Avatar użytkownika Damian Sondej

Ardoos

data dołączenia:

Moje komentarze (120)

  • Avatar użytkownika Ardoos
   Ardoos
   Rozumiem, że to jest nie wykonalne. Dlatego takie testy dla "zaawansowanego" użytkownika dają bardzo ogólny pogląd na optymalizację gry, który po kilku drobnych zmianach w ustawieniach gry często okazuje się bardzo mylny ;)

   Dla tych mniej "zaawansowanych" użytkowników posiadających grafikę nvidii tworzone są guidy, takie jak podałem w komentarzy powyżej.

   A dla kompletnych laików istnieje aplikacja GeForce Expience, która dużo lepiej dobierze ustawienia dla naszej konfiguracji niż gra :)
   • Avatar użytkownika Ardoos
    Ardoos
    Takie testy są tylko do testowania, bo w żaden sposób nie ukazują realnych możliwości dostosowania opcji do posiadanego sprzętu. Wystarczy spojrzeć na wyniki, na przykładzie gtx970 w jednym teście FHD 70 fps, w drugim 30 fps. Jeśli ktoś chce ustawić sobie grę pod siebie, to polecam tego typu testy jakie wykonuje nvidia do większości popularnych tytułów: http://www.geforce.com/whats-new/guides/assassins-creed-syndicate-graphics-and-performance-guide

    Na mojej konfiguracji i5 4690k @4,4GHz + GTX 970 @1484/7492, jakość otoczenia: bardzo wysoka, tekstur: wysoka, cieni: wysoka, HBAO+ i TXAA2x mam stałe 60 fps, a jakość jest dużo lepsze niż na domyślnych wysokich ustawieniach. I szczerze mówiąc, podczas rozgrywki jedyną zauważalną różnicą jak można wyłapać między tymi ustawieniami, a profilem Ultra to brak cieni PCSS, reszta zmian dostrzegalna jest tylko przy porównywaniu screenów.
    • Avatar użytkownika Ardoos
     Ardoos
     Tak, twoje dane tak jak innych "Kowalskich" z Polski gmail sprzedaje z grubą kasę, bo nie ma na tym świecie dla nich nic cenniejszego i bardziej interesującego... Opanujcie się z tymi teoriami spiskowymi, jak ludzie tak sobie cenią własną prywatność, to niech zaczną ograniczać się ze swoimi przemyśleniami umieszczanymi na facebooku, a potem mają pretensje o to, że ich ktoś w internecie szpieguje...
     • Avatar użytkownika Ardoos
      Ardoos
      Interpunkcja, brak dużych liter itd. Nikogo nie trzeba udawać, wystarczy po chrześcijańsku pisać jak Bóg przykazał, jak każde dziecko od pierwszej klasy uczy się pisać...
      A jak tak na Ciebie 3 piwka wpływają, to lepiej idź spać, a potem wyrażaj swoją opinię ;)

      Karta mi nie potrzebna, a jak chcesz otrzymać pomoc odnośnie zakupu nowej, to przydało by się chociaż napisać ile ten procesor ma rdzeni (4,2 Ghz to nie ostateczny wyznacznik wydajności), już nie wspominam o modelu, bo to może być za duży wysiłek.
      -1
      • Avatar użytkownika Ardoos
       Ardoos
       Zacznij od zakupu słownika :)
       -1
       • Avatar użytkownika Ardoos
        Ardoos
        "grafika poziomu GeForce 880 GT" - wkradł się mały błąd, jedno zero za mało ;)
        • Avatar użytkownika Ardoos
         Ardoos
         Jak free-to-play to jaki pre-order...?
         • Avatar użytkownika Ardoos
          Ardoos
          Jeśli mam płacić za to wsparcie 2x więcej niż u innych producentów i 4x więcej niż u chińskich producentów, to ja jednak wolę zmieniać telefon co rok ;)
          • Avatar użytkownika Ardoos
           Ardoos
           Trailer nie jest wyznacznikiem jakości finalnego produktu ;)
           Ma tylko przyciągnąć potencjalnego klienta.

           Przykład:
           https://www.youtube.com/watch?v=HMsbMK9Odoc

           Moim zdaniem jeden z lepszych trailerów AC, m. in. za sprawą świetnej muzyki. Patrząc na ten trailer, chyba nikt się nie spodziewał takiej grafiki, może dlatego, że wtedy jeszcze nie było takiej popularnej dziś nagonki na grafikę trailer vs gra. Osobiście wolę, jak graficznie gra trochę odstaje od "dzisiejszych standardów", ale ma ciekawą fabułę i posiada to coś, co w ciąga na długie godziny. Wiele jest takich gier np. Crysis 3, które przyznam szczerze pobrałem, włączyłem, delektowałem się grafiką przez kilkanaście minut i wyłączyłem, bo nic ciekawego po za grafiką w nich nie było, dawniej takie gry nazywały się benchmarkami i nie trzeba było za nie płacić ponad 100 zł, ale teraz w dobie takiej nagonki na grafikę producenci olewają wszystko i skupiają się na tworzeniu gier benchmarków...
           • Avatar użytkownika Ardoos
            Ardoos
            Masz rację, lokacje były ograniczone, aczkolwiek powiedziałbym, że w pierwszej części były większe lub były tak zaprojektowane, że w żaden sposób mi to nie przeszkadzała. Dwójka mogła by być większe. Wg. zapewnień producenta lokacje mają być większe od Skyrim i mi to osobiście wystarczy, spędziłem kilkadziesiąt godzin w Skyrim i nigdy nie zdołałem zbadać całej mapy od A do Z, bo po jakimś czasie zaczynało mnie to nudzić, więc co za dużo to nie zdrowo.
            I gdzie ty widzisz schematyczność fabuły? Schematyczny to jest BF, CoD, Tomb Raider, Far Cry itd. masz ustalony scenariusz, nie masz żadnych wyborów, masz dotrzeć od punktu A do B, C itd.
            W pierwszym wiedźminie, może nie odczuwało się tak tych decyzji, ale było kilko momentów, które w dalszej części gry dyktowały takie, a nie inne zakończenie, lub trudniej było nam przekonać do siebie frakcję, na rzecz której nieprzychylnie wykonywaliśmy questy.
            W drugiej części wyboru wpływały na kolejne questy, na ich możliwość rozwiązania w taki lub inny sposób. Przechodziłem grę czterokrotnie i za każdym razem rozwiązywałem questy w inny sposób, inne questy miałem dostępne, kończyłem grę w innej formie.
            Z tym nakręcaniem na Polskie gry to są dwie strony medalu. Jedyni być może nakręcają się i kupują tylko dlatego, że to POLSKI produkt i dobrze, bo rodzime firmy trzeba wspierać. Z drugiej strony jest część ludzi, która omija szerokim łukiem grę tylko dlatego, że jest POLSKA, bo wszystko co Polskie dla nich to feee, za to byle jakie gówno za zagranicy to ósmy cud świata. Osobiście dość sceptycznie podchodziłem do pierwszej części wiedźmina, dostałem kopię od kuzyna w prezencie i chwilę przeleżała na pułce, dopiero po jakimś czasie, kiedy nie było nic ciekawego do kupienia od tak zainstalowałem wieśka i gra mnie oczarowała, może też dlatego moje wcześniejsze sceptyczne podejście do tego tytułu spotęgowało zamiłowanie do tej serii.
            • Avatar użytkownika Ardoos
             Ardoos
             Jeśli nie twoje klimaty to po co negatywne komentarze? Osobiście gry w nie moim klimacie omijam i się nimi nie interesuje, a nie neguje je tylko dlatego, że mi nie przypadają do gustu... Wskaż mi drugie tak rozległe RPG , które może poszczycić się przynajmniej taką grafiką jak jest w wieśku, To jakaś nowa moda na to negowanie każdej gry za grafikę? Co innego jest zrobić fps z ograniczoną na maksa planszą i grafiką naszpikowaną wszystkimi nowościami, a co innego stworzyć tak duży świat, bardzo różnorodny i nie zepsuć przy tym klimatu gry. Bugi zawsze były, są i będą, nic na tym świecie nie jest idealne. Z tym, że za ubytki lub celowe wycięcie części gry większość producentów każe sobie płacić w postaci DLC, a CPD przynajmniej do tej pory naprawiało, a co ważne tworzyło nowe treści do gry za darmo w postaci Edycji Rozszerzonej.
             • Avatar użytkownika Ardoos
              Ardoos
              A działa Ci chociaż funkcja dzwonienia?
              • Avatar użytkownika Ardoos
               Ardoos
               Użytkuje 4.3 kompilacja .295 (czyli ta pierwsza) i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby telefon sam z siebie zrestartował się (za wyjątkiem ładowania, ale ten problem rozwiązuje apka Safe Charge). Interfejs wygląda lepiej i działa szybciej w porównaniu do 4.1, a bateria trzyma w zależności od użytkowania 2-4 dni, pomijając 3 godzinne katowanie telefonu RR3. Mam tylko nadzieję, że Sony wypuści aktualizację do 4.4, w co coraz bardziej zaczynam wątpić.
               • Avatar użytkownika Ardoos
                Ardoos
                PS3*
                • Avatar użytkownika Ardoos
                 Ardoos
                 Ostatnio to panuje moda, ale na komentarze w stylu: "Moda na kotlety", "odgrzewany kotlet" itp. Nie smakuje Ci, nie kupuj, nie konsumuj...
                 • Avatar użytkownika Ardoos
                  Ardoos
                  Robią coś, jest źle, bo robią. Nie robią czegoś, jest źle, bo nie robią. Czy zmieni to coś w twoim życiu, jeśli oni zrobią nową część AC na stare konsole? Może ktoś z tych wcześniej wspomnianych 82 milionów posiadaczy PS3 + pozostałych posiadaczy Xboxa 360 optymistycznie podejdzie do tej wiadomości i zakupi egzemplarz dla siebie? Jeśli Tobie to nie pasuje nie kupuj, nie narzekaj, nie jesteś pępkiem świata, żeby każdy producent gier miał pytać się Ciebie, czy tworzenie gier na poprzednią generację konsol ma jeszcze jakikolwiek sens...