Avatar użytkownika Kapitan Nocz

Kapitan Nocz

data dołączenia:

Moje komentarze (618)

  • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
   Kapitan Nocz
   uuu benchmark wziął się za electronic-porn :D Rozebrane karty graficzne na początek, no ale golizna najlepiej się sprzedaje. Z drugiej strony ten Gforce to jednak "on" więc zalatuje gejostwem haha
   -2
   • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
    Kapitan Nocz
    no cóż lata dominacji Adobe zrobiły swoje, ludzie się przyzwyczaili i tak jak mi np nie chce im się uczyć nowego softu, inna sprawa, ze do ogromnej większości rzeczy starcza mi nadal leciwy już CS6. Ale dobrze, że wspominacie o takich rzeczach, często ludziska nawet nie zdają sobie sprawy, że jest coś równie dobrego na rynku.
    • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
     Kapitan Nocz
     według naszego obecnego rządu Polska jest supermocarstwem, z którym każdy musi się liczyć a ja przypomnę, że w tamtym roku na Islandii tak na Islandii, uruchomiono superkomputer, który przewyższał mocą obliczeniową wszytko to co można zsumować w polszy pod nazwą superkomputer :) Prawda jest taka, że jesteśmy murzynami Europy i tylko to nas odróżnia od tych prawdziwych murzynów, że nie musimy łódkami przez morze spier#@$ać do cywilizacji.
     • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
      Kapitan Nocz
      "Okazuje się, że temat może wpłynąć na branżę mocniej, niż nam się to początkowo wydawało." oj Paweł, Paweł jak Tyś mnie znowu zaimponował :) Na tym portalu nie zająknęliście się choć by małą wzmianką, że najwydajniejszym systemem na świecie został niedawno superkomputer na procesorach... no? Dobra sam napisze, na procesorach ARM właśnie i czuję, że to nie przypadek, że taka maszyna debiutuje na pierwszym miejscu rankingu TOP500 miazgując właściwie poprzedni system wydajnościowo a Nvidia dokonuje przejęcia. No ale skąd mogliście wiedzieć :D ?
      Tak, ze dodając 2 do 2 i tak jak to już wcześnej pisałem, przy wiadomości o przejęciu ARM, Nvidia ma już właściwie wszystko by samodzielnie tworzyć całe systemy. ARM + Mellanox + Akceleratory GPU. Wspomnę tylko jeszcze, że Fugaku oparty na procesorach ARM, został najwydajniejszym systemem w rankingu bez pomocy akceleratorów GPU, to sobie przekalkulujcie co się stanie jak Nvidia dorzuci jeszcze coś od siebie :) Intel i AMD maja się naprawdę czego bać.
      • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
       Kapitan Nocz
       Przypuszczalnie ta kapsuła to tyko prototyp nie do końca funkcjonalny odnośnie eksploatacji i fizycznej obsługi. Chcieli się pewnie przekonać co przez dwa lata eksploatacji może pójść nie tak. Tak, że nie jęczcie, że nie da się tam nic naprawić, teraz bedą wiedzieli ile nadmiarowo muszą upakować sprzętu żeby to działało bez zarzutu. Co do neutralności dla środowiska to mam tu wątpliwości, nie podali poboru mocy tego systemu ale podejrzewam, że jest to kilkadziesiąt/ kilkaset KW mocy, która generuje sporo ciepla i taka grzałka na pewno nie jest neutralna dla otoczenia.
       • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
        Kapitan Nocz
        benchmark liderem promocji Ujałeja :) znak "dobry produkt" za coś takiego i to jeszcze wmawiać ludziom, ze to dobrze wydane 1400zł :) Takie urządzonka powinny być tak w ogole prawnie zabronione w przestrzeni publicznej.
        • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
         Kapitan Nocz
         rozszyfrowuje tytuł! Na którymś portalu technologicznym, nie tu na pewno, odkryto jakąś przypadłość w oprogramowaniu karty lub sterowników i teraz panowie z benchmark.pl siedzą i robią testy jeszcze raz żeby zdążyć na środę, tym razem na nowym oprogramowaniu
         • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
          Kapitan Nocz
          @michal_mat poczytam jeszcze trochę dokładniej, dzięki za radę :) choć mogłeś mi oszczędzić trudu i powiedzieć o co Ci chodzi :D ?
          • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
           Kapitan Nocz
           @Ciekawski_ taki ciekawski a wyciąga wnioski patrząc na tytuły :) więc nie spierając się już o cyferki czy 420 czy 500 petaflopów całkowicie pominąłeś fakt, że jest to debiut ARM w TOP10 i właściwie deklasacja poprzedniego najwydajniejszego systemu, nowy system jest prawie 2,8x szybszy od poprzedniego co już powinno dać do myślenia o możliwościach tej technologii. Popatrz sobie jakie skoki dokonywały się na niższych miejscach. No i najważniejsze, zarzucasz kiepską wydajność w porównaniu do nadchodzących maszyn i kiepską wydajność energetyczną, zauważ tylko, ze ten system nie ma akceleratorów GPU, które bardzo pomagają podnieść efektywność obliczeń a ten system osiągną tą samą praktycznie wydajność na wat co system z akceleratorami. Tak, że przemyśl jeszcze swoje wnioski bo na moje oko Nvidia łącząc systemy ARM ze swoimi akceleratorami będzie bardzo mocnym graczem.
           • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
            Kapitan Nocz
            @michal_mat przesadziłem jedynie z wydajnością, zadawało mi się, że to juz poziom exaflop a to tylko pół :) ale przeglądnij sobie listę top500 w prawie każdej maszynie jest albo Nvidia Tesla albo Mellanox albo jedno i drugie. Tak więc dysponując teraz swoimi procesorami będą mieli kompletny system. Oprocz Fujitsu będą jedyni z kompletnym systemem.
            • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
             Kapitan Nocz
             no i dobrze, jak widać po obecnej sytuacji w pandemii lekarz jest najsłabszym ogniwem, Jeśli mamy się leczyć online za każdym razem gdy wypadnie coś takiego jak koronawirus to może lepiej odrazu zastąpić diagnozowanie przez ludzi maszynkami robiącymi to z 97% dokładnością :)
             • Avatar użytkownika Kapitan Nocz
              Kapitan Nocz
              @Dunny no no uważaj bo takimi tekstami zabierasz robotę redaktorom benchmarka!