Akcesoria

Zaprogramuj sobie kubek

przeczytasz w 2 min.

W zorganizowanym przez Fujitsu konkursie "Życie w skomputeryzowanej przyszłości" wyróżnionych zostało siedem prac, jedna z nich to wielofunkcyjny, elektroniczny kubek.

Autor projektu, Nikita Mokhirev twierdzi, że naczynia, z których pijemy poranną kawę towarzyszą nam tak często, że warto wzbogacić je o liczne funkcje. Dzięki temu będą mogły przekazywać emocje, wysyłać opinie, a także usprawnić codzienne życie sterując prostymi urządzeniami.

Konstrukcja ma się ograniczać do dwóch ekranów po bokach, panelu dotykowego na uchu, baterii słonecznej i elektroniki na spodzie urządzenia. Pierwotna funkcja to wyświetlanie prostych emotikon, które będzie można zmieniać kciukiem. Po połączeniu z komputerem, możliwe stanie się wgranie własnego zestawu "buziek".Dalsze wywody na temat tego co będzie potrafił "uśmiechnięty kubek" to już daleko posunięte science-fiction, ale kto wie? Może akurat naukowcy postanowią rozwinąć ten projekt? Według twórcy, naczynie będzie łączyć się przez Wi-Fi z różnymi domowymi urządzeniami. To pozwoli na przykład na korzystanie z niego jako pilota do telewizora czy wieży stereo. W barze zaś nie pomylimy różnych napojów, bo aktualizowany napis z boku poinformuje nas o rodzaju trunku. Dodatkowo, jeśli skończy się zawartość, kelner dostanie informację i przyjdzie zapytać nas o dolewkę. Planowana jest też opcja wyboru grzania lub chłodzenia zawartości.Niemożliwe? To jeszcze nie koniec. Kubek ma zbierać opinię publiczną, dlatego na przykład jeśli podczas oglądania telewizji coś nam się nie spodoba, możemy wcisnąć smutną "minkę", która zostania przesłana najpierw do komputera, a później do nadawcy programu. Twórca pomyślał też o obsłudze krótkich wiadomości na wzór SMS.

Pomarzyć dobra rzecz. Szkoda jeszcze, że zmyślne naczynie nie śpiewa, nie tańczy i nie gotuje. Z jednej strony można pomyśleć, że taka technologia to póki co melodia przyszłości - nie wspominając już o implementacji tego w prostym kubku. Mimo wszystko, jeśli Fujitsu wyróżniło pomysł, jest szansa, że kiedyś ktoś się projektem zainteresuje.

 

Więcej o komputerach ułatwiających codzienne życie: 

Źródło: designboom

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  mi by wystarczył, hm...., tylko zegarek w kubku heh.
  • avatar
   Warmonger
   0
   Nie jest to głupie, bo w takim kubku można zintegrować kilka sensownych funkcjonalności. Nikt przecież nie zbuduje całego inteligentnego domu od podstaw - trzeba zacząć wprowadzać najpierw pojedyncze gadżety. Ale w końcu to nastąpi.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Kochanie, przestan grac w Mario na swoim kubku i pij kawe..."
    jakos moge to sobie wyobrazic...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak nie ma połączenia z Facebookiem to się nie przyjmie. Przecież trzeba jakoś powiadomić "znajomych" co aktualnie pijemy.
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      no, własnie, zaprogramuj sobie, Kubbak ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wie ktoś może kiedy SHITPROJEKT "zezwoli" na rejestracje Wieśka w celu pobrania DLC, bo od premiery lipa... Patcha teżnie idzie zainstalować.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        - gorzej jak kubek złapie wirusa i się np. mleko w nim zetnie :)))