Artykuły

Komentarze

 • Call of Duty: Modern Warfare 3 - gra za darmo od jutra do końca weekendu

  Ocena komentarza: 7
  Był drobny błąd z protokołem linkowania, łącze zostało już podmienione i działa. Warunkiem jest zainstalowany Steam i po pojawieniu się okna dialogowego, wybranie go jako aplikacji, za pomocą której ma być odpalony link.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  130

 • Playstation Vita: konsola Sony wkracza do Europy

  Ocena komentarza: 1
  Według serwisów źródłowych, a także paru innych, opisywana kwota to 50 milionów dolarów. W razie wątpliwości, podaję linki do omawianych stron:

  http://www.eurogamer.net/articles/2012-02-13-sonys-USD50m-vita-marketing-campaign-targets-ps3-owners

  http://www.gamerevolution.com/news/playstation-vita-marketing-campaign-sonys-largest-ever-11089

  http://www.gamezone.com/news/playstation-vita-u-s-marketing-campaign-cost-50-million

  Pozdrawiam,
  Karolina

  53

 • Gordon: pierwszy superkomputer z napędami SSD

  Ocena komentarza: 4
  Superkomputer został nazwany Gordon ze względu na amerykańskiego bohatera komiksowego. Flash Gordon to postać znana od lat 30-tych ubiegłego wieku w ichniejszej kulturze i kojarzy się z dużą prędkością. Stąd skojarzenie i nazewnictwo.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  55

 • Steve Jobs jak superbohater komiksu

  Ocena komentarza: 0
  O większości odcinków z ostatnich 2-3 sezonów można powiedzieć, że "na siłę", bo sami Trey Parker i Matt Stone wypowiadali się, że im się już najzwyczajniej nie chce. Kontrakt mają do końca 2013, więc tworzą, ale większość odcinków już bez polotu. Przez pierwszych 12 sezonów zawsze obowiązkowo były dwa wątki, teraz jakoś to znika. Na szczęście pozostaje formuła komentowania aktualnych wydarzeń, przez co raz na jakiś czas zrobi się głośno przez kontrowersyjne odcinki. Jak w przypadku cenzury Mahometa, po której Parker i Stone rzekomo znaleźli się na liście "do odstrzału" zagorzałych islamistów. Na szczęście reszta "gwiazd" z odcinków się jakoś za zbytnio nie oburza. Pewnie prawnicy twórców dbają o każdy szczegół i np. logo Apple'a nie jest identyczne z oryginalnym, żeby nie było mowy o wykorzystywaniu zastrzeżonych znaków towarowych.

  12

 • Chiny: cenzury internetu ciąg dalszy

  Ocena komentarza: 0
  Nie słyszała, ale już sobie wygooglała i uzupełnia swoją wiedzę :) Dzięki za uwagę, czujni czytelnicy są zawsze mile widziani.

  23

 • Beat: komputer treningowy sterowany gestami

  Ocena komentarza: 0
  Też o tym myślałam i wydaje mi się, że trzeba jeszcze wcisnąć guzik na pierścieniu, żeby urządzenie zaczęło monitorować gesty. W materiale wideo widać wyraźnie czerwone kółko, to prawdopodobnie to.

  5

 • Grand Theft Auto: Liberty City w Google Maps

  Ocena komentarza: 0
  Niekoniecznie mówiłam o stworzeniu mapy do gry Wiedźmin 2. Bardziej chodziło mi o jakąkolwiek akcję społecznościową, która pokazałaby, że polski produkt ma oddanych fanów będących dodatkowo w stanie stworzyć coś ciekawego. Pomysłów może być tak wiele, jak graczy.

  7

 • Zaprogramuj sobie kubek

  Ocena komentarza: 0
  Mleko jak mleko, ale jeśli zacznie podgrzewać piwo zamiast je chłodzić... Daj komputerowi kontrolę nad prostymi czynnościami, a zarządzi bunt i uprzykrzy życie ; )

  12

 • Android naraża na atak 99,7% użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  I właśnie to jest ujęte w zdaniu:
  "Google pracuje nad aktualizacją (...) po stronie serwera."

  7

 • TES V: Skyrim - oficjalne szczegóły

  Ocena komentarza: 0
  Widzę, że zainteresowanie tematem smoków w grach komputerowych jest niesłabnące. Spieszę z wyjaśnieniem - akapit o którym mowa jest o firmie Bethesda, konkretnie o ich serii The Elder Scrolls. Nigdzie nie napisałam, że smoki występowały jako tło we wszystkich tytułach rozumianych szeroko jako "rozrywka elektroniczna". Sama zresztą pamiętam jak wiele lat temu jako Rynn w grze "Drakkan" latałam na skrzydlatym, zionącym ogniem przyjacielu. I to w trybie multiplayer, więc gadów tych było zgoła więcej.

  Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości. Jednocześnie cieszę się, że czytelnicy przykładają tyle uwagi do szczegółowych informacji z moich wiadomości.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  31

 • TES V: Skyrim - oficjalne szczegóły

  Ocena komentarza: 0
  Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że na smoka mogliśmy się w Daggerfallu natknąć. Owszem, był to dodatek i taki odrobinkę "Easter Egg", ale jednak.

  Rzeczywiście, słusznie będzie dodać, że była to jedynie kwestia marginalna, do której teraz się powraca. Mimo to uważam, że przy omawianiu Skyrima kwestia "czy smoki w Daggerfallu to integralna część gry czy tylko bonus?" nie jest najważniejsza. No i nie jest to raczej "poważne zagadnienie sprzętowe" ;)

  Bądź co bądź - dziękuję za czujność, zawsze warto mieć pod ręką fanów i ekspertów od danej serii, żeby móc w razie czego skorygować szczegóły.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  31

 • Deus Ex: Human Revolution w polskim wydaniu

  Ocena komentarza: 0
  Niestety, we wszystkich sugerowanych przez wydawcę sklepach oferujących tą część Deus Ex nie ma informacji o AE na PC. Oczywiście wersja taka istnieje, widać ją chociażby na Amazonie.

  Z wypowiedzi na forach dyskusyjnych można wywnioskować, że jeśli już Cenega odpowiada na pytania z nią związane, to mówi tylko tyle, że obecnie nic o ew. wypuszczeniu Augmented Edition na komputery nie wie. Słowem - mówi nam tyle, co nic.

  Też nad tym ubolewam, ale chyba zainwestuję w wersję anglojęzyczną, może doczekamy się patcha polonizującego.

  Pozdrawiam,
  Karolina

  10

 • Facebookowe CityVille ma 100 milionów użytkowników!

  Ocena komentarza: 0
  Z drugiej strony, może ludzie, którzy nigdy nie grali, przekonają się przez Facebooka do takich produkcji i sięgną po wysokobudżetowe tytuły? :)

  17