Avatar użytkownika

Hartge

data dołączenia:

Moje komentarze (14)

  • Avatar użytkownika Hartge
   Hartge
   @dzezik
   NVME pod obciążeniem osiągają temperaturę pracy około 70°C, obniżenie obliczeniowo o 30% daje nam 49°C :-)
   • Avatar użytkownika Hartge
    Hartge
    @Erikson83
    polecam lekturę:
    nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-io-gpu-accelerated-storage-technology/
    • Avatar użytkownika Hartge
     Hartge
     rtings_com - tam możecie przeczytać kilka sensownych testów z prawdziwego zdarzenia.
     Kontrast oraz idealna czerń to za mało, żeby OLED był najlepszym wyborem dla gracza konsolowego, a jeśli chcemy dodatkowo używać TV jako monitora PC, to skreśla go już zupełnie.
     • Avatar użytkownika Hartge
      Hartge
      @MaximusMR
      Wklej zdjęcie, jak Spili.
      • Avatar użytkownika Hartge
       Hartge
       To wszystko ładnie wygląda jak jesteś na wysokości przelotowej, czyli 5000m nad ziemią. Jak zejdziesz niżej, to już nie jest tak kolorowo, poza specjalnie przygotowanymi lokacjami jak lotniska czy niektóre miasta.
       https://ifotos.pl/zobacz/MFSKTWpng_qqrshxq.png
       https://ifotos.pl/zobacz/MFSWWApng_qqrshnh.png
       A za cenę samej karty graficznej można będzie kupić obie konsole nowej generacji i jeszcze zostanie trochę na gry... więc nie rozumiem podniety :-)
       • Avatar użytkownika Hartge
        Hartge
        "Dodatkowo pozwoli na równoczesne wybudzanie telewizora i PS5 za pomocą pada DualSense oraz poruszanie się po interfejsie konsoli przy użyciu pilota do TV"
        Takie funkcje, to obsługiwał już mój staruszek Szajsung chyba z 2010 pod PS3 i PS4, nie rozumiem po co wytłuszczono ten fragment, jakby to było coś amejzing... zwykłe Anynet+ / HDMI-CEC
        • Avatar użytkownika Hartge
         Hartge
         Nie wiem, po co strzępicie jęzory, niebawem wszytko będzie jasne i oczywiste. Obie konsole znajdą swoich nabywców i obie dostarczą setek godzin znakomitej rozrywki swoim użytkownikom. Żal czytać jak się Janusze z Sebixami przykrzykują, co jest lepsze i jak działa, nie mając o tym pojęcia - a co gorsze opierając się jedynie na swoich domysłach nie popartych żadną wiedzą lub randomowych wycinkach z sieci, które udało im się znaleść na poparcie swoich teorii. Pomyślcie dwa razy zanim coś napiszecie, to może internet będzie odrobinę przyjaźniejszym miejscem.

         SSD w PS5 jest istotnym elementem, nie dlatego, że jest to magiczny SSD o parametrach niedostępnych na innych platformach, tylko przez sposób komunikacji z innymi komponentami konsoli. Wszelkie porównania tej architektury z PC pomimo podobnych komponentów są błędne, a większość patrzy właśnie przez ten pryzmat. Przy sprzetowej dekompresji danch dysk 5 GB/s może dostarczyć do systemu nawet 9 GB/s danych rozpakowanych w locie przez osobny dydykowany układ. Kolejny kontroler zajmuje się obsługą odczytu, zapisu oraz mapowania i kierowania danych do odpowiednich układów konsoli mając do dyspozycji wiele szyn, kanałów i priorytetów komunikacji. Dane trafiają bezpośrednio tam, gdzie sa potrzebne bez opóźnień i zabierania zasobów innym komponentom - tym w ogromnym skrócie różni się architektura PS5 od PC.

         Kolejne zagadnienie - TERAFLOPS - wbijcie sobie do głowy, że ilość FPS nie skaluje się 1:1 wraz z wzrostem zmiennoprzecinkowej mocy obliczeniowej. TERAFLOPSami można sobie realnie mierzyć wydobycie kryptowalut, a ilość klatek wyświetlanych na sekundę zależy (poza suchą mocą obliczeniową) od jakości API oraz szybkości komunikacji układu graficznego z resztą podzespołów.

         Pozdrawiam.
         Z mojej strony EoT.
         • Avatar użytkownika Hartge
          Hartge
          @Ziomboy451
          Tzn, że jest identyczny jak w koputerach typu desktop. Dla laptopów wkłada się zazwyczaj energooszczędne wersje (mobilne) o zmniejszonej wydajności i zużyciu energii.
          • Avatar użytkownika Hartge
           Hartge
           @Dariosex:

           Mamy 2020 rok, czasy się zmieniły, gramy na linuxie, pracujemy z powodzeniem w profesjonalnych środowiskach pod Windows, Apple w segmencie stacji roboczych staje się niszą dla najbardziej zagorzałch fanów. Od wielu lat prym wiodą DELL, HP i Lenovo. Proponuję sprawdzić workstation market share w dowolnej wyszukiwarce.

           Zgodzę się natomiast, że Apple nadal doskonale sprawdza się przy obróbce dźwieku, niestety po za tą kategorią świat odjechał im już mocno do przodu.

           PS. Zapomniałeś o Amidze.