Komputery

Komputer przed ulepszeniem

przeczytasz w 2 min.

W tej edycji zmieniliśmy sposób wyłaniania zwycięzcy.
W pierwszym etapie użytkownicy serwisu głosują na osoby, które ich zdaniem zasługują na ulepszenie komputera. Po zakończeniu głosowania wyłanianych jest 10 kandydatów, z których redakcja wybiera osobę, która naszym zdaniem najbardziej zasługuje na ulepszenie.

Przy wyborze kandydatów bierzemy pod uwagę czy komentują artykuły i newsy, piszą własne mini-recenzje, pomagają w dziale problemy, czy udzielają się na forum serwisu. Oczywiście nie trzeba robić tego wszystkiego na raz.

 

Nadal jednak trzeba spełnić założenia akcji, a więc mieć zdefiniowany przynajmniej jeden komputer i podesłać do działu rankingi przynajmniej trzy wyniki.

Ósma edycja akcji ulepszamy różni się także samym przebiegiem ulepszenia. Wcześniej otrzymywaliśmy od sponsorów środki, którą przeznaczaliśmy na zakup podzespołów. Tym razem to od sponsorów dostaliśmy sprzęt, który używamy podczas ulepszenia. 

 

Dzisiejsza edycja ma trzech sponsorów:

 1. Firmę AMD, która dostarczyła swój topowy procesor:
  AMD Phenom II X4 965
   
 2. Firmę Sapphire, która dostarczyła płytę główną
  790GX - PC-AM3RS790G,
  oraz kartę graficzną Radeon HD 4890 1GB VaporX.
   
 3. benchmark.pl, który dostarczył pamięć oraz zasilacz, potrzebne do ulepszenia.


Komputer Bartka, jest jednym z najlepiej przygotowanych maszyn, jakie trafiły do naszej redakcji. Widać, że Torture zadbał o to, aby całość pracowała cicho oraz co najważniejsze w odpowiednio niskiej temperaturze. Oto specyfikacja jego komputera.

 • Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,5 GHz
 • Płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS3R rev 2.1
 • Pamieć RAM: 2x 2GB Corsair XMS2, 2x2GB, 5-5-5-18
 • Karta graficzna: Sapphire HD4670 Ultimate 512MB DDR3
 • Karta dźwiękowa: Creative Audigy SB0230
 • HDD: 2x Samsung F2EG HD502HI
 • Zasilacz: Chieftec GPS-400-AA-101A
 • Obudowa: Antec Gamer Three Hundred

Konfiguracja może już nie najsilniejsza, ale bardzo dobrze wyważona i co bardzo ważne w tym przypadku zamknięta w bardzo dobrej obudowie. Wcześniej zdarzało się, że dostawiliśmy niezły komputer, ale w bardzo słabej obudowie - co zmuszało nas na wydawanie cennych środków na samą skrzynkę. Dziś jest zgoła inaczej.