Karty graficzne

MSI N580GTX Lightning Xtreme Edition

przeczytasz w 1 min.

MSI N580GTX Lightning Xtreme Edition

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • Taktowanie rdzenia graficznego: 832 MHz
  • Taktowanie pamięci RAM: 4200 MHz
  • RAM:3096 MB GDDR5
  • Interfejs pamięci: 384-bit
  • Obsługa DirectX/OpenGL: 11/4.0

MSI N580GTX Lightning Xtreme Edition to obecnie jedna z najwydajniejszych jednoprocesorowych kart graficznych dostępnych na rynku i jednocześnie obiekt pożądania wielu komputerowych geeków. W naszym rankingu kart graficznych GeForce GTX 580 znajduje się na szczycie listy wydajności kart z jednym układem graficznym.

MSI N580GTX Lightning Xtreme Edition wyróżnia się aż 3GB pamięci RAM na pokładzie. Tym samym jest to nie tylko idealna karta dla graczy lubujących się w wysokich rozdzielczościach, ale i świetnie sprawdzi się w obliczeniach GPGPU (Nvidia CUDA).

W tym modelu zastosowano komponenty klasy Military Class II, które zapewniają, że karta będzie służyć długo i sprawnie. Pomyślano również o szeregu usprawnień dla osób lubujących się w podkręcaniu. Architektura Power4 to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie (16-fazowe PWM) na GTX 580, zastosowano tu również między innymi niezależne zasilanie pamięci, a producent chwali się, że możliwości OC zwiększyły się o 34%.

Naszą uwagę zwróciła bardzo wysoka kultura pracy karty - chłodzenie Twin Frozer III sprawdza się po prostu znakomicie. Warto również wspomnieć o technologii Dust Removal, która usuwa kurz zbierający się na radiatorze oraz Smart Temp Sensor, która w zależności od temperatury zmienia kolor wentylatora.

Kartę wyposażono w dwa porty Dual-link DVI, jeden port HDMI oraz jeden Display Port. Jej wymiary to 305x127x45 mm.