Komentarze

 • Im bardziej się zagłębić, tym The Last of Us Part II bardziej zachwyca

  Ocena komentarza: 2
  Ciekawe, że ludzie doceniają realizm graficzny, ale realizmu w zachowaniach ludzkich już nie. Dlatego mamy niezwykle realistycznie wyglądające produkcje, a jednocześnie kompletnie niemożliwych, nierealnych bohaterów. Nie chodzi mi tu o tą konkretną grę, tylko generalnie. Powszechny wśród bohaterów jest np. infantylizm. Często występuje też takie połączenie cech osobowych, które u przeciętnego człowieka natychmiast doprowadziłoby do głębokiej depresji. Ciekawe czemu tak jest.

  49

 • Technologia rozpoznawania twarzy może mylić się nawet w 96% przypadków

  Ocena komentarza: -2
  W ten sposób pojawił się kolejny argument za tym, by chipować ludzi. W ten prosty sposób wyeliminuje się praktycznie wszelkie pomyłki.

  5

 • Zapach kosmosu zamknięty we flakoniku - oto perfum Eau de Space

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo Resztki paliwa to też coś co ludzie umieścili na orbicie:) Pyłu naturalnego jest bardzo mało. Znacznie więcej jest wokół Ziemi drobinek pochodzących z rakiet i satelitów. Liczbę odłamków o rozmiarach od 1 do 10mm szacuje się na kilkaset milionów. Mniejszych jest oczywiście więcej. Tyle umieścili na orbicie wokółziemskiej ludzie. To więcej niż najbardziej zagęszczony strumień meteorów. Więc jeśli astronauci coś czują, to i tak jest to w 99.9% ludzki produkt, a nie kosmiczny:)

  20

 • Zapach kosmosu zamknięty we flakoniku - oto perfum Eau de Space

  Ocena komentarza: 0
  Kosmos nie ma odczuwalnego zapachu. Zapach, który czują astronauci pochodzi ze stacji kosmicznej, z ich skafandrów, ciał, pożywienia i wszystkiego co się tam znajduje, a nie z przestrzeni kosmicznej. To jest zapach, który w kosmosie umieścili ludzie, a nie zapach przestrzeni kosmicznej samej w sobie. No ale "zapach kosmosu" brzmi nieziemsko:)

  20

 • Zamiast reklam rób TikToki. Rusza TikTok for Business

  Ocena komentarza: 0
  Być może TikTok idzie trochę zbyt daleko w bezmuzgowości. Ale jak to świadczy o nas samych? A szczególnie o młodych ludziach i dzieciach (ich rodzicach), którzy najwidoczniej łykają takie nowości jak landrynki?

  5

 • AMD przebiło swoje plany z 2014 roku - nowe procesory lepsze niż podejrzewano

  Ocena komentarza: -8
  A co to jest ta "efektywność energetyczna"? Czy to jest np. ilość operacji zmiennoprzecinkowych wykonanych na jednym rdzeniu w jednostce czasu? Czy może liczą się wszystkie rdzenie na raz? A może nie chodzi o proste operacje matematyczne, ale o średnią z różnych operacji wykonywanych przez procesor? Pytanie jakich i w jakich proporcjach uwzględnionych do średniej? Bez tych informacji "wzrost 32x" nie znaczy zbyt wiele. Moje programy obliczeniowe wcale nie przyspieszyły w ciągu ostatnich 6-8 lat 32x mimo, że laptopy które używałem zużywają mniej więcej tyle samo energii co obecny.

  38

 • The Last of Us Part II sprzedaje się rewelacyjnie, mimo ogromnej fali negatywnych komentarzy

  Ocena komentarza: 0
  Połączmy fakty: większość twórców poczuło misję by wciskać ten temat gdzie popadnie, w gry, w książki, w filmy. W takiej sytuacji większość ludzi jest zmuszona jakoś się wobec tego opowiedzieć. Jest oczywiste, że jeśli wyciąga się sprawy intymne na światło dzienne, to musi u części ludzi pojawić się zakłopotanie, zażenowanie, opór. Istotny jest nawet nie sam temat, tylko to jak uporczywie jest nam wciskany. Wg. mnie jest to działanie celowe, które pod różnymi szczytnymi hasłami ma jeden realny cel: rozdrażnianie części społeczeństwa. Tej części, która może w końcu nie wytrzymać i zacząć odreagowywać się na innych. Wtedy oczywiście kamery skieruje się na nich, jako "ostateczny dowód", że nasze społeczeństwo jest opresyjne i nietolerancyjne. I teraz pytanie najważniejsze: skoro twórcy doskonale wiedzą, że takie działanie może doprowadzić jedynie do konfliktów, to dlaczego tych konfliktów chcą? Odpowiedź jest ta sama od 150 lat: marksizm. Marksizm jest dominującą ideologią intelektualistów i wszystkich uniwersytetów. Marksizm zawsze polegał na tym, by rozkręcać konflikty społeczne i na nich korzystać. Główny PR marksizmu zawsze polegał na tym, by kogoś z opresji wyzwolić. Raz robotników, raz dzieci, raz kobiety a innym razem mniejszości. Więc wszystkie konflikty są celowo podbijane do takiej temperatury, by zrobiły się zamieszki lub przynajmniej by ktoś czasem coś do kamery palnął. Wtedy można nas (i wszystkie zacofane społeczeństwa zachodu) reedukować, naprawiać i "defaszyzować" bez końca. Oczywiście za nasze podatki.

  120

 • Gra lekturą szkolną - czy to faktycznie docenienie branży, czy jedynie zagrywka polityczna?

  Ocena komentarza: 1
  Po raz kolejny nasz krąg cywilizacyjny wchodzi w epokę zabobonu i ideologii, ponad rozum i wiedzę. Nikt nie przedstawia żadnych argumentów za i przeciw. Nie zastanawiamy się nad pozytywnymi lub negatywnymi skutkami zmiany na liście lektur. Jedyne co nas interesuje, to czy to zagrywka wyborcza, czy jest to "chwyt", czy jest to "postęp". Same zabobony, zero rozumu. Najważniejsze jest pytanie, jak dzieci będą przez taką grę kształtowane? Czego się dowiedzą? Czego się z niej nie dowiedzą? Czy inne formy zdobywania wiedzy o wojnie są lepsze czy gorsze? Czy przypadkiem wiedzy nie zastępuje się tanimi chwytami emocjonalnymi, których ciągle w grach i filmach przybywa? Czy nie lepiej poczytać pamiętnik, albo posłuchać audiobooka osoby, która faktycznie wojnę przeżyła? To są ważne pytania, na które nikt nie odpowiada. A nie to czy jest to kiełbasa wyborcza, tani PR lub czy nie będzie "wykluczenia społecznego" bo ktoś nie ma PC w domu.

  28

 • Cyberpunk 2077 opóźniony raz jeszcze!

  Ocena komentarza: 0
  @adamgr Smutne jest to, że jak do majtek zagląda chłopcom nie-ksiądz to absolutnie nikt się tym nie interesuje. Ani media o tym nie trąbią (poza jakąś lokalną gazetą), ani pełnych oburzenia filmów o tym nie ma. Przykładowo w Niemczech rocznie jest ok. 40 tyś. molestowanych dzieci rocznie i cisza. U nas znacznie mniej, ale też tysiące i również cisza. Jak się pozna dane, to obłudę widać wszędzie.

  47

 • Tęsknisz za Commandos? Już wkrótce pojawi się Partisans 1941 i może cię zainteresować

  Ocena komentarza: 3
  @phlawski Komunizm jest na zachodzie popularny. Pamiętam szok kolegi, który pojechał do Francji kilka lat po upadku ZSRR i zobaczył w Lyonie sporych rozmiarów demonstracje pro-komunistyczną.

  7

 • Gra na receptę to już nie przyszłość. To teraźniejszość

  Ocena komentarza: 0
  To jest najlepszy dowód, że gry mogą wpłynąć na psychikę gracza. Inaczej nie mogłyby być stosowane w terapii. Pytanie brzmi, jaki wpływ na graczy mają inne gry, te nie stosowane w terapii i te przed którymi ludzie spędzają pół doby dziennie, a nie jakieś marne 25 minut. Mało prawdopodobne, że wszystkie są pozytywne lub neutralne. Część z nich pewnie sprzyja ADHD. Ciekawe jaki będzie wynik terapii jeśli pacjent 25 minut będzie grał w grę łagodzącą ADHD, a resztę dnia w grę wzmagającą ADHD?

  3

 • Deepfake na celowniku Facebooka. Trwają prace nad technologią do wykrywania zmanipulowanych filmów

  Ocena komentarza: 0
  Zwykłe trole internetowe takich technologii nie rozwijają. Inżynierowie-programiści, którzy robią to, zapewne za solidnie opłacane granty, chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że robią coś co w zasadzie nie ma dobrych zastosowań. Za pomocą tej techniki można jedynie oszukiwać. Jedyne pozytywne wyjaśnienie może być takie, że to trochę tak jak z bronią atomową. Jak jej nie zbudujesz to nie będziesz miał możliwości odpowiedzi na ataki ze strony przeciwnika. Poznanie techniki fałszerstwa ułatwia później jego wykrycie. Tylko czy przy okazji, twórcy tego sposobu oszukiwania nie otwierają puszki Pandory?

  4

 • Tak wygląda Ghostrunner - cyberpunkowy parkour „made in Poland”

  Ocena komentarza: 0
  A tak w zasadzie to co to jest "parkour"?

  12

 • Nie sądziłem, że The Last of Us Part 2 może być lepsze od “jedynki”. Ale jest. Oto nasza recenzja

  Ocena komentarza: 2
  @raffal81 Nie oceniam gry, tylko jej zapowiedź i recenzję. To chyba jeszcze wolno robić? Poza tym techniki wpływania na emocję graczy są dość standardowe i powtarzają się z gry na grę. Wiem też, że w Afryce są słonie, mimo że nigdy ich tam nie widziałem i w Afryce nie byłem :)

  66

 • Nie sądziłem, że The Last of Us Part 2 może być lepsze od “jedynki”. Ale jest. Oto nasza recenzja

  Ocena komentarza: 7
  Nie potrafiłbym się utożsamić z postacią, która żyje zemstą. Szczególnie z kobietą, która brutalnie morduje, ale robi to z bardzo przejętą miną (może nawet ze łzami) obrazującą rzekome głębokie wewnętrzne rozterki. Prawdziwa zemsta tak nie wygląda (jak się kogoś morduje to emocje wyłącza, inaczej sam by sobie strzelił w łeb) co sprawia dla mnie wrażenie pewnej sztuczności. Trzeba przyznać, że dzisiejsze gry doprowadziły grę na emocjach niemal do perfekcji, ale również do pewnej przesady.

  66

 • I ty możesz uczyć się Sztucznej Inteligencji z Intelem

  Ocena komentarza: 0
  @awesome1337 To zawsze łatwo powiedzieć każdemu :D

  12

 • I ty możesz uczyć się Sztucznej Inteligencji z Intelem

  Ocena komentarza: 0
  Dziś jest wielki szał na AI. A czym jest AI? Otóż metoda sztucznej inteligencji jest to po prostu zaawansowana metoda prób i błędów. Milionów prób i błędów, z których wybiera się najlepszą próbę. I to jest cały sens tej metody. Dlatego nie wymaga ona "inteligencji", tylko ogromnych mocy obliczeniowych i mozolnego strzelania do tarczy "na ślepo" aż się w końcu trafi. Ciekawe, że mało się mówi o tym, że 99% obliczeń wykonywanych metodą sztucznej inteligencji jest w pewnym sensie marnowana, gdyż zachowuje się do kolejnego kroku tylko najlepszy wynik poprzednich obliczeń. Jest to więc metoda mało optymalna, jak każda metoda prób i błędów. Podobnie jest w algorytmach genetycznych, gdzie większość potomków jest usuwana i rozmnażane są tylko nieliczne najlepsze. Podsumowując, dziś jak się napisze o wadach metody sztucznej inteligencji to jest się niezrozumiałym, bo panuje przekonanie, że to genialna metoda "na wszystko". A każda rzecz na świecie ma swoje wady i zalety. Pozdrawiam.

  12

 • I ty możesz uczyć się Sztucznej Inteligencji z Intelem

  Ocena komentarza: -9
  Sztuczna inteligencja jest dziś tak niesamowicie napompowana, a to w gruncie rzeczy nic takiego rewolucyjnego. W niektórych zastosowaniach daje bardzo ciekawe wyniki, ale z inteligencją nie ma nic wspólnego. To raczej metoda na zanik inteligencji.

  12

 • Rockstar Games i Black Lives Matter. Tymczasowo nie pogramy w GTA Online i Red Dead Online

  Ocena komentarza: -1
  @Shunex Akcja Black Life Matter ma wyraźne cechy religijne. Jest to akcja anty-rasistowska, ale to jest tylko hasło, bo rzeczywistość jest zupełnie inna. Murzyni w USA są obecnie na każdym kroku traktowani lepiej niż biali. Mają przywileje w szkołach, pomocy społecznej, policji, administracji itp itd. Jeśli dorośli ludzie z USA dołączają do takiej akcji, to nie jest to wynik działania racjonalnego opartego na wiedzy. Jest to wynik głęboko zakorzenionych wierzeń, które nawet stojąc w sprzeczności z realem są nadal wyznawane. Albo jest to strach przed wyłamaniem się, co tym bardziej potwierdza głębokie zakorzenienie dogmatów w społeczeństwie. Gdyby taka akcja była zorganizowana ze względu na zabójstwo chrześcijanina to nazwalibyśmy ją po prostu akcją religijną. Tu można to nazwać podobnie, choć bliżej chyba fanatyzmu, którego wszyscy się po prostu boją.

  32

 • Nie będziecie zadowoleni. Prezentacja Cyberpunk 2077 opóźniona

  Ocena komentarza: 1
  Tanie wymówki. Takich rozrób jest na świecie pełno. Oczywiście tylko te w "ważnych" krajach są promowane. Łatwo się podpiąć pod wypromowane akcje. Mam jednak nieodparte wrażenie, że jest to tylko maskowanie kolejnych własnych opóźnień. Coraz więcej wskazuje, że z kulturą wydajnej i terminowej pracy to w CPR są pewne problemy. A nic tak dobrze nie maskuje własnych niedostatków jak aktywizm we współczesnej ideologii.

  44

 • Microsoft zastępuje dziennikarzy sztuczną inteligencją

  Ocena komentarza: 1
  Tam gdzie mamy do czynienia z powtarzalnymi czynnościami prostego, schematycznego przepisywania informacji z innych serwisów to AI się świetnie nadaje. Prawdziwa inteligencja jest potrzebna tam gdzie te informacje są tworzone.

  14

 • Pierwszy holograficzny wyświetlacz 8K - to robi wrażenie!

  Ocena komentarza: 0
  I to kiwanie głową w 70-tej sekundzie... Wiadomo, przy zwykłym ekranie 8K lub 4K oczywiście nie dałoby się niczego odkryć :) PR jest dziś niezwykle rozbudowany, ale strasznie schematyczny i przez swą powtarzalność jest po prostu nudny.

  7

 • AMD pracuje nad procesorami Ryzen 5000 - nie będziecie zadowoleni ze specyfikacji

  Ocena komentarza: 21
  Warchoła trzeba będzie kupić dla samej nazwy.

  26

 • Można sobie kupić krótki numer GG. Pytanie brzmi: czy warto?

  Ocena komentarza: 0
  Ja używałem głównie wersji linuxowej o nazwie kadu. Całkiem przyjemna, bez zbędnych dodatków. Teraz już żadnego komunikatora nie używam chyba, że sytuacja zmusi.

  16

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: -2
  To Niemcy będą niezadowoleni i pewnie sprzedaż spadnie. Swoją drogą dziwny moment sobie wybrali na ogłaszanie czegoś, co osłabi i tak najsłabszą sprzedaż samochodów od wielu lat.

  48

 • CD Projekt został najdroższym producentem gier w Europie

  Ocena komentarza: 1
  Wyceny giełdowe już dawno straciły kontakt z rzeczywistością. Ktoś kiedyś policzył, że na giełdach papierów wartościowych na całym świecie obraca się pieniędzmi wielokrotnie przewyższającymi cały majątek na świecie. Oczywiście to nie umniejsza radości z porównania CDPR z Ubisoft. Po prostu wszystkie giełdowe wyceny przedsiębiorstw są w podobnym stopniu odrealnione. Porównywać więc można, ale do liczb lepiej się nie przywiązywać.

  20

 • Jak szybka jest łączność 5G w Twojej okolicy? Pochwal się!

  Ocena komentarza: 14
  W sumie to z powyższego artykułu nie dowiedziałem się absolutnie niczego. Żeby choć był podany jeden przykładowy wynik... Niestety jest tylko ankieta, na której nie ma opcji podglądu. Więc żeby cokolwiek zobaczyć muszę sfałszować jej wyniki, bo nie mam 5G w telefonie...

  25

 • Nowe gry będą przepiękne! Zobacz prezentację silnika Unreal Engine 5

  Ocena komentarza: 0
  Ciekawe, iż do dziś jest tak, że jeśli coś ma robić olśniewające wrażenie, to jest robione w stylu barokowy. Nie żaden modernizm, nie żadna współczesna architektura, tylko stare dobre wzornictwo pełne przepychu.

  94

 • Myślicie, że Huawei P40 Pro robi świetne zdjęcia? Zobaczcie co stało się po aktualizacji oprogramowania

  Ocena komentarza: 0
  @Gatts-25 Ja jednak lubię wiedzieć co jest pod maską :) Z tego możemy np. wyciągnąć ciekawy wniosek, że gdyby 66% pikseli nie było zgadywanych, tylko rejestrowanych, to powinniśmy mieć jeszcze lepsze zdjęcia. Choć i tak jest naprawdę dobrze.

  14

 • Francja rusza do walki ze złem w internecie. Nowe prawo nakazuje usuwanie treści przestępczych w ciągu godziny od publikacji

  Ocena komentarza: 0
  No ale przecież, każdą krytykę można określić jako atak słowny wynikający z jakichś stereotypów lub uprzedzeń. Nawet jeśli nauczyciel mówi uczniowi, że kompletnie sknocił zadanie (co jest w tym przykładzie stwierdzeniem faktu), to zgodnie z podaną definicją może to być uznane za mowę nienawiści. Szczególnie jak uczeń jest spoza danego kraju. To wszystko jest dość mętne i w praktyce ograniczające dyskusję do określeń beznamiętnych lub chwalących. Mi osobiście lepsze, bardziej dokładne, wydają się określenia: "złośliwość" lub "szyderstwo".

  A co do komentarzy internetowych, to 90% zawartej w nich tzw. "mowy nienawiści" jest przecież celowym wkurzaniem innych, a nie wyrażaniem jakichkolwiek poglądów, uprzedzeń lub stereotypów. Takie kwestie raczej nie powinny regulować prawa, tylko obyczaje. Tyle, że dziś obyczajów uczyć nie można, bo każda krytyka zachowania ucznia może być uznana za "mowę nienawiści". Dlatego takie regulacje nic nie zmienią, co najwyżej zamiotą problemy pod dywan.

  13

 • Francja rusza do walki ze złem w internecie. Nowe prawo nakazuje usuwanie treści przestępczych w ciągu godziny od publikacji

  Ocena komentarza: 1
  Walka z przestępczością, ze złem czy z mową nienawiści to wcale nie jest to samo. Przestępczość jest tylko niezgodnością z prawem, wcale nie musi być zła i nie musi być mową nienawiści. Podobnie zło jest pojęciem z kategorii systemu moralnego - bez określenia którego to jest puste słowo. A co to jest mowa nienawiści, tego najstarsi górale nie wiedzą. W takiej to właśnie mętnej sytuacji (co oczywiście jest niezwykle wygodne dla władzy) Francja zacieśnia swoja cenzurę. W gruncie rzeczy jest to nieunikniona konsekwencja biednienia mieszkańców tego kraju. Ludzie zubożali bywają bowiem mniej potulni i bardziej podatni na różne populizmy. Dlatego władza w takiej sytuacji musi ograniczać wolność słowa.

  13

 • Myślicie, że Huawei P40 Pro robi świetne zdjęcia? Zobaczcie co stało się po aktualizacji oprogramowania

  Ocena komentarza: 3
  W zasadzie to co nazywa się "demozaikowaniem" to jest po prostu interpolacja. I choć marketingowo dziś wszystko musi mieć dopisane AI, to nie zmienia faktu, że jest to takie trochę bardziej zaawansowane wyliczenie średniego natężenia barwy w danym pikselu na podstawie natężenia tej samej barwy w sąsiednich pikselach. Idąc tym tropem jest to uzupełnianie brakujących na zdjęciu informacji za pomocą inteligentnego zgadywania. Niesamowite jest to jak dobrze potrafi wyglądać zdjęcie w którym 66% pikseli jest odgadniętych, a nie zarejestrowanych.

  14

 • Polacy szaleją na punkcie Xiaomi. Do tego stopnia, że Samsung ma nad czym myśleć

  Ocena komentarza: 1
  Żyjemy w takiej ekonomii w której trudno podać przyczynę czegokolwiek. Jeśli w wielu krajach podatki ciągle rosną, są wysokie cła i we wszystkich hurtowy dodruk pieniędzy jest normą, to ceny będą zawsze rosły, żeby nawet wszyscy producenci działali charytatywnie i nie zarabiali nic. Wg. mnie to nie producenci są odpowiedzialni za podnoszenie cen. To my biedniejemy. Nie w sensie ilości pieniędzy, bo tych ciągle przybywa, ale w sensie co możemy za nie kupić, a to w ostatnich latach się kurczy. Producenci światowi dostosowują się do sytuacji na kilku najważniejszych dla siebie rynków. Powoli najważniejszym rynkiem staje się Azja, która się najszybciej bogaci. I jeśli Azjatów będzie na aktualne ceny stać, to będą one utrzymane, nawet jeśli utrudni to sprzedaż na rynkach mniej istotnych. Oczywiście, na razie rynek europejski i amerykański jeszcze się liczą, ale już stopniowo coraz mniej. To jest proces długotrwały, ale pierwsze symptomy już widać.

  41

 • Polecane smartfony z dużą baterią – TOP 5

  Ocena komentarza: 3
  Fajne zestawienie. Przydałoby się też zestawienie realnych czasów pracy na baterii. Czasem nawet duża bateria szybko się opróżnia, gdy system jest przeciążony procesami działającymi w tle, albo ekran ma zbyt dużą rozdzielczość.

  7

 • Agencja z Wielkiej Brytanii przestaje używać określeń „biała lista” i „czarna lista”, bo podtrzymują stereotypy rasowe

  Ocena komentarza: 2
  Zachód zawsze był znacznie bardziej fanatyczny niż nasz rejon Europy. Tak było w średniowieczu, tak samo jest dziś. Tylko religia się zmieniła.

  38

 • Przetrwać samotnie na obcej planecie nie jest łatwo. Zdobądź kod do Infinite Abyss i spróbuj sam

  Ocena komentarza: 0
  Indyki?

  7

 • Pomachasz ręką, a dron poleci. Opracowano intuicyjną metodę sterowania robotem

  Ocena komentarza: 0
  Machanie rękami nie jest wygodna metoda obsługi czegokolwiek. Dlatego używamy myszek, klawiatur, gładzików, padów itp.

  3

 • Przeciwnicy 5G nie odpuszczają. Zaczęto grozić śmiercią inżynierom telekomunikacji

  Ocena komentarza: -1
  Pokolenie tzw. millenialsów (oraz późniejsze) jest bardzo podatne na tzw. proste wyjaśnienia. Wystarczy wskazać: nienawistników, narodowców, eko-terrorystów, polityków prawicy, lewaków, banksterów, demokratów, republikanów czy kogo tam jeszcze. I już całkiem sporej grupie ludzi to wystarczy, jako pretekst to działania lub przynajmniej jako wymówkę. Dlaczego? Dlatego, że są niedouczeni. Wszyscy wiemy przecież, że system edukacji jest coraz gorszy, ale mało kto wyciąga z tego wnioski. I dlatego, że millenials myśli głównie o sobie. Potrzebuje tylko do tego wiarygodnego pretekstu. Wszyscy przecież wiemy, że dzisiejszy człowiek ma być wyzwolony z wszelkich uprzedzeń i realizować w życiu to o lubi. Czyli ma być grzeczny na pokaz, a w zamian za to będzie mógł być egoistą. 5G nie jest jednak wbrew pozorom zwykłym wybrykiem, ale metodą na zaistnienie w grupie.

  90

 • Loty suborbitalne tworzą nowe możliwości w szkoleniu astronautów

  Ocena komentarza: 0
  "Następnie swobodnie spada, a trajektoria lotu przecina atmosferę, przez co pojazd kosmiczny nie jest w stanie dokonać pełnego obrotu orbitalnego." Atmosfera Ziemi nie jest głównym problemem. Znacznie gorzej, że trajektoria takiego pojazdu przecina również powierzchnię Ziemi :) Po prostu dopóki nie rozpędzimy się do ok. 8km/s to zawsze na swojej drodze, niezależnie od tego w którą stronę skierujemy nasz pojazd, spotkamy Ziemię.

  1

 • Izrealscy naukowcy wykradają dane za pomocą... wentylatora w komputerze

  Ocena komentarza: 0
  W zasadzie jest to komunikacja na poziomie stukania w ścianę pomiędzy pokojami :) Jeśli wentylator będzie wysyłał sygnały, to mikrofon lub inny detektor drgań może je odebrać. Ale bez odpowiedniego oprogramowania, podczas normalnej pracy, modulacja wskazuje co najwyżej na poziom obciążenia komputera.

  14

 • Jak płacić telefonem zbliżeniowo i które modele to umożliwiają?

  Ocena komentarza: 3
  Płacenie elektroniczne (kartą lub czymkolwiek innym) są najbardziej niebezpieczną metodą używania pieniędzy jaką wymyślono. Nie tylko skłania do lekkomyślności, bo przecież podczas płacenia często nie wiemy ile mamy na koncie. Skłania również naszych władców do porzucenia gotówki. A świat bezgotówkowy to świat w którym najłatwiej wprowadzić nowoczesne niewolnictwo. Bo o tym czy możemy kupić bułeczki na śniadanie przestaniemy decydować my sami. Przestanie to zależeć od tego czy mamy pracę, czy dobrze ją wykonujemy. Zacznie zależeć od tego czy mamy pozwolenie innych osób czy nie. Zablokowanie konta jest przecież zabiegiem trywialnie prostym i całkowicie legalnym. I oczywiście - nikt tego nie wykorzysta do inwigilacji i kontroli społecznej od razu. Takie rzeczy się wprowadza podczas kolejnych kryzysów, a tych jak widać nigdy nie brakuje. Nie żeby gotówka była tak wspaniała. Ma sporo wad, które są również wykorzystywane i to w sposób stały. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że nawet tego nie dostrzegamy. Płatności elektroniczne otwierają jednak dwie nowe furtki: drobne korzyści dla użytkowników, za które oczywiście muszą płacić, bo nie ma nic za darmo. I gigantyczne możliwości wydojenia każdego człowieka, które prędzej czy później będą wykorzystane.

  8

 • Godzina dla Ziemi dziś o 20.30, ale… tu nie chodzi o samo wyłączenie światła

  Ocena komentarza: 3
  Jak widać ludzie zbyt długo bez religii nie wytrzymają. Przecież to jest ni mniej ni więcej tylko stary dobry chrześcijański post. Oczywiście w wersji nieco zlaicyzowanej, nowoczesnej i adekwatnej do XXI w. Ale czy podobieństwo nie jest uderzające? Zwłaszcza, że wymyślono to w kręgach młodych ludzi na zachodzie, a więc tam gdzie o religii uczono jedynie pobieżnie na lekcjach historii. Skąd oni mogą wiedzieć, że ponownie odkryli średniowieczny wynalazek?

  25

 • W Microsoft Flight Simulator niebo będzie pełne samolotów

  Ocena komentarza: 3
  Gra/symulator zapowiada się fenomenalnie. Przeskok w stosunku do poprzednich symulatorów jest gigantyczny. I to nie tylko w szczegółowym odwzorowaniu całej powierzchni kuli ziemskiej, ale i wielu innych rozwiązaniach których dotychczas nie było w żadnym symulatorze.

  8

 • [18+] Pornhub zachęca do pozostania w domu. Konto Premium oferowane za darmo

  Ocena komentarza: 0
  Really?

  38

 • Kwarantanna domowa? Aplikacja na smartfona zamiast policyjnej kontroli

  Ocena komentarza: 0
  @cARALooH Tyle, że w podanym artykule wcale nie napisali, że 5mln osób umiera rocznie na zapalenie płuc. Podali, że jest ich 118 tyś.

  16

 • Używałem Huawei Mate Xs - jak wypadł w praktyce (wideo)

  Ocena komentarza: 0
  @Kociokwik Kupujący takie nowinki robią to sami, bo tak jak my wszyscy są ukształtowani przez współczesną ideologię. Postęp i innowacje to dziś dogmaty. Naturalną tego konsekwencją jest uganianie się części ludzi nowościami, nawet jeśli nie są ani opłacalne ani dopracowane. Od tysięcy lat zawsze robiło się interesy korzystając z obowiązujących w danej epoce dogmatów. Pod tym względem nic się nie zmieniło i raczej się nie zmieni.

  11

 • Unia Europejska wprowadzi prawo do naprawy telefonów, bo mamy coraz więcej elektrośmieci

  Ocena komentarza: 0
  Tylko czym się skończy zmuszanie producentów to tego i tamtego? Czym się skończy wieczne wprowadzanie dodatkowych wymogów dla wszystkich? Zamordyzmem. My się cieszymy, że producent smartfona będzie zmuszony wyprodukować trwalszy telefon. Ale przecież nie zrobi tego charytatywnie, tylko za nasze pieniądze (albo w cenie urządzenia, albo w cenie serwisu, albo w podatkach jeśli dostanie zapomogę). Ta jedna sprawa oczywiście niczego nie zmieni, ale cały ustrój w wyniku tysięcy takich zmian zmierza w stronę zamordyzmu. I choć w niektórych zagadnieniach przymus zawsze będzie potrzebny, to jednak są bezpieczniejsze metody na to, by ludzie (np. producenci) postępowali rozsądnie i nie myśleli tylko o swoim zysku.

  26

 • Znaleźli sposób na szybkie tworzenie map HD dla aut, której kierują się same

  Ocena komentarza: 1
  Ciekawe co to takiego mapa HD?

  4

 • Co się dzieje z Komputronik? Czy klienci mogą się czuć bezpiecznie?

  Ocena komentarza: 17
  Czy w Urzędzie nie rozumieją, że jeśli wykoszą polskie firmy, to jedynym istotnym, długoterminowym skutkiem będzie zajęcie ich miejsca przez firmy zagraniczne, które wyprowadzą zyski daleko stąd i do których już żaden Urząd nie będzie miał tak łatwego dojścia?

  29

 • Nowe teleskopy będą szukać inteligentnego życia pozaziemskiego

  Ocena komentarza: 0
  W praktyce to będzie służyło do skanowania nieba w poszukiwaniu sztucznych satelitów Ziemi z innych krajów, a nie obcych cywilizacji.

  7