avatar
 • zaawansowany
 • dołączył do serwisu: 2008.10.10
 • wiek: nieznany

Maciej Słaboszewski

Maniak nowych technologii, fan rzeczy prostych i praktycznych. Kinomaniak od urodzenia. W serwisie testuje wydajność kart graficznych. Kobiety wymienia codziennie (koniecznie na lepszy model!), raz Nvidia, raz AMD. Prywatnie koneser dobrego jedzenia (które sam lubi przyrządzać) i trunków wszelkiej maści. Uważa, że spanie jest przereklamowane, a doba zbyt krótka.

Artykuły

Komentarze

 • Karty graficzne Anno Domini 2018 - co na horyzoncie?

  Ocena komentarza: 4
  Dokładnie tak.

  44

 • Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti X4 Ultra - wydajność przede wszystkim

  Ocena komentarza: 1
  Nie zapisała się strona, zaraz będzie dodana, ale jeśli Ci się spieszy to temperatura jest podana również w sekcji podkręcanie. Edit: wszystko już ok.

  16

 • Nvidia Titan V - zdjęcia płytki drukowanej ukazują potężny rdzeń Volta GV100

  Ocena komentarza: 3
  Już pędzimy kupić kartę za 3000$, przeznaczoną na rynek semi-pro, aby przeprowadzić jej testy w grach i nie tylko na łamach portalu. ;)

  19

 • Karta graficzna - poradnik jak wybrać

  Ocena komentarza: 0
  Rekomendacje AMD są, tam gdzie ma to sens. I pozycja rynkowa nie ma nic do tego. Liczy się to, co jest najlepsze w danym przedziale. Absolutnie w poradniku nie zamierzamy się rozdrabniać na temat obciążenia CPU przez sterowniki i wielu innych aspektów.

  RX 580 jest okay i jest rekomendowany. 570 kosztuje prawie tyle, co większy brat więc sensu nie ma.

  Vegi są wspomniane jako propozycja dla ludzi z monitorami FreeSync, ale nie ma mowy ogólnie aby polecać je nad wyraźnie szybsze (i tańsze) karty NV w tym segmencie.

  Nie polecamy konkretnych zasilaczy, bo to nie poradnik jaki zasilacz wybrać, ani nie poradnik jak złożyć cały komputer. Podajemy tylko ogólne widełki.

  24

 • Karta graficzna - poradnik jak wybrać

  Ocena komentarza: 0
  Cena nie jest jedynym kryterium wyboru.

  Cena jest najczęstszym kryterium wyboru, a raczej jej relacja do wydajności. Szczególnie w naszym kraju.

  To jest poradnik jaką kartę graficzną wybrać, a nie jak złożyć cały komputer. Mimo tego, dodaliśmy rekomendacje względem procesorów, zasilacza, ilości VRAM oraz zwracamy uwagę na rozmiar kart.

  24

 • Karta graficzna - poradnik jak wybrać

  Ocena komentarza: 0
  Dodaliśmy jeszcze, ogólne porady dotyczące procesora, zasilacza, ilości VRAM oraz fakt iż należy zwrócić uwagę na rozmiar karty, szczególnie w przypadku kart z wysokiego segmentu wydajnościowego. O systemach chłodzenia napisaliśmy nawet w podsumowania. Myślę, że teraz wygląda to lepiej.

  I oczywiście czynników generalnie przy wyborze karty graficznej jest więcej. Ale realnie osoby dobrze zorientowane w temacie nie czytają poradników, tylko konkretne testy, porównują i czasem spędzają na tym właśnie tygodnie. 99% informacji jakie znajdują się w jakichkolwiek poradnikach znają, więc ich wartość dla takich osób jest niska.

  Dlatego też poradniki tworzy się głównie z myślą o laikach. W każdym razie, uzupełniliśmy poradnik i mam nadzieję, że na obecnym etapie jest on w przyzwoitej formie.

  24

 • Karta graficzna - poradnik jak wybrać

  Ocena komentarza: 0
  Tak na szybko:

  GTX 1070 - Zotac Mini, do wyrwania za około 1730 zł.

  GTX 1070 Ti - 1995 zł -> w Ole, Palita, prosta konstrukcja autorska (nadal lepsza od referenta).

  Ceny oczywiście się zmieniają, szczególnie przed świętami lub z innych "okazji", ale generalnie podane kwoty w poradniku są realne dla najprostszych modeli.

  24

 • GeForce GTX 1070 Ti vs Radeon RX Vega 56

  Ocena komentarza: 0
  Mogę Ci powiedzieć, bo aktualizacji testu do Vegi 64 wrzucać nie będziemy - nadal wygrywa GTX 1070 Ti, różnica jest zwyczajnie mniejsza niż tutaj. Tyle tylko, że w cenie tej Vegi 64 obecnie kupisz topowego autorskiego GTX 1070 Ti, który będzie wyżej taktowany (po przestawieniu profilu), zapewni o wiele lepszą kulturę pracy niż karta AMD i wygra z nią wszędzie praktycznie poza Wolfensteinem 2.

  46

 • GeForce GTX 1070 Ti vs Radeon RX Vega 56

  Ocena komentarza: 1
  PresentMon.

  Te wszystkie zabezpieczenia przed oszustami praktycznie uniemożliwiają włączenie jakiejkolwiek nakładki.

  Tak nowe sterowniki w wyższych rozdzielczościach (1440p i 4K) dają duże przyrosty, może nie 50% jak napisała NV ale 25 - 40% w zależności od miejsca i modelu karty. Wyniki na wykresach w tym teście tego nie oddają, bowiem wspomniane sterowniki wyszły dopiero dziś.

  46

 • GeForce GTX 1070 Ti vs Radeon RX Vega 56

  Ocena komentarza: 0
  Sonda oddaje realia. Mamy na siłę dawać opcję?

  Opcja z Vegą nie oznacza, że jest słaba (choć w porównaniu do GTX 1070 Ti, a więc jak w teście - jest), tylko że ma sens jeśli posiadasz monitor FreeSync w innym przypadku raczej trudno ją polecić ponad GTX 1070 Ti, z którym przegrywa w każdej kategorii. Rzeczywistość, choć smutna (brak realnej konkurencji) - taka właśnie jest.

  46

 • Xiaomi Mi Mix 2 – test

  Ocena komentarza: 6
  Już w minionym roku się zastanawiałem nad pierwszym Mi Mix jako główną słuchawkę dla siebie. Druga odsłona podoba mi się jeszcze bardziej.

  Jakoś tak przywykłem do swojego Galaxy S i ze zmianą zwlekam, ale chyba się w końcu skuszę właśnie na Mi Mix 2. Ma w zasadzie wszystko, co potrzebuje. Relatywnie przeciętny aparat (na tle innych flagowców), nie ma dla mnie znaczenia, a lista zalet jest imponująca.

  Anyway, dobra robota Tomek.

  29

 • GeForce GTX 1070 Ti vs Radeon RX Vega 56

  Ocena komentarza: 5
  Ten argument zestarzał się już 2 lata temu. Zawsze można czekać. Pytanie tylko na co i jak długo?

  Nikt nie wszedł w Vulkana poza partnerem AMD - Bethesdy. A zanim gry na DX 12 (pełnym) pojawią się na rynku to już będzie kolejna generacja kart NV, która jest praktycznie już za rogiem (bezpieczny scenariusz zakłada premierę za 6 miesięcy, zwyczajowy okres dla NV).

  Jest jak jest, oby kolejna generacja kart AMD była bardziej konkurencyjna względem NV, bo inaczej będzie naprawdę słabo (dla konsumentów).

  46

 • Zaktualizowaliśmy ranking CPU o nowe testy i procesory

  Ocena komentarza: 3
  W toku działań.

  Niestety na to się składa wiele czynników. Z pewnością poinformujemy wszystkich jak już to nastąpi.

  5

 • Assassin’s Creed: Origins – pierwsze wrażenia + testy wydajności

  Ocena komentarza: 5
  To od ilu lat już słyszymy, że DX 11 przejdzie do lamusa?

  Kiedyś z pewnością, tyle, że za rogiem już kolejna generacja kart NV - Volta, a DX 11 nadal ma się dobrze.

  Rzeczywistość jest taka, że to Nvidia rozdaje karty. I wszystkie karty na architekturze Pascal w swoim (średnio 2-letnim) cyklu życia w praktycznie każdym segmencie wydajnościowym - przekrojowo wygrywają z czerwonymi odpowiednikami. Wynika to z prostego faktu, że nie licząc produkcji Bethesdy, której partnerem jest AMD nikt z dużych producentów gier nie wszedł w Vulkana i nie wygląda, aby to się miało zmienić. Pobożne życzenia i rzeczywistość rzadko idą w parze. Producenci gier się przerzucą na DX 12...jak już Nvidia wyda odpowiednie karty. Duży może więcej.

  I nie zrozum mnie, źle, ja kibicuje AMD, a raczej generalnie konkurencji, bo ta jest zdecydowanie najlepsza dla klienta, ale póki co (od dobrych 2 - 3 lat) jest jak jest i na zmiany niestety się nie zanosi.

  A co do Wolfensteina 2 - to bardzo dobra gra, ale problemów technicznych ma mnóstwo, a do tego wygląda przekrojowo przeciętnie (w wielu momentach słabo, w wielu średnio i w kilku bardzo ładnie). Ale do tego tematu wrócimy jutro przy okazji kolejnych testów wydajności.

  I nie ma znaczenia, że ta gra czerpie z silnych stron architektury Vega/Polaris. Rzeczywistość jest taka, że to raptem 2 duża gra na przestrzeni 2-3 lat pod Vulkana. Kropla w morzu.

  40

 • Assassin’s Creed: Origins – pierwsze wrażenia + testy wydajności

  Ocena komentarza: 2
  To jest bzdura.

  Przestawienie AA z poziomu bardzo wysoki na bardzo niski daje zysk na poziomie 2-3 kl/s (nawet w 4K).

  Wynika to z prostego faktu, że silnik AC wspiera obecnie jedynie "tanie" metody AA, typu FXAA czy SMAA.

  Najwięcej na wydajności zyskasz redukując poziom cieni i/lub wyłączając światło ambientowe. Te ustawienia dają średnio 6 - 7%.

  40

 • Assassin’s Creed: Origins – pierwsze wrażenia + testy wydajności

  Ocena komentarza: 6
  To jest prawda, tylko w biegu sprawdziłem (jakieś geniusze marketingu stwierdziły, że zrobienie 3 dużych premier koło siebie, w tym 2 w jeden dzień - jest okay) i na i5 z serii niższej niż 8, CPU jest momentami obciążone w 100% i są wyraźne spadki kl/s.

  Generalnie jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem, a nie ma jakiegoś współczesnego i7, to ja bym się wstrzymał do czasu aż to załatają.

  40

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  W niczym sobie nie zaprzeczyłem, Ty po prostu interpretujesz sobie jak chcesz:

  "RX Vega jest praktycznie raptem kilka dysponuje nimi AMD. Vendorzy jeszcze nie mają. Będą mieli, będziemy i my mieli. Kart w zasadzie na rynku nie ma, wiec nie mamy ciśnienia, bo to jest jakiś promil procenta obecnie."

  Referentami od początku dysponowało AMD i nadal to robi, takie modele pojawiły się na rynku i są dostępne (można je kupić - my ich nie kupimy). Partnerzy - Vendorzy zapowiedzieli wypuszczenie swoich autorskich wersji... dawno temu i nadal ich nie ma. Będą mieli to pewnie jakaś u nas zostanie.

  I powtórzę się po raz ostatni, nie mamy żadnego ciśnienia na karty z rodziny Vega. One mają marginalny udział w rynku (promil procenta), więc z naszego punktu widzenia, żadna strata. Jakby były to fajnie, ale jak ich nie ma - żaden problem. Tyle, koniec tematu RX Vega dla mnie.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  Ostatni raz to powtarzam, my nie wypożyczamy kart do platformy testowej (czasem, sporadyczne przypadki), te co nam dostarczają producenci są już nasze.

  Nie zamierzamy kupować kart z rodziny Vega. To z naszego punktu widzenia nie ma kompletnie sensu. Karty z tej rodziny dosłownie posiada jakiś promil użytkowników, nie ma mowy nawet o 1%, więc naprawdę sens takiej inwestycji - żaden dla nas.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  Może nie komentuj jeśli nie rozumiesz, co zostało napisane lub dopytaj nim wysnujesz wnioski.

  Mowa o vendorach, a więc autorskich wersjach kart (nie referencyjnych z nalepką producenta), tych nie ma jeszcze praktycznie. Będą - będziemy mieli. Tyle.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 2
  Nie rozumiesz, karty mamy prawie wszystkie i one są dla nas, przekazane na stałe. RX Vega jest praktycznie raptem kilka dysponuje nimi AMD. Vendorzy jeszcze nie mają. Będą mieli, będziemy i my mieli. Kart w zasadzie na rynku nie ma, wiec nie mamy ciśnienia, bo to jest jakiś promil procenta obecnie.

  A wedle statystyk Benchmark to jest drugi największy portal w kraju jeśli chodzi o konkretną kategorię. Popularniejszy jest tylko PCL.

  Tyle, na temat RX Vega nie zamierzam się więcej wypowiadać, nasze stanowisko przedstawiłem jasno.

  Ten test dotyczy Destiny 2 więc tego się trzymajmy.

  Testy Wolfa tak samo jak i Assassina będą.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  Noc + pośpiech. Wszystko zostanie poprawione później nieco.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 1
  Nie kupujemy kart. Nie, że teraz czy AMD, tylko ogólnie. Nigdy nie było takiej potrzeby. Vegi to akurat szczególny przypadek (RX z serii 500 jakieś się jeszcze trafiają). I pewnie też byśmy je mieli gdyby vendorzy je mieli, ale na tym polu jak powszechnie wiadomo nadal pusto.

  Będą pewnie później. A co do bezstronności to nawet nie skomentuje, wszyscy testujący na każdym portalu już przywykli, że ten obóz, który w danym momencie wygrywa zapewne nam płaci i tak na zmianę.

  Teorie spiskowe w naszym narodzie są silne.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 2
  Jak czytam takie komentarze.... to szkoda sobie język strzępić. Więc na tym poprzestanę.

  Dodam jedynie, że nie zamierzamy czekać na żadnego producenta, wychodzą gry, robimy na tym, co mamy (co dostarczą producenci). Tyle.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  FXAA. Nawiasem pisząc różnica w wydajności pomiędzy nimi w Destiny 2 - 0.

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 1
  Vendorzy mają po 1 sztuce i rozstawać się z nimi nie chcą. AMD nie ma, pytaliśmy. Ale raczej bez problemu możesz sobie z serii 4XX wyliczyć wydajność, mając na uwadze, że to dokładnie to samo (minus nieco niższe zegary).

  39

 • Destiny 2 - testy wydajności kart graficznych

  Ocena komentarza: 3
  To była lekko szalona noc z Destiny 2, więc kilka uwag na podsumowanie testu:

  1. Kart RX Vega nie mieliśmy w momencie testu i nadal nie mamy (w platformie testowej), więc naturalnie na wykresach ich nie ma.

  2. Gra ma relatywnie niskie wymagania, nie było sensu testowania ustawień niskich czy średnich, na GTX 1050 Ti można mieć już prawie wszystko na maks.

  3. W teście użyliśmy najnowszych sterowników NV i AMD, które oficjalnie wspierają Destiny 2.

  4. Ja wiem, że przeciwko oszustom i w ogóle, ale brak możliwości złapania choćby screenshota (blokowanie praktycznie wszystkich nakładek / dodatkowych aplikacji) jest beznadziejne i skoro tak zrobili to mogli chociaż wbudować taką opcję w grę. Wycinanie z okienka jest...słabe.

  5. Jak usłyszałem dubbing (nigdy nie grałem w Destiny), to musiałem wyjść gry i zmienić język podstawowy na angielski.

  5. Next stop W/A

  39

 • Forza Motorsport 7 - wracamy na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Ocena gry dotyczy całości, a nie tylko wersji PC. Więc tak, jeśli ktoś grał w poprzednie części na X to 7 niestety wielu nowości nie przynosi.

  Mikropłatności, fakt jeszcze nie ma, ale zostały już potwierdzone; na dziś możesz sobie przypisać do tego punktu jajca jakie były z przepustkami VIP i zwykłym oszukaniem klientów, którzy je nabyli przed poprawieniem sławnego już objaśnienia do nich.

  28

 • Forza Motorsport 7 - wracamy na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 7
  Nie zrozumiałeś, chodzi o uproszczenia techniczne (wszystko jest pre-baked) w celu odciążenia GPU. Nic więcej.

  Masz więc wiele torów, na których...nie możesz mieć innej pogody niż słońce, bo autorzy nie przewidzieli takiego (gotowego) scenariusza dla nich.

  I w naturze z pewnością nie wyglądają zawsze tak samo, choćby ze względu na ilość wody w tej kałuży (mżawka, ulewa, długo pada, krótko itp). W Forzy zawsze jest tak samo.

  To jest jednak detal, chodziło głównie o rozwiązanie (uproszczenie) technicznie.

  28

 • Forza Motorsport 7 - wracamy na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Tak, nawet jest taki plan, na lekko leciwym lapku sprawdzić z integrą. Ot dużo różnych rzeczy w toku działań, ale będzie.

  28

 • Forza Motorsport 7 - wracamy na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 4
  Kilka uwag ogólnych:

  1. Kart RX Vega nie mieliśmy w momencie testu i nadal nie mamy (w platformie testowej), więc naturalnie na wykresach ich nie ma.

  2. W teście użyliśmy poprawionych sterowników NV, które wyraźnie podniosły wydajność na ta kartach tej firmy.

  3. MSAA w Forzy nie rzutuje praktycznie wcale na wyniki (gdyby ktokolwiek się zastanawiał czemu używamy x4 w testach).

  4. Gra ma przeciętną oprawę i dlatego też niskie wymagania - detali poniżej ultra w zasadzie nie było sensu testować.

  5. Generalnie szału nie ma.

  28

 • Project Cars 2 - powrót na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 2
  Były jakieś komunikaty wcześniej, że będzie DX 12, ale temat ucichł dość dawno temu. Więc jeśli kiedykolwiek to raczej sporo po premierze. Obecnie tylko DX 11.

  36

 • Project Cars 2 - powrót na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 3
  Mylisz leciwą ze słabą. To nie to samo.

  GTX 980 to nie jest słaba karta. Natomiast jej premiera odbyła się 3 lata temu, więc jest dość leciwa - naszym zdaniem.

  A co do wymagań PC2 napisaliśmy praktycznie to samo.

  36

 • Project Cars 2 - powrót na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 0
  Coś chyba źle spojrzałeś.

  Wyszło o jakieś 30-45% lepiej. Bez MSAA tylko dla wariantu z deszczem wyniki dodaliśmy, powyżej masz to samo z MSAA.

  36

 • Project Cars 2 - powrót na tor + testy wydajności

  Ocena komentarza: 3
  Masz rację, co do MSAA i 4K. Zwyczajnie nie było tyle czasu.

  Dodałem stosowny wykres dla kilku mocniejszych kart w tej rozdzielczości bez MSAA oraz uaktualniłem nieco podsumowanie.

  36

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 4
  To nie do końca tak. Owszem AMD ma o wiele mniejsze zasoby Nvidia. Ale to nie jest firma "krzak" tylko globalna korporacja.

  Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie uskuteczniali beznadziejnego i jakże dziwnego marketingu / PR, który zawsze odbija im się czkawką.

  Gdyby podchodzili do rynku i ludzi uczciwie, odbiór również byłby lepszy.

  Żyjemy w świecie, w którym nic nie ginie. Wszystkie ich zapowiedzi i to dosłownie można sobie obejrzeć ponownie / posłuchać i zweryfikować jak się mają do rzeczywistości.

  Jest jak jest.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  Wszędzie ceny oscylują w podobnych okolicach i na szybkie obniżki się nie zanosi. W OCUK też już mają więcej kart m.in. referenty od Sapphire ich cena zabija.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 1
  To oświadczenie AMD w ogóle nie zaadresowało problemu.

  Wspomnieli jedynie, że będą dostawy kart i to tyle. Do ceny się nie odnieśli, a to było najważniejsze.

  Do tego dochodzą teraz głosy, że większość kart poszła w packi, a do samodzielnej sprzedaży bardzo niewiele. Nie wspominając już, że podobno do V56 przy sugerowanej cenie AMD dokłada, a przy V64 wychodzi na równo.

  To by tłumaczyło cały ten bajzel i akcje z cenami, no ale trzeba poczekać na oficjalne wyjaśnienie, jeśli takie w ogóle łaskawie dostaniemy, bo najwyraźniej dla AMD nie ma pośpiechu w tej kwestii....

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 4
  Sklepy? Sklepy nagłośniły całą sprawę. I to różne, nie powiązane ze sobą. Myślisz, że donieśliby sami na siebie i dorobili do tego historię o AMD? :)

  Z całym szacunkiem, ale to już podchodzi pod teorię spiskową. Póki co, fakty wyglądają jednoznacznie, no ale poczekamy jeszcze na oficjalne stanowisko AMD.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 9
  Vega (pomijając FE) jest kartą dla graczy. Tak była i jest przedstawiona przez AMD. Tak też została pozycjonowana. Możesz używać jej naturalnie do czego chcesz, ale jest jak jest.

  Wszystko, wszystkim, ale trzymajmy się faktów.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 8
  Filipie, ja czekam spokojnie, reaguje jedynie na to, co już wypłynęło.

  A informacja została potwierdzona przez 3 różne źródła.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 1
  Najpierw musimy V56 w ogóle dostać. Wtedy się będzie myślało.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 10
  Chyba nie do końca zrozumiałeś.....

  To jest zwykła manipulacja cenowa. Nie ma nic wspólnego z górnikami. Oficjalnie podano msrp na poziomie 499 dolarów dla V64.

  A teraz okazuje się, że to tylko dla jakieś małej, początkowej partii kart, pozostałe będą / są droższe, o minimum 100 dolarów.

  U nas Vega 64 tam gdzie jest dostępna (czyli w raptem kilku sklepach), została wyceniona na blisko 2,9 tys. zł.

  Za tyle to możesz kupić praktycznie referencyjnego GTX 1080 Ti, który jest wydajniejszy przekrojowo w grach o przeciętnie 30 do 45%.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  Może V56, jeśli taką dostaniemy. V64 odesłaliśmy AMD wczoraj.

  83

 • Radeon RX Vega 64 - premierowy test

  Ocena komentarza: 1
  Droższa? Sugerowana cena jest identyczna. A jaka będzie w sklepach trudno powiedzieć, dlatego ta kwestia tak jak napisałem pozostaje otwarta.

  142

 • Radeon RX Vega 64 - premierowy test

  Ocena komentarza: 0
  Teoretycznie da się więcej, zależnie od aplikacji, ale przyrostu wydajności powyżej tych 65 MHz nie było żadnego.

  Ogólnie sterowniki mają sporo błędów.

  142

 • Radeon RX Vega 64 - premierowy test

  Ocena komentarza: 3
  Poprawione, dzięki.

  Ech...szybko, szybciej......

  142

 • Radeon RX Vega 64 - premierowy test

  Ocena komentarza: 4
  Ogłoszenia z okazji szczęśliwego finiszu:

  1. Premiera w ogniu, praca przez cały weekend.
  2. Forza Horizon wypadła z zestawienia, bo gra na testowanej karcie zwyczajnie się wywala w losowych momentach.
  3. Niektóre gry wykazywały dziwną przypadłość - obciążenie karty wynosiło w nich równo 50% (np. Crysis 3), najpewniej błąd w sterownikach.
  4. My już wypatrujemy na horyzoncie Vegi 56, która zapowiada się całkiem fajnie.
  5. Ilość kawy jaką wypiłem przez ten weekend osiągnęła chyba jakiś "nieogarnięty rekord".
  6. A teraz, czas się udać na odpoczynek...tj. długi weekend, a raczej to, co z niego pozostało. :)

  142

 • AMD Radeon RX Vega 64 w naszych rękach

  Ocena komentarza: 1
  Cuda wymyślacie.

  Takie same rdzenie dodawali do press kitów w przypadku Threadripperów. Jako fajny gadżet dla redakcji / testerów, nic więcej. Tak samo jest w przypadku Vegi. Mi odpowiada.

  I żeby była jasność, to nie jest zestaw, który trafi do sprzedaży, tylko press kit.

  52

 • AMD Radeon RX Vega 64 w naszych rękach

  Ocena komentarza: 0
  Zamknięte sterowniki działają ok. Otwarte też się da uruchomić, ale trzeba się nieźle pobawić. Oficjalnie wsparcie dla otwartych najwcześniej w kernelu 4.15. Można to częściowo obejść, ale imo szkoda czasu.

  O wynikach wydajności nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Choć w gwoli uczciwości, nie mam teraz też czasu na jakieś szersze testy pod Linuksem.

  52

 • S340 Elite - ciekawa obudowa od NZXT

  Ocena komentarza: 0
  Poprawione, dzięki.

  24