy, że nie potrafi obsługiwać takich plików. Daje sobie radę całkiem nieźle z kilkoma popularnymi formatami audio, takimi jak MP3, AAC, czy WMA oraz formatami wideo MPEG4 i WMV. Dodatkowo urządzenie wyposażono w prosty 2-megapikselowy aparat cyfrowy, który może okazać się niezbyt dobry na wakacje, ale z pewnością starczy do sfotografowania rodziny i przyjaciół i dodania ich zdjęć do kontaktów. Aparat nie ma autofokusa, ani lampy błyskowej.

Smartfon ten umożliwia wykonywanie połączeń bezprzewodowych z Internetem za pośrednictwem sieci 3G oraz Wi-Fi (802.11b/g). Również osoby chcące połączyć się z siecią firmową nie powinny mieć z tym kłopotu, gdyż telefon wspiera kilka standardów szyfrowania danych, zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo. Nie zabrakło także Bloetooth'a dzięki któremu bez problemu połączymy się z zestawem słuchawkowym, lub  domowym sprzętem wykorzystującym ten standard.

Model 8530 oferuje też zintegrowany odbiornik GPS, który wykorzystywać można do obsługi map, lub geograficznego oznaczania zdjęć (geotagging). Skromną ilość miejsca standardowo zaproponowanego przez producenta można łatwo poszerzyć o kilka, kilkanaście gigabajtów dokupując kartę MicroSD. Urządzenie dostępne jest w sześciu kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie odcień najbliższy swoim gustom.