Na topie

AMD trzyma asa w rękawie i planuje wydać 16-rdzeniowego Ryzena?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: AMD Ryzen Procesory AMD Producenci: AMD

Tajna broń AMD? Na tę chwilę trudno ją potwierdzić, ale taki układ mógłby pokonać dotychczasowego lidera wydajności - model Core i7-6950X

  • AMD trzyma asa w rękawie i planuje wydać 16-rdzeniowego Ryzena?
A A

Pierwsze, topowe układy AMD Ryzen nieźle namieszały na rynku procesorów i pokazały, że Intel nie może czuć się bezpiecznie w najwyższym segmencie wydajnościowym. Wygląda jednak na to, że nie jest to ostatnie słowo producenta i trzyma on jeszcze asa w rękawie.

Według najnowszych, nieoficjalnych informacji „czerwoni” planują wydać jeszcze wydajniejszy model przeznaczony na rynek konsumencki – podobno zostanie on wyposażony w 16 rdzeni/32 wątki oraz 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4. Specjalnie z myślą o nowej konstrukcji, producent opracował też nową platformę z podstawką typu LGA i chipsetem X399. Kiedy premiera? Podobno w czerwcu podczas targów Computex.

Na tę chwilę trudno zweryfikować przecieki o nowym procesorze, więc sugerowalibyśmy do nich podchodzić z dystansem. Jeżeli jednak informacje rzeczywiście okazałyby się prawdziwe, nowy model mógłby stanowić konkurencję dla 10-rdzeniowego/20-wątkowego Core i7 6950X i tym samym objąć pozycję najwydajniejszego układu z segmentu konsumenckiego.

Inne źródła donoszą, że Intel nie zamierza tak łatwo odpuszczać i już ma w planach wydanie 12-rdzeniowego modelu z serii Skylake-X. W tym przypadku premiera ma nastąpić na targach Gamescom pod koniec sierpnia. Wygląda więc na to, że tegoroczne lato będzie niezwykle gorące :-)

Źródło: Overclock3D, Bits and Chips

Odsłon: 12082 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij
  1. supervisor
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-03-17 22:38

    Zastanawiałem sie nad tym już wcześniej. Nie bez powodu zostawili sobie miejsce na R7 (R9?) 1900/1900x. Chociaż nie jestem pewien co do 4chan memory. Zastanawia mnie opłacalność tworzenia całkiem nowej platformy.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -17    

      Opublikowano: 2017-03-17 22:41

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      tak logicznie spojrz na wszystkie dane i na X399 i podstawke LGA
      za sianie plotek to portale powinny na szafot isc.

      Skomentuj

      1. PL_SBX
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-03-17 22:48

        Niby mogą zrobić LGA bo kto im zabroni.
        Platforma profesjonalna jak X99 u intela? Może.

        Prawda jest taka że możemy wymyślać, ale i tak dowiemy się wszystkiego w przyszłości.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2017-03-18 00:12

          ale jak już to badzmy realistami nieco bardziej.
          AMD ledwo wystrugało kase na jedną platformę a tu już ma wychodzić nastepna ?
          No w taki sposób to sie kasy nie robi niestety.

          Skomentuj

          1. Chong-li
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-03-18 00:39

            Ja już widziałem Ryzena w akcji na żywo i nie będe komentował....powiem tylko tak mocni to oni są ale w gębie....

            Co będzie jak bogaty Intel wywali asa z rękawa bach i pozamiatane....

            Amd nie pokona Intela między innymi dlatego że niebiescy mają kontrakty wojskowe i lepsze badania technologiczne a to że dają nam co roku po pare % wzrostu wydajności to tylko dlatego że nie mają konkurencji a nie że nie potrafią.

            Skomentuj Historia edycji

          2. shoken
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2017-03-18 06:48

            Maja kontrakty wojskowe dlatego to są procki bardziej do zastosowań w takich sprawach,rakiety,bomby,karabiny,sataelity,czolgi,samoloty.
            Na zwykły komputer gdzie sie nie oblicza trajektori lotu bomby atomowej lepsze będą właśnie takie procesory AMD.Albo Intel sam odpuszcza ten rynek procesorów i teraz się przestawi na branże militarna i będzie robił sprzęt wojskowy a AMD zajmie ten rynek właśnie procesorow.Tylko producenci plyt coś zawalają sprawę bo już powinny być dobre płyty dopracowane.

            Skomentuj

          3. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-18 13:22

            Kolega nadal uwaza, ze dzien bez kompromitacji to dzien stracony i wali bzdurne komentarze, ze az sie czytac tego nie da ? Szkoda bedzie niedlugo dodawac "jak zwykle", nieprawdaz ?

            Skomentuj

          4. Eternal1
            Oceń komentarz:

            54    

            Opublikowano: 2017-03-18 06:50

            Polacy są mocni... w przeklętym narzekaniu na wszystko i o każdej porze.
            AMD obiecało 40% wzrostu IPC. RYZEN7 przyniósł 40-52% wzrostu IPC, dogonił 8-rdzeniowe Intele przy znacznie niższej cenie, spowodował że Intel wprowadził HT do Pentiuma i odblokował i3.

            A Polacy na to: "za mało szybciej i za mało opłacalnie, wszystko za mało, zawsze za mało".

            Skomentuj Historia edycji

          5. shoken
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2017-03-18 06:55

            ymm wiekszosc uzytkownikow ma male pojecie o procesorach komputerach.

            Skomentuj Historia edycji

          6. shoken
            Oceń komentarz:

            -12    

            Opublikowano: 2017-03-18 07:18

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Polacy są mocni... w przeklętym narzekaniu na wszystko i o każdej porze.A Polacy na to: "za mało szybciej i za mało opłacalnie, wszystko za mało, zawsze za mało".

            ??? kim ty jestes zeby tak wszystkich wrzucac do jednego wora.
            Jak nie wiesz jak dziala internet no to moze nie wlaczaj komputera.Wylewasz swoje zale jakbys pracowal w Gazecie Wyborczej.

            co do tematu :
            AMD obiecało 40% wzrostu IPC. RYZEN7 przyniósł 40-52% wzrostu IPC, dogonił 8-rdzeniowe Intele przy znacznie niższej cenie, spowodował że Intel wprowadził HT do Pentiuma i odblokował i3.

            Tak wyniki sa nadspodziewanie dobre ale jak to jest w internecie kazdy moze napisac swoja opinie no i sa rozne ruchy PR ktore kieruja trendami.I ci trendseterzy pisza wlasnie ze do gier sie nie nadaje itd ale jak juz ktos ma troche doswiadczenia w internecie to umie odroznic te symulowane pijarowskie zagrywki od zwyklch uzytkownikow.

            I grawantuje Ci ze wiekszosc komentarzy wlasnie w tym stylu "narzekania" to jest symulowane gdzies przez jakies PR a nie przez zwyklych uzytkownikow.
            Tego sie nie zauwaza jak sie jest nowym w internecie i mozna pomylic i zaczac stereotypowac itd.

            Skomentuj

          7. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-03-18 08:15

            Racja że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.
            Lecz każdy naród ma swoją zbiorową, kolektywną karmę (tak jak jednostka, rodzina, wieś, miasto idt.).
            Każdy naród ma swoje mocniejsze i słabsze strony.
            Niestety, słabą stroną Polaków (w ujęciu zbiorowym) jest skłonność do narzekania i ludzie sami sobie nie zdają sprawy jaki ogrom blokad i szkód wyrządza takie niekontrolowane czarnowidztwo.

            Racja że część z tego narzekania w komentarzach jest opłacane przez działy PR. Lecz wystarczy zajrzeć na zagraniczne fora, tam też podobne mechanizmy PR działają, a narzekania jest 10x miej, a więcej trzeźwego myślenia.

            P.S.
            Na koniec ciekawostka. Wiele Dusz, które są dziś Polakami, jeszcze niedawno mordowały Polaków w Wehrmachcie i Armii czerwonej. Fizyka Duchowa jest nieugięta, jeśli Dusza na Ziemi wyniszcza naród, pozostaje w przyciąganiu tej samej masy krytycznej i po śmierci ląduje w narodzie który wcześniej z nienawiścią mordowała. Dlaczego o tym mówię? Bo to daje pewne światło na trudną i kontrastową sytuację społeczną w Polsce. Bo nie wiesz czy rozmawiasz z Polakiem Słowiańskim od tysiąca lat czy Polakiem który pierwszy raz urodził się w Polsce - dla odpracowania winy. A różnica w zachowaniu i traktowaniu innych - jest.

            Skomentuj Historia edycji

          8. shoken
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-18 08:26

            Dziwnie piszesz troche jakbys byl na prochach.Jak uwazasz ze te "narzekanie" to jest jakis stereotyp to tutaj masz co i jak
            https://www.youtube.com/watch?v=8-mMBbWHrwM

            Skomentuj

          9. Foxy the Pirate
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-18 11:59

            Jak coś bierzesz to to odstaw, a jak nie to zgłoś się do psychiatry.

            Skomentuj

          10. Jacek z Gdańska
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-18 17:23

            Normalny idiota

            Skomentuj

          11. Jacek z Gdańska
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-18 17:24

            Normalny idiota

            Skomentuj

          12. arnakus
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-03-18 07:36

            No też właśnie o to chodzi aby Intel został zmuszony do wyciągnięcia jakiegoś asa a nie co roku odgrzewane kotlety i 3% wzrostu wydajności.

            Skomentuj

          13. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-18 14:28

            Intel jedyne co wyciąga to baloniki puszcza i szampany otwiera z tego powodu ze konkurencja nie wymarła. I piszę to całkowicie poważnie.
            Nie muszą żadnych asów wyciągać, teraz mogą dalej robić to co robili i nie muszą już martwić się oskarżeniami o zmowy cenowe itp. bo teraz jest konkurencja przecież na rynku.
            rusz głową i spojrz nieco szerzej na całą sytuacje.
            W dniu dzisiejszym intel gdyby mu pozwolono to całe AMD wciągnął by nosem i o płuca rozbił. Tak wygląda właśnie skala, a wam wydaje się ze intel trzęsie portkami przed AMD i już zwija manatki.
            dzizas na jakim swiecie Wy zyjecie.

            Skomentuj

          14. mat9v
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-03-18 18:21

            Jak sądzisz że AMD taki słaby to porównaj ilość sprzedanych procesorów przez obie firmy, łącznie z serwerowymi, mobilnymi i konsolami - sytuacja jest nieco inna niż jeśli policzyć same desktopy.
            Dla Intele się robi ciasno na rynku, w mobilnych leży i kwiczy, w konsolach go nie ma, w sprzęcie zintegrowanym ARM jest zdecydowanie silniejszy i popularniejszy, zostają serwery i desktopy. Procesory do sztucznej inteligencji jakoś słabo im idą, do inteligentnych i autonomicznych samochodów nie weszli przebojem. Intel tak samo jak Apple zaczyna tracić coraz bardziej globalny udział w rynku, przestaje być tym najsilniejszym a co najwyżej jedynym. A teraz nagle AMD wyskoczyło z całkiem wydajnymi prockami, fakt że są w grach trochę wolniejsze od Intela ale za to w zastosowaniach profesjonalnych już nie, a przecież kosztują połowę kasy - uderzają w najczulszy punkt, pogranicze silnych stacji roboczych i małych serwerów. Jeśli wziąć pod uwagę wydajność 1 wątka i skalowanie i nadchodzący Naples to Intel wcale zadowolony nie jest bo te procesory na rynku serwerów mocno namieszają. W końcu czemu ma być inaczej, Ryzen nawet ze swoimi problemami ma wyższą przepustowość pamięci od Intela, Naples ma 2x więcej kontrolerów pamięci niż oferowane przez Intela konkurencyjne procki, ma 64 zamiast 40 linii PCIx. Jedyne w czym prawdopodobnie z Intelem będzie przegrywał to programy używająca AVX-256.
            Niech wskazówką do tego co myśli Intel będzie umowa o używaniu grafiki AMD w procesorach Intela (nie, to nie żart), Intel poddał się w kwestii rozwijania własnych rozwiązań graficznych skupiając prawdopodobnie wszystkich inżynierów nad pracami w innych dziedzinach.

            Skomentuj

          15. mat9v
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-18 18:31

            Z tego rękawa to co najwyżej wióry lecą :)
            Intel nic z rękawa nagle nie wyciągnie bo musiałby nowe chipsety, płyty główne i całą resztę nagle zrobić - a to wymaga dużo czasu, roku lub więcej jeśli nie ma być dziwnych niespodzianek. Jedyne co ma sens to nagła obniżka cen i odblokowanie gdzie się da czego się da, nagle procki będą miały prawo się kręcić, HT ruszy i sterowniki dla Kaby Lake do Windows 7 magicznie da się zrobić.

            Skomentuj

          16. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-03-18 19:34

            Mylisz się jeśli myślisz ze Intel ma plany na rok do przodu. Oni planują długofalowo i im wieksza firma tym większe może czynic takie plany.
            Oni już na dekade do przodu mogą sobie pozwolić na planowanie a w międzyczasie robi się korekty tylko.

            Intel niczego nie musi zmieniać w swojej polityce bo w sumie jest ona słuszna.
            Mają co roku odpowiedz w postaci nowych procesorów.
            Mają stałe ceny i stały przyrost mocy co roku.

            Wiesz dlaczego ?

            dlatego ze ich produkty nie sa skierowane dla osob które co roku chcą wymieniać CPU, to są produkty dla tych którzy wymieniają raz na 5lat.
            Ale wyobraz sobie że dzisiaj wymieniają CPU ludzie którzy kupili je 5lat temu, ale za rok będą je wymieniac Ci którzy kupili 4 lata temu.
            Masz ciągły biznes w tym temacie.
            AMD wyskakuje raz na kilka lat z nowym pomysłem i próbuje go przepchnąć konncząc na jakims tam pułapie sprzedażowym i mieli go później przez 2-3 lata.
            Spojrz na rynek kart graficznych to zrozumiesz ze mam racje - utknęli w GCN dawno temu i zamiast oplacic nową architekturę to udają ze GCN ma ukryte moce których jeszcze swiat nie poznał.
            Nie są w stanie porzucić tej architektury.
            W przypadku CPU masz doskonały przykład tego co się dzieje gdy musisz walczyć z potężnym rywalem.

            I nie - AMD nie chce rywalizować bezpośrednio z Intelem, to nie jest ich target. Oni uzyli intela by sprzedać ryzena - pokazali że mogą zrobić 16wątkowca za polowe ceny procesora konkurenta.
            Oni nie zamierzają pokazywać że ryzen jest tak mocny ze będzie wszędzie mogl rywalizować z intelem. Absolutnie.
            Lisa Su sama podkreśliła że nie zamierzali wygrać wojny, tylko bitwę. I takie cos jest baaardzo intelowi tez potrzebne.
            Nie po to by go zmobilizować do wydawania więcej i cześciej, po to by mógł dalej robić to co robi bez bycia posądzanym o monopol. To jest bardzo wazny element prowadzenia biznesu na tak ogromną skalę.

            Skomentuj

          17. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-23 14:53

            za to amd ma w ręku konsole :)

            Skomentuj

  2. ALEKS_D_RAVEN
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-03-18 01:09

    16 rdzeniowy ryzen i gniazdo LGA?? o co common??

    Ja rozumiem, ze ktoś się pospieszył z 1 kwietnia.

    Skomentuj Historia edycji

  3. arnakus
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-18 07:17

    Yeahhhhhhhh!!!! I to jest naprawdę super wiadomość dnia!!! A Intel planuje wydać 6-rdzeniowca dla desktopa klasy średniej za 2 lata. Jak ten procek AMD ujrzy światło dzienne to na pewno w głównej siedzibie Intela znacząco wzrośnie zużycie papieru toaletowego.

    Skomentuj Historia edycji

    1. mjwhite
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-19 14:13

      serio za 2 lata? Bo ja czytałem że jeszcze w tym roku...

      http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-cannon-lake-informacje-o-wydajnosci-procesorow-core-8.html

      Skomentuj

  4. Tabalan
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-18 08:18

    Procesor 16C/32T zostanie wydany, lecz jako Napples. W prezentacji odnośnie wersji 32C/64T na samym końcu była informacja o prawie idealnym skalowaniu, od 1Socket 16C i 32C po 2S 48C i 64C. Wydaje mi się, że wersja 16C może mieć kontroler 4-kanałowy.

    Link (ostatni slajd):
    https://videocardz.com/67086/amd-previews-naples-server-processor-coming-q2-2017

    Skomentuj

    1. ALEKS_D_RAVEN
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-19 22:42

      Czyli koncepcje i procka jakby już mają wiec 16-rdzeniowiec mógłby się nawet ukazać już w ramach Summit Ridge, a nie dopiero Pinnacle Ridge.

      Skomentuj

  5. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-03-18 10:20

    Zapowiada się kilka bardzo ciekawych miesięcy!

    No i co z tego ze Intel wyda 12 jajowego Skylake-X, skoro bedzie chodził za jakieś 2-3k$!

    Skomentuj

    1. Maciej Słaboszewski
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2017-03-18 12:22

      No tak, bo w przypadku procesora skierowanego do profesjonalistów i specjalistycznych zadań; wydajność w grach jest najważniejsza................

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        -9    

        Opublikowano: 2017-03-18 12:31

        Maciej, wystarczy już czy mam Ci to powiedzieć wprost?
        No... Pozdrawiam.

        Skomentuj

        1. Maciej Słaboszewski
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2017-03-18 12:40

          Nie mam pojęcia o czym Ty mówisz. I nie wydaje mi się abyśmy się znali.

          A jak masz coś do powiedzenia względem mojego komentarza to śmiało pisz.

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2017-03-18 12:47

            Pssss....n.i.e.k.a.r.m.t.r.o.l.a.

            Skomentuj

          2. mat9v
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-03-18 18:26

            Trole nie dostają banów bo nakręcają dyskusję i odwiedziny na stronach :)

            Skomentuj

  6. Dunny
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-18 22:52

    Na dzisiaj Ryśki są najbardziej opłacalnym i po prostu najrozsądniejszym zakupem . Tyle w temacie.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-19 00:53

      Na dzień dzisiejszy to większość posiadaczy ryzena ma problemy z natury technicznej wszelkiej masci z uruchomieniem sprzętu.

      Skomentuj

      1. Gothar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-20 21:09

        za 2 tygodnie wyjdą nowe biosy i będzie buczało

        Skomentuj

  7. nicrame
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-03-19 00:52

    AMD, czy mnie słyszycie? Więcej rdzeniuffff!!!!!!

    Skomentuj

  8. drizzxxl
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-19 01:32

    AMD trzyma ale rękę w nocniku.