Na topie

Wiemy już, kiedy zadebiutuje gra Anno 1800

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Podczas targów Gamescom 2018 firma Ubisoft ujawniła datę premiery gry Anno 1800. Najnowsza odsłona tej znanej i lubianej serii strategicznej ujrzy światło dzienne zaraz przed kolejnym tłustym czwartkiem.

 • Wiemy już, kiedy zadebiutuje gra Anno 1800
A A

Rok temu zapowiedziana została gra Anno 1800. Dwanaście miesięcy później, przy okazji kolejnej edycji targów Gamescom firma Ubisoft postanowiła przypomnieć o swojej strategii, zdradzając, kiedy ujrzy ona światło dzienne.

Anno 1800 – premiera w 2019 roku

Choć wcześniej Blue Byte chciało zakończyć prace przed końcem bieżącego roku, ostatecznie gracze czekający na ten tytuł będą musieli wykazać się cierpliwością. Na szczęście opóźnienie nie jest duże – według najświeższych informacji, Anno 1800 zadebiutuje na rynku 26 lutego 2019 roku. Niezmiennie jedyna platforma docelowa to PC.

Anno 1800 screen 1

Podstawowym powodem opóźnienia jest to, że w procesie produkcyjnym biorą udział sami gracze – to od ich komentarzy zależy to, w jakim kierunku rozwijane jest nowe Anno i jakie elementy w nim zostają, a jakie nie. Dlatego też choć poczekamy dłużej, mamy być zadowoleni z efektów, bo gra będzie taka, jakiej życzy sobie społeczność. ...A przynajmniej takie są założenia.

Anno 1800 screen 2

Przy okazji dowiedzieliśmy się, jaka będzie zawartość edycji specjalnych:

 • cyfrowa edycja deluxe (gra, rozszerzenie Anarchista, ścieżka dźwiękowa, artbook i emblematy firmowe),
 • edycja kolekcjonerska – Pioneers Edition (płyta z grą, steelbook, płyta ze ścieżką dźwiękową, 12-stronicowy artbook, rozszerzenie Anarchista i emblematy firmowe).

Anno 1800 screen 3

Co zaoferuje Anno 1800?

Jeśli chodzi o podstawy rozgrywki, to Anno 1800 będzie kontynuacją tego, co znamy z poprzednich odsłon. Będziemy mieć zatem do czynienia z klasyczną strategią ekonomiczną, cechującą się dużą złożonością. Tym razem trafimy do XIX wieku, a więc czasu wzmożonego postępu przemysłowego, rozwoju nauki, podbojów kolonialnych i wojen o terytoria.

Anno 1800 screen 4

Nie zabraknie kluczowych elementów, takich jak scenariusz fabularny i tryb piaskownicy. Twórcy zapowiadają również morskie ekspedycje odkrywcze i nowe typy siły roboczej. Kluczem do sukcesu będzie oczywiście wykazywanie się umiejętnościami z zakresu dyplomacji, handlu i administracji.

Anno 1800 screen 5

„Gracze będą mogli zbudować potężną metropolię i zaplanować w niej jak najbardziej efektywne ścieżki produkcyjne oraz logistyczne. A po odpowiednich przygotowaniach, będą w stanie wysyłać w nieznane własne wyprawy odkrywcze w poszukiwaniu nowego kontynentu i unikalnych surowców potrzebnych do dalszego rozwoju gospodarczego. Za pomocą handlu, dyplomacji lub działań militarnych będzie można osiągnąć wymarzoną pozycję lidera w wyścigu mocarstw”, czytamy w zapowiedzi. A to już…

Nowy zwiastun gry Anno 1800 z Gamescom 2018:

Jeżeli zaś chcielibyście zobaczyć fragment rozgrywki, to koniecznie rzućcie okiem na materiał wideo przygotowany przez VentureBeat:

Źródło: Ubisoft, VentureBeat, DualShockers

Odsłon: 3328 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

 1. levusek1992
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-21 08:50

  Czyli nie będzie niewolnictwa, skoro 1800 już? :( We wcześniejszych częściach można było mieć czarnoskórą siłę roboczą?

  Skomentuj

 2. Diuran
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-21 10:47

  Ostatnio stałem się "fanboyem" Nintendo Switch więc wspomnę, że z radością bym przyjął nawet starszą wersje Anno na tą małą przenośną konsole.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!