Akcesoria

Beat: komputer treningowy sterowany gestami

przeczytasz w 1 min.

Koncepcyjne projekty urządzeń często bywają przesadnie nowoczesne. Czasem jednak zdarza się spotkać ideę, która jest prosta, a zarazem bardzo przydatna i jej istnienie nie jest aż tak nieprawdopodobne. Przykładem może być Beat.

Opisywany wynalazek wygląda na pierwszy rzut oka jak zegarek o prostym, futurystycznym wyglądzie. Tak naprawdę to jednak dużo więcej. Według projektu Adriena Guenette, ma to być urządzenie znacznie ułatwiające i umilające na przykład poranne bieganie. Ma łączyć w sobie funkcje osobistego trenera, zegarka i odtwarzacza MP3.

Największy sekret trwi w integralnym pierścieniu, który wykrywa gesty dłoni. Dzięki temu w trakcie biegania nie trzeba będzie wybijać się z rytmu, żeby zmienić utwór grający w słuchawkach. Bez problemu też będzie można sprawdzić czas naszych ćwiczeń, poprawić go, a także zmierzyć aktualny puls.

Brzmi ciekawie? Na pewno po paru chwilach użytkowania całość staje się intuicyjna. Ciężko jednak wyobrazić sobie sytuację, kiedy w zatłoczonym tramwaju użytkownik miałby żwawo wysunąć przed siebie zaciśniętą pięść - nawiązanie bójki wysoce prawdopodobne. Mimo to, jeśli ktoś zainteresuje się ciekawym projektem, produkt wyjściowy może się spotkać ze sporą popularnością ze względu na wygodę użytkowania. Niewykluczone, że skłoni nieco "zapuszczonych" miłośników technologii do codziennego joggingu.

 

Więcej o komputerach ułatwiających codzienne życie: 

Źródło: tom's style

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Ciekaw jestem na jakiej zasadzie działa ten mechanizm - coś w stylu akcelerometra w telefonie?

  PS. Komentarz z tramwajem bardo trafny ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jest jeden problem... jak się biega to się rusza łapką praktycznie nieświadomie. O ile obroty to raczej nie, to ruchy na boki/gora/dol/do przodu się zdarzają dość często. Ciekawe, czy specjaliści-nerdy, którzy to produkowali uprawiali w tym czasie jogging i są tego świadomi :PP
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawa zabawka (zabawka podkreślić dwa razy :) ) i to tyle w tym temacie.
    • avatar
     0
     Dla mnie bomba! :)