Zasilacze

Zasilacz Cooler Master 600 W

przeczytasz w 2 min.

Cooler Master Silent Pro 600W (Modular Active) | Cena: 379 zł

Zasilacze Cooler Master nie tak dawno gościły w naszej redakcji. Zostały zważone, zmierzone i okazało się, że nie są za chude. Wręcz przeciwnie, są obłędne, jak przed momentem przekręcony cytat z „Obłędnego Rycerza”. Wszystkie poddaliśmy rygorystycznym testom. Zwycięsko z tej przeprawy wyszła seria Cooler Master Silent Pro w wersji modularnej, czyli z odpinanymi kablami.

Polecamy szczególnie zasilacz Cooler Master Silent Pro 600W (Modular Active), ponieważ przy niezłej cenie i swych niewątpliwych zaletach, o których będzie mowa w dalszej części, dostarcza odpowiednią ilość mocy do większości zastosowań. Co ważniejsze, to Super Produkt – a to już znaczy bardzo wiele. Jeżeli potrzebujesz więcej mocy, czeka na ciebie zasilacz Cooler Master Silent Pro 700W. To silniejszy brat bliźniak modelu 600 W, również Super Produkt według benchmark.pl.

producentCooler Master
gwarancja2 lata
moc600W
standardATX 12V V2.3, EPS 12V V2.91
wtyczka zasilania [pin]ATX 24pin
ATX 20pin
9x SATA
2x 6/8-pin PEG
złącze dla płyt pod P4Tak (P8)
funkcja PFCTak
typ PFCAktywny
filtry
zabezpieczenie termiczne, przeciwzwarciowy przeciwprzepięciowy, przeciwprzeciążeniowy, dodatkowa stabilizacja napięcia
ilość wentylatorów chłodzących1
średnica wentylatorów135 mm
natężenie przy napięciu +3,3V20 A
natężenie przy napięciu +5V20 A
natężenie przy napięciu +12V140 A
natężenie przy napięciu +12V2-
natężenie przy napięciu -12V0,5 A
+5Vsb2,5 A
głębokość-
certyfikatyNEMKO / TUV / CE / GOST / C-tick / / UL / FCC, Certyfikat 80 PLUS

 

W zasilaczach Silent Pro, jak sama nazwa wskazuje, atutem ma być cicha praca. Okazuje się, że nie jest to marketingowa ściema. Obciążenie na poziomie 50% daje w rezultacie 25dB, a 80% - tylko 27dB. Nie da się ukryć, że to bardzo dobre wyniki. Równie solidnie prezentuje się sprawność. Wykorzystując moc zasilacza w połowie uzyskuje on sprawność rzędu 94-95%. Optymalne obciążenie winduje ten wynik aż do 98%. Wprawdzie dużo słabiej jest przy 100 czy 200 W, lecz nie ma to większego znaczenia, ponieważ nie sądzę, by ktoś kupował zasilacz 600 W i nie wykorzystywał nawet połowy jego możliwości.

Cooler Master Silent Pro 600W (Modular Active) radzi sobie też z trzymaniem właściwego napięcia – pracuje stabilnie, szczególnie linia +12V, która w naszych testach spisywała się bez zarzutu niezależnie od napięcia zasilania i wielkości obciążenia. Wobec takich faktów zasilacza Cooler Master trudno nie polecić. Siłą rzeczy wart jest każdej wydanej nań złotówki.

Największe atuty

Cicha praca
Stabilność
Wysoka sprawność
Odpinane kable

 

Komentarze ze sklepu

  • Zasilacz ogólnie niezły ,nie mogę ocenić jego głośności bo jest zagłuszany przez resztę mojego sprzętu ;) Mógłby trochę lepiej trzymać napięcie na linii 12V ale tez nie jest źle (oscyluje w granicy 12,30-12,40). Gumki dołączone do zestawu fajne, ale nałożyłem tylko jedną bo z drugiej strony zasilacz zbytnio nie ma na co przekazywać drgań, a i słabo się tam trzymała. Temperatura procesora mi trochę spadła bo lepiej wyrzuca powietrze niż mój poprzedni zasilacz :) Odejmuję 1 punkt za napięcie na linii 12V, a tak ogólnie żadnych problemów z nim nie mam ;) - 2009-02-19 16:32:55