Ciekawostki

Anonymous zapowiadają atak na Nowojorską Giełdę

z dnia 2011-10-08
Ewa Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
66 komentarzy Dyskutuj z nami

17 września w centrum Nowego Jorku rozpoczęły się protesty. Z każdym dniem wzrasta liczba buntujących się przeciwko panującej sytuacji gospodarczej i politycznej. Choć mija już 21 dzień manifestacji, demonstranci nie rezygnują. Coraz częściej słychać głosy dotyczące nadmiernej brutalności policji obecnej przy proteście. Anonymous

Owe głosy dotarły także do jednej z najsilniejszych grup hakerskich - Anonymous. Haktywiści postanowili, iż nie pozostaną obojętni. W internecie pojawiło się nagranie, z którego jednoznacznie wynika, iż w ramach zemsty za wydarzenia na Wall Street oraz działania rządu planują usunąć stronę NYSE (Nowojorskiej Giełdy papierów Wartościowych) z sieci. Podana została nawet data ataku - 10 października. Poniżej zamieszczamy nagranie stworzone przez Anonimowych oraz tłumaczenie jego transkrypcji.

"Witamy, instytucje medialne.

Jesteśmy Anonimowi.

Wydarzenia rozgrywające się na Wall Street przykuły naszą uwagę.

Wygląda na to, że rządowi i państwowym agencjom za bardzo podoba sie egzekwowanie prawa. Zatwierdzają niesprawiedliwe prawa jak bezmyślne automaty, ślepo wykonując rozkazy z bezduszną precyzją.

Byliśmy świadkami rządu uchwalającego ustawę, która karze 99 procent ludności, pozwalając 1 procentowi uciec od sprawiedliwości bez szwanku, mimo krzywdzie poczynionej ludziom.

Widzieliście ten sam rząd, który nie zdołał nawet w minimalnym stopniu ograniczyć nadużyć na Wall Street. Ten rząd, który ignorował chciwość na Wall Street pozwolił nawet wywinąć się od odpowiedzialności sprawcom naszego kryzysu.

Nie będziemy stać obok i przyglądać się jak system przejmuje kontrolę nad naszym życiem.

My, lud, staniemy przeciw bezczynności rządu.

My, lud, nie będziemy świadkami waszej korupcji i nieuczciwie zdobywanych zysków.

Nie będziemy pracować dla waszego luksusu.

Nie będziemy pomagać wam w żaden sposób.

Dlatego zdecydowaliśmy się wypowiedzieć wojnę Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie możemy dłużej milczeć podczas gdy ludzie są wykorzystywani i zmuszani do poświęceń w imię zysków.

Pokażemy światu, że głosimy prawdę. 10 października Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych będzie usunięta z internetu. 10 października spodziewajcie się dnia, którego nikt nigdy nie zapomni.

Vox Populi, Vox Anon.

Głos Ludzi to Głos Anonimowych.

Jesteśmy Legionem. Jesteśmy 99 procentami.

Nie przebaczamy. Nie zapominamy.

Wall Street: spodziewaj się nas."

Czy ta precyzyjna groźba zostanie spełniona, okaże się już za trzy dni.
 

Więcej o hakerach:

Źródło: Neowin

marketplace

Komentarze

66
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ktoś musi w końcu powstrzymać bandytów, przecież całe narody spłacają ich zabawę w kreację pieniądza i bilionowe zyski ze spekulacji.

  Niedługo prawdopodobnie stracimy 20 miliardów złotych czyli tyle co budżet szkolnictwa wyższego na cały rok, Polacy będą płacić za ten atak spekulacyjny kilka lat poprzez wyższy VAT i podatki. Nie mamy szans na obronę bo nasz NBP ma ograniczone rezerwy.

  Dalej Anonymous walczcie :)
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Inicjatywa dobra ale pomyślcie jakie będą skutki... Jestem za biednymi tylko czy po takiej akcji (gdy się uda) nie będzie gorzej? Przekonamy się 10. Obym nie miał racji...
 • avatar
  Trzymam kciuki!
 • avatar
  Wkoncu sie cos dzieje i bardzo dobrze, przez nich jest kryzys wiec dobrze ze od nich się zacznie.
 • avatar
  Można przekazać im 1% podatku?? ;P
 • avatar
  Niech ci kozacy zrobią coś dobrego i wszystkie komputery pedofilów wykryją i wydadzą policji!
  Zaloguj się
 • avatar
  jakoś dziwnie tym walczącym o wolność nie przeszkadzają chiny ani rosja:)
 • avatar
  i co z tym atakiem? kolejna bujna wyobraźnia?
  Zaloguj się
 • avatar
  A ten atak to akurat popieram. Zasrane banki i rządzący sprawili, że USA jest na skraju bankructwa, więc niech dostaną ostro po dupie.
 • avatar
  Odezwa tych anonimowych jest banalna jak scenariusz filmu klasy C albo D. Trzeba być mocno niedojrzałym albo niedoinformowanym żeby to popierać.
 • avatar
  .. oby im się udało, jedyne czego się obawiam to fakt, że na chaosie finansowym skorzystają te same osoby co dotychczas - znające mechanizmy tej idioma$zyny rekiny :P

  z drugiej strony, przeraża mnie fakt, ze coraz więcej ludzi im kibicuje - a tak na prawde nikt nie wie kim oni są? a jeśli to grupka Hakierów z chin mająca na celu wprwadzenie zamętu w znienawidzonych krajach zachodu? :]
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Kto wie może im się nie uda włamać.
 • avatar
  a kto zapłaci za potencjalne skutki ich "walki"? jestem pewien, że jak zawsze zwykli obywatele...
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  W dupach im się poprzewracało, a mania wielkości i poczucie "władzy" sprowadza ich na manowce. Będą płakać któregoś pięknego dnia. Ciekawe, czy wypełnią tę na 5 listopada. A może to także była kiełbasa wyborcza?
  Zaloguj się
  -20
 • avatar
  "Czy ta precyzyjna groźba zostanie spełniona, okaże się już za trzy dni. "
  oj będzie będzie
 • avatar
  Z tego co widzę to akcja jest odwołana, na dodatek wczoraj, dzień przed napisaniem tego art...
 • avatar
  moim zdaniem ci hackerzy to są ludzie którzy tam pracowali i znają system dla tego potrafią się włamywać
 • avatar
  Ale oni mają tylko stronę zlikwidować, a nie całą giełdę! Przecież to nie będzie mieć żadnego znaczenia dla samej giełdy. Każda poważna firma strony publiczne umieszcza na odpowiednich serwerach, które nie mają łączności z WANem firmy. Więc nic nie będzie. Zamiast pikiet i transparentów, Anonimowi skasują stronę, a za chwilę administratorzy przywrócą ją z backupów i zaimplementują nowe łaty. Ot i cała historyja.
 • avatar
  To by było wymarzone dla bankierów... zniknęli by i nikt by ich nie znalazł.
 • avatar
  głupi jesteście biorąc kredyt nie dostajecie pieniędzy tylko wy tworzycie pieniądz i dajecie go banką wasze zobowiązanie i każde inne wiarygodne zobowiązanie do zrobienia czegokolwiek ma wartość a tym samym może zostać zamienione na symbol jakim jest pieniądz. w związku z tym sam odpowiecie sobie czym jest pieniądz bo od odpowiedzi na to pytanie zależy dalsze rozważanie
  Zaloguj się
 • avatar
  A kiedy ten cały atak na FB ?!
  Zaloguj się
 • avatar
  ...w końcu niech się ktoś weźmie za to siedlisko manipulacji, hazardu kosztem ciężko pracujacych podatników TAAAK ludzie hazardu !!! poczytajcie w internecie, dzisiejsza giełda polega na grze i obliczeniech matematycznych www.gieldowyracjonalista.blogspot.com/2011/01/wzor-na-stope-wzrostu-wartosci.html a wzór jest tak skonstruowany aby nikt sie nie połapał o co w nim biega, stąd właśnie wziął się ten cały kryzys !!!
 • avatar
  to atak chyba się nie udał
 • avatar
  Ci od demonstracji na Ocuppy to zgraja socjalistów.
  Nic dziwnego że jedzie tam nasz elektryk.
  Zobaczcie do kogo należą ich domeny:
  http://shrib.com/IYBvg5BT