Avatar użytkownika Adam

Otheim

data dołączenia:

Moje komentarze (322)

  • Avatar użytkownika Otheim
   Otheim
   @Melman1980 Chyba spałeś w czasie premiery Ryzenów 3000, obecnie Intel w grach jest na równi lub nieznacznie (wydajność 5-10% na korzyść kilku gier ze starymi silnikami), ale cenowo trzeba doliczyć jakieś 30% do ceny zakupu obecnie komputera na Intelu, plus robić delida (utrata gwarancji). Dla przypomnienia, mamy 2020 rok nie 2009 i wysokie taktowanie w grach nikomu już nie imponuje, a tym bardziej w grach z otwartym światem. Obecnie coraz wiecej gier na nowych silnikach będzie wymagać wielowątkowości, a nie pojedynczego wysokiego zegara. Nawet jeśli dobije do tych 5GHz to kosztem wysokich temperatur i poborem prądu. Może i będzie wydajność 10% większa względem poprzedniej generacji (tak zakładam), ale koszt/opłacalność platformy która będzie 40% droższa od konkurenta spowoduje że mało kto obecnie skusi się dla 10% wyższego FPSu względem AMD, dorzuci kilkaset zł, gdy można wziąć Ryzena serii 7 lub 9 i dołożyć do mocniejszej grafiki. Przypomnę tylko ze do Ryzena 7 i 9 nie musisz kupować AiO aby to schłodzić bo da radę większość wieżowych konstrukcji i utrzymujesz w 70 stopniach, gdy u Intela musisz robić delida i kupować wydajne AiO aby utrzymać "bestię" w 90 stopniach.
   • Avatar użytkownika Otheim
    Otheim
    I działa tylko na jednym systemie Windows 10 i tylko na właśnie układach Intela, więc taki kowalski który ma pł. główną z sock. 1150/1151 (płyty do chipa 2xx), lub od AMD może zapomnieć o takim ulepszeniu, wydajniej dla niego będzie zakup zwykłego SSDka obok HDD. Więc ulepszenie dla ograniczonej grupy odbiorców którzy zapewne już mają SSD, lub wyjdzie im taniej wziąć SSD(System)+HDD(reszta śmieci).
    • Avatar użytkownika Otheim
     Otheim
     @arnakus Jak to co, nie podkręcać, ale pamietajcie ze wkrótce wychodzą nowe procki więc zapraszamy do sklepów. :)
     • Avatar użytkownika Otheim
      Otheim
      Otóż to, ciekawe ilu by taką konsolę wtedy kupiło. Wielu znam takich którzy narzekają że konsola na układzie AMD, że woleli by na Intelu CPU i GPU Nvidii, a na pytanie czy kupiliby, to odpowiadają że nie bo to konsola. :)
      • Avatar użytkownika Otheim
       Otheim
       Fakt byłby killer, konsola do zabawy za 3-5 tyś. złotych, w tej cenie można mieć stacjonarkę którą też można podpiąć do TV/Monitora. :)
       • Avatar użytkownika Otheim
        Otheim
        I dobrze, nic tak nie cieszy portfela jak zdrowa konkurencja, a nie monopolizm jednej firmy. :)
        13
        • Avatar użytkownika Otheim
         Otheim
         Osobiście czekam tylko na testy, aby AMD stanęło ze swoimi CPU do walki z Intelem na korzyść użytkowników.
         19
         • Avatar użytkownika Otheim
          Otheim
          Powiem ci że ostatnio przestało obchodzić to jak zachowują się fani zielonych, bo za kilka lat jak zniknie konkurencja w postaci AMD, jak i dla CPU i GPU. To wtedy obie firmy będą ustalać takie ceny z kosmosu że będą sprzedawać nerkę aby kupić jedną z "ich" ulubionej firmy część i będzie wtedy płacz i zgrzytanie zębów, bo Intel i Nvidia będzie ludzi dalej nabijać w butelkę sprzedając o 3% wydajniejszy układ w cenie o 100$ większej. ;)
          -1
          • Avatar użytkownika Otheim
           Otheim
           Spam
           • Avatar użytkownika Otheim
            Otheim
            Spoko, mówisz o obecnym, ale spójrz że od tamtej pory tj, 2008 w górę firma AMD zaczęła mieć problemy z uzyskaniem dochodów ze sprzedaży CPU by mieć na rozwój technologii więc, aby zaoszczędzić wprowadzili dosyć słabą technologię do procesorów które wiadomo jak się skończyła. Stało się to lawinowo, wiadomo nie ma funduszy to wypychamy to co mamy do tej pory stworzone, bo nie ma funduszy na rozwój nowych technologii, w sumie mogli próbować ratować Phenoma II tworząc po prostu w niższym procesie. Plus zauważ że AMD to nie tylko CPU ale i GPU, gdy intel skupia się tylko na CPU, janusze zaczęli też rozgłaszać że GPU AMD ssie bo żre prądu i są słabsze w grach z logiem Nvidii (no cóż, dziwne by było gdyby wygrywały w grach z logiem zielonych co nie?) tylko większość leciała na takie hasełka i portfel AMD się pod tym względem zaczął kurczyć, AMD uratowało to że twórcy konsol wzięli ich APU do swoich konsol.
            -1
            • Avatar użytkownika Otheim
             Otheim
             @kitamo Tak odnośnie nie monopolizmu Intela, artykuł ze strony Benchmarka, polecam brać tabletki na pamięć bo chyba zaczynasz mieć problemy. :)
             http://www.benchmark.pl/aktualnosci/sad-ue-intel-ma-zaplacic-1-06-mld-euro-praktyki-monopolistyczne.html
             • Avatar użytkownika Otheim
              Otheim
              Co się dziwisz, teraz dla większości tutaj liczy się tylko ładna grafika nie fabuła, która była dla mnie w Mass Effect ważniejsza niż pierdyliardy wystrzałów na sekundę. Narzekają jakby już w grę grali od miesięcy przynajmniej i przynajmniej raz przeszli grę.
              • Avatar użytkownika Otheim
               Otheim
               Z tego co kojarzę, nadal używają i486 w satelitach intel ostatnio sam podawał na swojej stronie.