Komentarze

 • Quake Champions – zwiastun areny Ruins of Sarnath

  Ocena komentarza: 0
  Invite Your Friends to Play Quake Champions!

  XXE6-X39K-R4FA-6M2F-P42Q
  GQM7-M33M-E9BF-9E9Y-E22D
  CMD9-Y93H-F4CD-2E3H-K32Y

  Pozdrawiam :)

  8

 • Nowa gra twórcy Sensible Soccer - prezentacja na Pixel Heaven 2016

  Ocena komentarza: 2
  Próba już była, niestety nazwy tytułu nie pamiętam. Tutaj widząc rzut izometryczny z boku na 90% jestem pewien, że również będzie klapa. A wystarczy tylko uaktualnić składy drużyn (z opcją aktualizacji przy każdym okienku transferowym prawdziwej piłki), wzbogacić muzykę, dodać prawdziwe okrzyki kibiców i ZOSTAWIĆ GRAFIKĘ W SPOKOJU! Grając w taką grę, nie potrzebuję 15 kombinacji wślizgów, strzałów i podań. Fani FIFY pewnie nie uwierzą, że od strzału i podania był ten sam przycisk na joyu ;) Sprawny tryb multi i hichior turniejowy gotowy ;)
  Wystarczy spojrzeć na nowe odsłony X-Com, czy Master of Orion. Oczywiście legendy się nigdy nie ożywi, ale ukłon w stronę starszych graczy udany. Podobnie zrobić z Cannon Fodder, Sensible Golf, czy Megalomania.

  4

 • Star Wars: Battlefront – Moc (częściowo) jest z nami!

  Ocena komentarza: 0
  Podczas próby uruchomienia wyskakuje błąd z informacją, że gra wymaga sterowników Amd w wersji 15.7 lub nowszej. Mam je oczywiście zainstalowane, ale z racji posiadania H 4850 najnowsza łatka to 13.9 i taka wersja jest rozpoznawana. Czy ktoś miał podobny problem? Da się to obejść, czy na tym staruszku nie pogram?

  37

 • Internet satelitarny Elona Muska na dobrej drodze

  Ocena komentarza: 0
  Zbawieniem dla mieszkańców krajów trzeciego świata jest dostęp do wody, a nie internet.

  2

 • Mamy prawie pewność, że na kometach występują mikroorganizmy

  Ocena komentarza: 1
  Weź pod uwagę, że nie każda cywilizacja musi być "rozwinięta" na tyle, żeby zaśmiecać swoje środowisko i orbitę emitując przy tym fale elektromagnetyczne jak człowiek. Na odkrytych planetach może istnieć życie i to może nawet rozwinięte, ale póki nie poleci tam sonda, nigdy się tego nie dowiemy. Przy Twoim założeniu patrząc na naszą planetę 1000 lat temu też można by stwierdzić, że nic tu nie ma, mimo idealnych warunków atmosferycznych.

  15

 • Procesory Skylake, chipsety 100 i pamięci DDR4 - nowości Intela w 2015 roku

  Ocena komentarza: 4
  To jest pytanie typu: pomerdajcie mnie, że mam fajnego kompa i spokojnie starczy jeszcze na jakiś czas ;)

  37

 • Wiemy już po co Google inteligentne roboty

  Ocena komentarza: 0
  "...to łatwo policzyć, że jeśli nadal będzie pracowało tyle samo pracowników, ale każdy dwa razy krócej, to ich poziom życia się nie zmieni."

  Nie będą pracować dwa razy krócej, tylko będzie ich dwa razy mniej.

  78

 • MSI Radeon R9 270X HAWK: autorska karta dla zwolenników ekstremalnego podkręcania

  Ocena komentarza: 0
  Może mi się wydawać, ale czy prowadzenie rurek cieplnych od strony płyty głównej, gdzie jest gorszy ogólny przepływ powietrza nie pogarsza wydajności układu chłodzenia?

  10

 • AMD Radeon R9 290X: znamy datę premiery karty graficznej - dostępnej również z grą Battlefield 4

  Ocena komentarza: 0
  Jak można kupić Audi, czy Mercedesa za 400 000zł?! Przecież to tylko 1,5 tony żelastwa i choćbym miał miliony na koncie, to będę jeździł Seatem.

  38

 • PRISM powoduje wymierne straty - Facebook stracił już 11 mln użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  Polecam całą serię, jeśli jeszcze ktoś nie widział:

  http://www.youtube.com/watch?v=2Ck-dr6zsfg

  21

 • Mały cooler Akasa Venom Atto dla słabszych CPU

  Ocena komentarza: 11
  Droga redakcjo... proszę zwracać uwagę na podawanie wymiarów produktu, lub dodanie odpowiednich skrótów przy liczbach. Tym razem wysokość została wymieniona jako pierwszy wymiar. Jest to celowe losowe działanie, czy ślepe kopiowanie ze strony producenta? Później pojawia się artykuł z zestawieniem układów chłodzących, gdzie wymiar wysokości jest podany błędnie lub w różnej kolejności. Owszem, czasem tak jak w tym przypadku od razu można rozszyfrować wymiarowanie, ale w przypadku wielko gabarytowych pozycji, już nie jest to takie oczywiste.

  6

 • Sony porównuje rozmiary PlayStation 4 i PlayStation 3

  Ocena komentarza: 0
  Twierdzisz, że nie zarabiają. Zatem jeśli będą mieli zysk na sprzedaży nowej generacji, to gry powinny być tańsze tak? Zobaczymy ;)

  38

 • Xbox 720 Durango - prezentacja 21 maja

  Ocena komentarza: 1
  Ja poproszę taką konfigurację za 1500zł która pociągnie przez 5 lat wszystkie gry na max detalach (średnie odpowiadają konsolom, więc nie będzie ładniej). Chyba że mówimy o rynku wtórnym, a wszystko ma leżeć luzem na podłodze... Poza tym modernizacja po tak długim czasie to nie tylko karta graficzna. Najczęściej procesor jest już za słaby, a jak wymiana, to razem z płytą główną i ram'em.

  81

 • GeForce GTX 660 Ti czy Radeon HD 7870 – pojedynek wydajnych akceleratorów dla gracza

  Ocena komentarza: -2
  Według Twoich przedziałów cenowych, obie karty i tak znalazłyby się w tym samamy - do 1200 zł :)

  155

 • GeForce GTX 660 - premiera

  Ocena komentarza: 2
  Być może nie jest to najlepsze miejsce na wpis, ale czy jest szansa, żeby w rankingu kart graficznych, obok przedziałów cenowych umieszczać zalecany model procesora, który nie ograniczałby tych kart?

  158

 • Radeon HD 7850 i 7870 - test, cena i opinie

  Ocena komentarza: 0
  1. Strona 2, cały czas widnieją mln tranzystorów zamiast mld.

  2. Strona 4, 7850 - temp. w spoczynku 25C, stres 63C,
  strona 13, 7850 - temp. w spoczynku 30C, stres 65C,

  3. 7850 - po podrkęceniu ma taką samą temp. w stresie i zużywa
  tylko 14W więcej?

  282

 • Kinect: pomachaj rękami w Windows 7

  Ocena komentarza: 0
  Mam dziwne wrażenie, że taka obsługa jest bardziej irytująca niż wygodna... Przesuwanie okienek wrażenia nie robi, naprawdę wygodniej jest to robić myszką. Rok 2011, a i tak nie możemy się doczekać aby komputer reagował na słowo "muzyka" wypowiedziane po wejściu do pokoju.

  9

 • The Old Republic - ciemna strona mocy w akcji

  Ocena komentarza: 0
  Sukces sprzedażowy jest gwarantowany - fanów Star Wars jest całe mnóstwo, ale to nie Call Of Duty, gdzie kampania może trwać 5h, a gracze to łykną ;) Pytanie, czy gra wciągnie na długie tygodnie/miesiące tak, aby gracze byłi skłonni płacić abonament, a ich liczba stale rosła.

  26

 • The Old Republic - ciemna strona mocy w akcji

  Ocena komentarza: 0
  Zabawne, jak ktoś przy paru grach, dziennie spędza 6h, to jest poprostu graczem, ale jak te 6h poświęca na jedno MMO to odrazu nolife...

  26

 • The Old Republic - ciemna strona mocy w akcji

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe, czy ktoś za dwa lata będzie o tej grze pamiętał :)

  26

 • ASUS DirectCU II - test kart GeForce GTX 570 , GeForce GTX 580, Radeon 6950, Radeon 6970

  Ocena komentarza: 1
  "Podczas spoczynku akceleratora, szum powietrza jest praktycznie niesłyszalny..."

  Czyli jednak słychać? Zamknięta obudowa, otwarta? Jaka odległość od komutera? Pomieszczenie wyciszone? Przy szumie ulicy nawet 40dB będzie niesłyszalne :)

  "Pod obciążeniem wentylatory przyspieszają, co skutkuje niewielkim hałasem powodowanym przez łopatki..."

  Dla mnie niewielki hałas jest głośniejszy od największego szumu. Jak to rozumieć?

  "Kultura pracy w porównaniu ze standardowym chłodzeniem Nvidii jest na znacznie wyższym poziomie. To odczuwalne zwłaszcza podczas grania, kiedy to referencyjny wentylator bywa słyszalny..."

  Testowane chłodzenie wytwarza niewielki hałas, a referencyjne bywa słyszalne. Czyli czasem słychać, czasem nie?:)
  Można wywnioskować, że referent jest cichszy od testowanego modelu.

  W większości Waszych testów ocena głośności kart, czy innych podzespołów jest niestety mało precyzyjna. Oczywiste jest, że to subiektywna ocena, ale czy możecie wybierać jakiś punkt odniesienia i nim się kierować?

  128

 • Polski patent na tworzenie grafenu

  Ocena komentarza: 0
  "Polskie firmy są gotowe do inwestowania, choć trzeba dopiero zorganizować w naszym kraju podstawę technologiczną i infrastrukturę związaną z grafenem"

  Tu zaczyna się problem :) Po latach infrastruktury nadal nie będzie, więc patent sprzedadzą za grosze.

  36

 • Radeon HD 6850 - test 4 kart

  Ocena komentarza: 0
  W porównaniu temperatur, są przytaczane wyniki innych układów z innych testów. Mam pytanie do autora: czy wszystkie testy kart są prowadzone w jednakowej temperaturze otoczenia? Raz w pomieszczeniu może być 20C innym razem 25C, nie mówiąc już o najgorętszych miesiącach, w takim wypadku porównanie może być mylące.

  85

 • Radeon HD 6850 - test 4 kart

  Ocena komentarza: 0
  Nie sugeruj się pojedyńczymi komentarzami, co innego jeśli taka opinia notorycznie pojawia sie na różnych forach. Kiedyś czytałem wywód odnośnie swojego procesora (e2180), że na starcie należy zmienić chłodzenie, bo box'owe jest tragiczne i przy podkreceniu do 2,5 Ghz, temp. w spoczynku wynosi 50C!! Czytam i nie wierze, bo mój podkręcony do 3 Ghz (ze zmienionym napięciem) w spoczynku ma ok. 30C (średnio 6C wiecej niż temp. otoczenia).
  Ludzie wciskają obudowe między szafki, czyszczą raz na rok jak sie przypomni i narzekają jakie to chłodzenie głośne i mało wydajne...

  85

 • Propozycje redakcji na Produkt Roku 2010/11

  Ocena komentarza: 0
  Rozumiem zasadę jaką się redakcja kieruje. Jest jednak różnica pomiędzy produktem NA rok 2011, a produktem ROKU 2011. Przedstawiony sprzęt jest na tyle dobry, że w kolejnych latach też bedzie polecany, więc rozumując tym tokiem odrazu można nazwać artykułu "Sprzęt na rok 2014"...

  36

 • Pliki: Tom Clancy's HAWX 2 Benchmark

  Ocena komentarza: 0
  E2180 @ 3Ghz, HD4850
  1440x900, AAx8

  max 116 fps
  średnie 63 fps

  34

 • Intel WiDi - przesyła obraz bez kabli

  Ocena komentarza: 0
  Może się czepiam, ale celem tego urządzenia jest przesył dźwięku i obrazu, więc trudno żeby tych funkcji nie spełniało. Plusem może być brak zakłóceń, czy też zasięg, a nie faktyczne działanie mimo, że jest to rozwiązanie innowacyjne.

  16

 • Dzieci coraz bardziej ciekawe pornografii

  Ocena komentarza: 0
  To, że zadziałał moduł kontroli rodzicielskiej wcale nie znaczy, że przy komputerze siedzi dziecko. Skąd ta aktywność w godzinach 9-15, gdzie większość nieletnich powinna być w szkole?

  37

 • Intel WiDi - przesyła obraz bez kabli

  Ocena komentarza: 0
  "plusy:
  • przesyła bezprzewodowo obraz i dźwięk"

  Plus troche nie na miejscu - taka jest funkcja tego urządzenia, to tak jakby przy testach kart graficznych pisać, że wyświetlają obraz :)

  16

 • Odkryli grafen - dostali Nobla z fizyki

  Ocena komentarza: 1
  seria patentów utrudniająca jego wykorzystanie.

  57

 • Bądź świadomy otoczenia przy głośnej muzyce

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe, czy rozwiązali problem np. mówienia do mikrofonu podczas grania, lub przebicia dźwięku przez słuchawki. Przy wysokiej czułości urządzenie będzie się włączało od byle poruszenia na fotelu, szelestu ubrania, pisania na klawiaturze. Przy zbyt niskiej czułości z kolei na dzwonek i telefon i tak nie zareaguje, płacz dziecka niesie się po całym pionie, więc to chyba najmniejszy problem ;). Wstępnie wygląda to na irytującą zabawkę, która działa dokładnie wtedy kiedy tego nie chcemy, nadająca się do użycia w wyszukanych warunkach.

  10

 • Hydra vs SLI i AMD vs Intel

  Ocena komentarza: 0
  Aż prosi się o test tytułu obsługującego PhysX :)

  42

 • NVIDIA podpisała umowę licencyjną z Rambus

  Ocena komentarza: 0
  Tyle mogą mieć przychodów, a nie zysków. W ostatnim kwartale NV odnotowała stratę, więc za ten okres jedynie dołożyli do interesu. W takiej sytuacji 1 mld usd zaboli ich i to bardzo.

  29

 • Wielki bunt na Naszej Klasie

  Ocena komentarza: 0
  Wiem jak mogą wykorzystać, ale mnie naprawdę nie boli to, że zobaczę swoją twarz na reklamie pasty do zębów. Powiem więcej, czułbym swego rodzaju satysfakcję, że nadaje się do takiej reklamy. Większość pewnie boli to, że mogą zrobić to za darmo, mnie nie.

  79

 • Wielki bunt na Naszej Klasie

  Ocena komentarza: 0
  Powtórzę się: Przecież nie pozwolą sobie na wykorzystywanie zdjęć w sposób budzący zażenowanie lub wstyd użytkownika - wykopali by tym sobie grób, a do tego zapewne nikt nie dąży.

  Nie zrobią czegoś, co spowoduje masowe usuwanie kont, a takie zagranie mogłyby do tego doprowadzić. Pogodzili się z tym, że część odejdzie z powodu nowego regulaminu, ale reszty nie będą na siłę odstraszać, biznes jest biznes, im więcej użytkowników tym większa kasa.

  79

 • Wielki bunt na Naszej Klasie

  Ocena komentarza: 0
  Być może jest to nieco kontrowersyjne, ale nie rozumiem aż takiego oburzenia. Przecież nie pozwolą sobie na wykorzystywanie zdjęć w sposób budzący zażenowanie lub wstyd użytkownika - wykopali by tym sobie grób, a do tego zapewne nikt nie dąży. Co z tego, że zobaczy mnie ktoś na banerze reklamowym, codziennie dziesiątki osób widzi mnie na ulicy i nie robię z tego większego problemu...

  79

 • TOP-10: Karty graficzne - lipiec 2010

  Ocena komentarza: 0
  Nie staram czepiać się na siłę, raczej próbuję patrzeć z punktu widzenia szarego Kowalskiego, który parę lat temu czytając TOP10 znał, bez jakiegokolwiek zerkania w testy najwydajniejszą kartę z danego przedziału cenowego. Autor jasno proponował model X podając uzasadnienie, nie zważając czy jest to Ati, czy NV.
  Rozumiem, że w tym przypadku zamiar był inny: podać najwydajniejsze konkurencyjne karty w określonej kwocie, nakierowując tym samym do wnikliwszej analizy. Wypadało jednak o tym wspomnieć, że proponowane modele wcale nie muszą oferować zbliżonej wydajności oraz pozostałych parametrów, szczególnie w tym przypadku.

  Pozdrawiam.

  91

 • TOP-10: Karty graficzne - lipiec 2010

  Ocena komentarza: 0
  Zgadzam się z kolegą sqnke. Z jeden strony artykuł kierowany jest do osób słabiej lub w ogóle nie zorientowanych w tamacie, z drugiej natomiast, jak sam autor pisze należy dodatkowo "sprawdzić wydajność w dużej ilości gier i testów". Zatem laikowi owy artykuł i tak nie pomoże, ponieważ musi sie dodaktowo zagłebić, osobie obeznanej również, ponieważ przedstawione tu zestawienie jest dla niej oczywiste. Reasumując, według mnie nie potrzebnie obowiązkowo wciśnięty jest tu GF, który w tym przedziale cenowym jest zdecydowanie nieopłacalnym wyborem.

  91

 • Wszystko o pornografii w internecie

  Ocena komentarza: 0
  "Liczbowo wychodzi z tego prawie 25 000 000 milionów serwisów dla amatorów emanujących nagością atrakcji. "
  Za dużo tych milionów :)

  15

 • Gadu-Gadu i spółka idą w odstawkę

  Ocena komentarza: 0
  Konnekt - prosty, bez reklam, ściągam wtyczki jakie potrzebuje i co dla mnie najważniejsze - mozliwość wyłączenia opisów osób z listy, migoczących ikonek aktywnosci itp itd, po prostu milczy jak grób jeśli tego chce :) zużywa 0% cpu, 3-5 MB ramu

  43

 • Najciekawsze i realne technologie jutra

  Ocena komentarza: 0
  "Ekran bez kabli..." - nadal taki ekran trzeba podłączyć do sieci elektrycznej, więc rozwiązanie raczej dla entuzjastów, niż do praktycznego zastosowania.

  Nieśmiertelność - jeśli już się tego doczekamy będzie zabroniona podobnie jak klonowanie, które również poniekąd ma z tym związek.

  Według mnie, daleka przyszłość to nie 2020r. a raczej 2120, w przeciągu 10-20 lat tak naprawdę się dużo nie zmieni, dojdzie parę "gadżetów", Crysis 7 będzie powalał grafiką, ale to w zasadzie tyle. Pomyślcie co mówi osoba wchodząca do Waszego pokoju po podróży w czasie z 1990'? - łał masz płaski monitor i szybki bezprzewodowy internet.

  49

 • 1000 lat obliczeń na sekundę

  Ocena komentarza: 0
  i to specjalne oprogramowanie jest droższe niż budowa takiej maszyny?

  29

 • World of Warcraft - początek końca?

  Ocena komentarza: 0
  Fenomen polega na tym, że zamiast jednej osoby do wspolpracy masz ich 24 w raidzie :) Kazdy musi wykonac swoje zadanie albo wszyscy padną trupem. Sam kiedys gralem i sa to naprawde duze wrazenia, jak cala grupa męczy sie tydzien probując zabic jednego bossa :) Dla mnie ogromnym plusem jest tez grafika, na ktora tak wszyscy narzekają. Jak widze kwadratowe rece orka to nie napalam sie na to, ze przy zadawaniu ciosu wykona on super płynna animacje, tylko walnie cepem i po sprawie. Poza tym im wszystko ładniejsze i dokladniejsze tym wiecej baboli w grze i rzeczy ktore zniesmaczaja. Widocznie cukierkowa, mało dokladna grafika i prostość fizyki podoba sie ludziom bardziej niz super fotorealistyczne postacie, otoczenie, physX-y i inne bajery, ktore nie wplywaja dodatnio na grywalnosc...
  A abonament? coz 50zł to kwestia paru piwek w barze i ramka fajek, odmawiając sobie jednego wieczoru, mamy cały miesiac grania :)

  90

 • StarCraft II (PC) jeszcze w tym roku

  Ocena komentarza: 0
  Jak pierwszy raz odpaliłem Diablo 2, spojrzalem na grafike, animacje postaci, efekty specjalne itp myslalem ze to jakies nieporozumienie... po czym grałem w tą gre przez następne 3 lata :)

  czemu tylko Blizzard rozumie, że postawienie wszystkiego na grafike to nie klucz do sukcesu :/

  31

 • BattleForge (PC) od dziś za darmo

  Ocena komentarza: 0
  to tylko klient ktory pozniej sciaga Ci całość

  21

 • Poradnik: jak wybrać kartę graficzną

  Ocena komentarza: 0
  Brak dostepnosci karty, chyba nie jest powodem do nie testowania jej przez redakcje ;) Fajny artykuł, szkoda tylko, ze prawie w ogóle nie mozna spotkac testów w rozdzielczosciach 16:10, 16:9 mimo iz są one coraz bardziej popularne...

  65

 • Athlon X2 7850 BE - kolejne dobre recenzje z zachodniej sieci

  Ocena komentarza: 0
  chyba chodzilo Ci o 2.3 miliarda $ :)

  14

 • Oto jak wyglądał Duke Nukem Forever przed zamknięciem 3D Realms

  Ocena komentarza: 0
  Czy takie zdjecia nie pojawiają sie przypadkiem w początkowej fazie projektu, kiedy jest dopiero jakis pogląd na typ lokacji, otoczenie, klimat?

  26

 • Prędkość transferu danych w GT300 wyniesie 256GB/s.

  Ocena komentarza: 0
  Czy niektórzy na prawde muszą przeczytać post 3 razy żeby go zrozumieć?... Wiecie Panowie co to jest ironia, która zreszta potwierdziłęm w dalszsej częsci pierwszego posta?

  63

 • Zapisy na beta-testy Starcrafta II ruszyły!

  Ocena komentarza: 0
  Ja mam WoW'a i sie nie napaliłem :)

  5