Avatar użytkownika Adrian

Adiqq

data dołączenia:

Moje komentarze (214)

  • Avatar użytkownika Adiqq
   Adiqq
   @kitamo Zmiana CEO może obrócić sytuację firmy o 180 stopni, wiadomo, że nie wydarzy się to z dnia na dzień, ale to jak będzie się obchodził z pracownikami, inwestorami i klientami ma diametralny wpływ na sytuację firmy. Intel ma ponad 100k pracowników, o ile decyzje na niższym szczeblu nie są, aż tak znaczące, tak w przypadku CEO działa skala. Coś na zasadzie pracy wzmacniacza, słabiutki sygnał na wejściu, może być kilkaset razy mocniejszy po wzmocnieniu, tutaj dzieje się to naturalnie.
   • Avatar użytkownika Adiqq
    Adiqq
    W mojej opinii, grafika 3D zbyt diametralnie wpływa na odbiór. Zwiększa obciążenie percepcyjne, ilość zbędnych informacji na ekranie staje się zbyt duża.
    Podobny problem jest nawet ze zwykłym anime, w którym postanowiono wspomóc się komputerowo, animacje są zbyt dokładne, modele zbyt szczegółowe, zbyt wyliczone.
    • Avatar użytkownika Adiqq
     Adiqq
     @AntonioFacaldo W mieście mógłby mieć sens, choćby jako zapasowe łącze. Wszystko jest kwestią ceny, ale zastanówmy się jaką przyszłość ma taki internet. Wyobraźmy sobie, że im dalej od miasta, tym tańsza ziemia. Ktoś więc sobie może pomyśleć, że w sumie prąd będzie miał z paneli, samochód elektryczny, wszystkie sprzęty na prąd, dom tam tanio wybuduje. Brakuje tylko internetu, by móc zdalnie pracować i uczestniczyć np. w wideokonferencjach bez zauważalnych opóźnień, musi być stabilny. No i musi być w sensownej cenie, za 500zł miesięcznie to chyba wszędzie się znajdzie tańszą alternatywę, ale jak będzie za np. 100zł/miesięcznie to pewnie w wielu przypadkach przebije lokalną ofertę.
     • Avatar użytkownika Adiqq
      Adiqq
      Flagowiec w 2020 bez ładowania bezprzewodowego? Początkowo podchodziłem sceptycznie, bo co za różnica czy kabel czy położyć na ładowarce, ale jak się ma w domu i iPhone'y i androidy to szybko staje się to bardzo przydatną funkcją.
      • Avatar użytkownika Adiqq
       Adiqq
       @bobbaniak Jak będziesz miał kiedykolwiek, cokolwiek wspólnego z IT i będzie to większa firma, to sam będziesz prosił o Linuxa. Kiedyś miałem podobne podejście, po co komu Linux, jak jest Windows. Na desktopie w sumie dalej lepiej mieć Windowsa, bo od biedy jest WSL, ale wiedza o Linuxach, znajomość terminalowych narzędzi i ekosystemu jest absolutnie konieczna jak przychodzi ci pracować z klastrami serwerów, gdzie nikt normalny nie przeklikuje się przez GUI, tylko używa zaawansowanej automatyzacji całej infrastruktury. Windows jest fajny do zabawy, ale nie sprawdza się do poważnych zastosowań, gdzie nikt sobie nie może pozwolić nawet na 1h downtime'u, bo straty za każdą minutę zaczynają się szybko kumulować do astronomicznych sum.
       Jak ktoś nie siedzi w IT, to się można podśmiewać, ale cały świat jedzie na Linuxie i nikogo nie obchodzi zdanie anonimów w internecie, za tym przemawiają po prostu grube pieniądze w biznesie, który tam na dole jest oparty właśnie na tym systemie, nawet jak nie zdajesz sobie z tego sprawy.
       • Avatar użytkownika Adiqq
        Adiqq
        Kupiłem używaną RTX 2080Ti na początku roku i nie żałuję decyzji. Cena za RTX 3090 z kosmosu, za RTX 3080 już w zapowiedziach bardziej ludzka (choć ciągle zaporowa), ale jak doliczyć problemy z dostępnością i spowodowany tym skok cen na początku to by wyszło, że zapłaciłbym podobnie, czekał rok albo dłużej, bo może się okazać że w praktyce gdzieś w 2021 uda się je kupić, a na wydajności zysk i tak byłby znikomy, bo 2080Ti spokojnie starcza do 4K 60FPS, dla 3080 nie widziałem jeszcze benchmarków porównujących, a jakieś zapowiedzi o 70% wyższej wydajności 3080 od 2080Ti to chyba na półkę z sci-fi można wrzucić.
        • Avatar użytkownika Adiqq
         Adiqq
         @mutissj Jak dla mnie, jak kogoś stać to jak najbardziej warto już teraz przejść na RTX 2080Ti i 4K. Może i nie będzie we wszystkich grach 60FPS na max detalach, ale nawet wtedy liczba szczegółów robi wrażenie, a już szczególnie w tego typu grze.
         -3
         • Avatar użytkownika Adiqq
          Adiqq
          Od Huaweia lepiej nic nie tykać, chyba że szpiegostwo ze strony USA wam nie wystarczy i chcecie sobie dorzucić chińskie do kompletu. Huawei już zabłysnął, jak ktoś im ufa że gdzieś znowu nie wrzucą backdoora czy procesu "przetwarzającego" wasz ruch i wysyłającego dane na chińskie serwery to podchodzi dość naiwnie.
          • Avatar użytkownika Adiqq
           Adiqq
           Pytanie co z topowymi procesorami? Lepiej za kilka miesięcy brać 3900X czy są już jakieś zapowiedzi 4900X lub podobnego Ryzena?
           • Avatar użytkownika Adiqq
            Adiqq
            Zamiast się skupiać na rzekomej szkodliwości, lepiej się skupić na możliwościach. W Polsce, statystycznie, ciągle jesteśmy biedni, mamy montownie tylko co dalej? W nieskończoność chcecie być trybikami, które pracują na taśmie i w nieskończoność narzekać, że żyjemy w państwie teoretycznym? Chcemy iść do przodu to potrzebujemy 5G do cyfrowej transformacji, stawiać na nowoczesne technologie i produkować coś więcej niż bombki choinkowe na eksport.

            Taka Estonia to właściwie cyfrowe państwo, a u nas? Niby XXI w., a czytamy jakieś zabobony i idioci są gotowi grozić, bo ktoś pracuje dla firmy telekomunikacyjnej. Potem przez takich tłuków, ze wszystkim trzeba wracać do epoki kamienia łupanego, bo nic nie potrafią obsłużyć, nie rozumieją zasad działania, ale do darcia mordy pierwsi, że ich to pozabija.