Smartfony

Które smartfony Sony otrzymają Androida L?

przeczytasz w 1 min.

Patrząc na ofertę Sony można dość szybko wskazać kilka modeli, których właściciele z dużym prawdopodobieństwem otrzymają aktualizację.

Sony Android L

Na oficjalną premierę systemu Android L musimy jeszcze chwilę poczekać, ale informacje o tym, które smartfony doczekają się aktualizacji już teraz są bardzo pożądane. Jak sytuacja wyglądać będzie w przypadku Sony?

Japoński producent nie zabiera jeszcze w tej sprawie głosu. Obecnie zajmuje się, z całkiem dobrym skutkiem, aktualizacjami do Androida KitKat, który systematycznie trafia na kolejne modele. Pozwala mieć to nadzieję, że podobnie będzie również w przypadku kolejnej wersji systemu Google, ale pewności mieć niestety nie można.

Należy brać pod uwagę bowiem nie tylko specyfikację smartfonów, ale również to, jak długą są one już na rynku. Patrząc na ofertę Sony można dość szybko wskazać kilka modeli, których właściciele z dużym prawdopodobieństwem otrzymają aktualizację.

Android L w pierwszej kolejności trafić powinien na takie modele jak Xperia Z2, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact oraz Xperia Z Ultra.

Zastanawiający jest natomiast los Xperii Z, Xperii ZL oraz Xperii ZR, chociaż również one najprawdopodobniej doczekają się aktualizacji. Raczej bez szans na nowszy system pozostają jeszcze starsze modele pokroju np. Xperii SP, Xperii T/TX czy Xperii V.

Pamiętać należy, iż smartfony wspierane są aktualizacjami do 18 miesięcy po premierze. Nie wydaje się, by Sony chciało coś w tej kwestii zmieniać. Z tego powodu dobrze byłoby, gdyby Android L pojawił się jak najszybciej.

Źródło: ibtimes

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  crossek
  1
  Na mojej Xperii SP nawet kit kata pewnie nie dostanę :(
  • avatar
   Reywen
   1
   Przestałem przejmować się tym czy telefon dostanie nową wersje oprogramowania odkąd zakupiłem Nexusa :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    mam nadzieję że FirefoxOS to zmieni. Google to czuje, i wypuszcza nową serię Android, aby nikt nie musiał czekac na rebrand systemu przez producenta. Nie mam pojęcia czemu dobre doświadczenia z peceta, gdzie mogę sobie zainstalować system jaki chcę w wersji jakiej chce, byle sprzęt się wyrobił, nie zostały "skopiowane" do smartfonów.
    • avatar
     Konto usunięte
     -6
     Ciekawe kiedy dostanę aktualizację do 4.3 w xperii T...
     • avatar
      NexCare
      0
      Ciekawe kiedy moja s 4 dostanie...
      • avatar
       HardCorak
       0
       pff z łaski swojej dają, długo trzeba czekać a systemy i tak nie dopracowane. Mam starą xperię neo v i chciałem ostatnio podpiąć słuchawki od nokii a tu nieobsługiwane akcesorium. Zainstalowałem więc cm11 w którym nie działa tylko (jak na razie) odtwarzanie wideo na żywo ale i tak nie oglądam. Słuchawki działają bez najmniejszych problemów, mam tryby 700mhz (oszczędny) 1000mhz (zbalansowany) 1400mhz (wydajny) a są nawet karnele gdzie da się do 1,8Ghz podkręcić. Nawet OTG działa :). Androida L będę miał na swojej xperii gdy tylko będzie i na pewno będzie lepszy od oficjalnego co wyjdzie tylko na nowe - droższe urządzenia za dłuższy czas.