Na topie

Nowa wersja sterowników AMD Radeon Pro Software - jakie wprowadzono zmiany?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Najnowsza aktualizacja Radeon Pro Software Enterprise Edition to kolejny krok w stronę zwiększenia wydajności i funkcjonalności, ale też dostarczenia dopracowanego oprogramowania dla profesjonalistów.

  • Nowa wersja sterowników AMD Radeon Pro Software - jakie wprowadzono zmiany?
A A

Firma AMD, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, udostępniła nową wersję sterownika Radeon Pro Software Enterprise Edition. Wersja 18.Q2 wprowadza dodatkowy wzrost wydajności, a ponadto oferuje nowe funkcjonalności dla profesjonalnych użytkowników.

Producent chwali się, że nowa wersja sterowników Radeon Pro Software zapewnia dodatkowy wzrost wydajności.  W ciągu roku szybkość działania pakietu Siemens NX wzrosła nawet o 47%, Autodesk 3ds Max o 44%, CATIA o 37%, Creo o 14%, a Solidworks o 12%.

AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2

AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2   AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2

Firma AMD wprowadziła również nowe wersje rozszerzenia Radeon ProRender dla programu Blender przeznaczonego dla systemów Windows i Linux, nową wersję dla programu Maya dla systemu Windows, a także nową wersję dla programu 3ds Max. Wśród nowości są nowe funkcje i ulepszenia, w tym dla Uber i Light Shaders oraz wsparcie dla wolumetrycznego i interaktywnego odszumiania, co przyspiesza pracę i ułatwia życie wielu artystom.

AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2

Sterowniki Radeon Pro Software Enterprise Edition zyskały ponad 80 certyfikatów udzielonych przez niezależnych producentów oprogramowania wraz z prowadzeniem intensywnych rzeczywistych testów przełożyło się na zero błędów zgłoszonych przez 99,99% użytkowników.

AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2

Ponadto Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2 to zaawansowane funkcje ochrony, które współdziałają z narzędziem Windows Defender Device Guard z systemu Windows 10 Enterprise Edition. Pozwala to udaremniać groźne ataki dając zwiększoną ochronę cennej własności intelektualnej. Nie zapomniano też o wsparciu dla kwietniowej aktualizacji Windows 10 - wersja 18.Q2 jest od razu gotowa na moment, w którym przedsiębiorstwo zdecyduje się na wdrożenie najnowszej aktualizacji do Microsoft Windows.

Sterowniki Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2 możecie pobrać tutaj.

Źródło: AMD

Odsłon: 3147 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. BonzoCLS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-10 13:01

    Czy to wprowadza GPU rendering na blenderze dla kard AMD ?

    Skomentuj

    1. vandam
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-10 13:16

      Tak, tylko małe sprostowanie - ProRender był dostępny w blenderze już od jakiegoś czasu, to jest tylko aktualizacja.

      Skomentuj

  2. kombajn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-10 13:52

    Fajnie ale ja bym chciał żeby nad sterownikami dla zwykłego Kowalskiego też usiedli bo do mojego Ryzena 5 2400G sterowniki są z lutego i jest to pierwsze wydanie na których na przykład Youtube sypie błędami przy przewijaniu. Tymczasowo sprawę ratuje ręczna aktualizacja sterowników z wykorzystaniem pakietu dla Vega 64.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-10 16:20

      P.S.
      W profilu nie widać żebyś miał PC-ta z tym APU (?)

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-10 20:02

        Drobne niedopatrzenie, kompa wymieniałem w zeszłym miesiącu i zapomniałem o aktualizacji profilu, już poprawiłem ;)

        Skomentuj

    2. Preston2009
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-10 21:12

      No i zniechęciłeś mnie do kupowania tego procka. Miałem zamiar zbudować z niego maszynkę do neta i SIMSów.
      ps faktycznie można na tym pograć w nowe tytuły choćby na średnich ustawieniach i rozdzielczości FHD?

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-10 21:53

        Zdefiniuj nowe, w Borderlands 2 gram na max detalach w 1080p, Patch of Exile również max detale 1080p. Mad Max ustawił się sam na wysokie detale(a ma jeszcze bardzo wysokie i max) w 1080p i chodzi ok trochę potrafi szarpnąć przy szybkiej jeździe samochodem. Generalnie z tego co można doczytać w przeróżnych testach Vega 11 z ramami 3200 wypada pod względem wydajności podobnie do Geforca GT1030 i Radeona RX550. Biorąc pod uwagę obecne chore ceny grafiki wychodzi na to że RX550 kosztuje obecnie podobnie jak Ryzen 5 2400G. Wiec można powiedzieć że 4 rdzeniowy 8 wątkowy procesor o wydajności gdzieś pomiędzy i7-6700K a i7-7700K dostaje się w gratisie.

        Skomentuj

        1. Preston2009
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-05-12 22:23

          Z cięższych gier to Wiedźmin 3. A ogólnie to chodzi mi o SIMS 4. Dziecko ma sobie pograć. Nie wiadomo kiedy będzie SIMS 5 i jakie będzie mieć wymagania. Dlatego nie wiem czy brać słabszy procek i mocniejszą grafikę czy właśnie Ryzen 5 2400G z tym, że będzie chodził z pamięciami 2666. Niestety cały zestaw ma kosztować mniej niż 2100 z systemem.

          Skomentuj

  3. kombajn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-13 13:46

    Wiedźmin nie wiem jak chodzi bo nie grałem i mnie nie interesuje. Sims 4 ma niskie wymagania i Ryzen 2400G jest szybszy niż zalecane wymagania. System kup sobie z któreś strony z tanimi kluczami zapłacisz 20-50zł (są to klucze używane bo w myśl prawa w UE można odsprzedać licencję Windowsa).
    Ja za
    AMD Ryzen 5 2400G
    MSI B350M Gaming Pro
    2x4GB G.Skill Ripjows V 3200MHz
    + aktualizacja biosu pod Raven Ridge
    zapłaciłem € 329,67 czyli ~1400zł. Ze starego komputera miałem obudowę zasilacz dyski SSD+HDD

    Skomentuj

    1. Preston2009
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-13 18:16

      Ja planowałem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/bb26a3d8/. Z starego kompa nic nie zostawię bo nie ma z czego.

      Skomentuj

      1. kombajn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-13 19:38

        Zamów sobie na Amazonie to ci wyjdzie dużo taniej (wysyłka do PL gratis)
        Popatrz na szybko powrzucałem do koszyka i wyszło 464 Euro czyli 1979 zł według przelicznika googla
        https://zapodaj.net/dc63927e8a1b2.jpg.html