Na topie

Apple iOS 12 oficjalnie zapowiedziany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Apple iOS Na Topie Producenci: Apple

Producent nie ukrywa, że iOS 12 to przede wszystkim znacząca poprawa wydajności. Nie brakuje jednak nowych funkcji, które wedle zapowiedzi uprzyjemnią korzystanie z iPhone'ów czy iPadów.

  • Apple iOS 12 oficjalnie zapowiedziany
A A

Wystartowała konferencja WWDC 2018. Tradycyjnie najwięcej interesującego dla przeciętnego użytkownika wydarzyło się już na początku imprezy. Producent przedstawił nowe wersje oprogramowania dedykowanego jego urządzeniom, w tym iOS 12.

Premiera iOS 12

Premiera iOS 12 nie oznacza, że już dziś system trafi na smartfony i tablety. Można powiedzieć to jedynie o pierwszej wersji próbnej, która trafia do deweloperów. Użytkownicy na finalną odsłonę sytemu poczekają do jesieni.

Zapewne wiele osób zainteresuje kwestia tego, na jakich urządzeniach będzie dostępny iOS 12. Tu Apple wypada naprawdę dobrze, lista prezentuje się bardzo okazale.

  • smartfony: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X
  • tablety: iPad Air, iPad Air 2, iPad 2017, iPad 2018, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Pro 12.9, iPad Pro 9.7, iPad Pro 10.5
  • iPod Touch 6th Gen

iOS 12 najważniejsze nowości

Omawiając najważniejsze zmiany, producent rozpoczął od niezwykle istotnej kwestii, a mianowicie wydajności. Jeśli zapowiedzi zostaną spełnione, przesiadka na nową wersję systemu będzie bardzo odczuwalna. iOS 12 zapewniać ma smartfonom i tabletom zauważalnie szybsze działanie. W przypadku iPhone'a 6 Plus spodziewać można się 40% szybszego uruchamiania aplikacji (przy aplikacji aparatu różnica wynosić ma aż 70%).

Wielu uwagi poświęcono również Memoji. Tu niektórzy mogą być już oczarowani w mniejszym stopniu, ale odpowiadać na rynkowe trendy trzeba. Memoji to spersonalizowane i animowane emotikony, które urozmaicać mają komunikację ze znajomymi. Jednocześnie rozszerzona została baza Animoji.

Apple iOS 12

Producent zdecydował się też na zmiany w powiadomieniach, wprowadzając opcję ich grupowania. Jednocześnie skorygowano tryb Nie przeszkadzać, który działać ma teraz lepiej, dopasowywać się do użytkownika i wyłączać automatycznie w oparciu o określony czas, lokalizację lub akcję.

W aplikacji Zdjęcia pojawi się usprawniona wyszukiwarka oraz nowa zakładka - Dla Ciebie. iOS 12 to również możliwość sprawdzenia dokładnego raportu podsumowującego pracę na urządzeniu, dalszy rozwój rzeczywistości rozszerzonej (ARKit 2 umożliwić ma deweloperom łatwiejsze tworzenie aplikacji AR) oraz skróty dla Siri, ale to już raczej ciekawostka nie dla nas.

Apple iOS 12

To nowości, na których producent skupił się w największym stopniu. Prócz nich pojawią się też pomniejsze zmiany w interfejsie czy poszczególnych aplikacjach.

Źródło: Apple

Odsłon: 5868 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. mikovitz
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2018-06-04 22:41

    Najpierw pogorszyli wydajność, teraz wrócą do tego co było wcześniej twierdząc, że zwiększyli wydajność.

    Skomentuj

    1. q3aki
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-05 07:31

      nie można tego lepiej ująć ;)

      Skomentuj

    2. Wasek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-05 16:33

      Wiem, że to kwestie marketingowe ale przynajmniej przy okazji naprawili swój błąd (znaczy dla nas to był błąd). :)

      Skomentuj

  2. tomtag
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-06-05 08:39

    jedyna zmiana jaka wprowadza to wydajność, bo wygląd się nie zmienia od lat :( masakra

    Skomentuj

  3. darry dooman
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-06-05 08:40

    A jak nagrać film na iPhone X z dźwiękiem w stereo? Jak mogę później sprawdzić ile zajmuje ten film i jaką ma nazwę? Niby banalne, ale ja nie wiem jak... na androidzie nie mam z tym problemu, mogę nawet nadać filmowi nazwę jaką zechcę...a tu?

    Skomentuj

    1. Doctor
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-06-05 13:16

      Gratuluję zakupu telefonu, który po prostu działa!

      Posiadającego najlepszy interfejs z wszystkich nakładek

      Przynajmniej według fanboyów Apple

      Skomentuj

      1. Leader86
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-06-05 14:03

        No wlasnie, telefonu. Po prostu dziala.

        Mialem kazdy SGS. Ostatni SGS8 spalil sobie plyte glowna (pewnego wieczoru przestal odpowiadac, czarny ekran i czasami goracy tak ze dotknac sie nie dalo, zadne kombinacje nie dzialaly, okazalo sie ze plyta glowna padla).

        SGS9 znowu ma problemy z zasiegiem.

        Dziekuje, teraz to juz naprawde moj ostatni SGS (bylem przyzwyczajony do interfejsu), jako ze w tabletach juz od 2 lat pierwsze iPada kupuje (SGT3 to jakas porazka, tak wolnego tabletu nie widzialem od dawna, a koszt niewiele nizszy od nowego iPada pro (a SGT3 to konkurent dla iPad 2018 ktory wspiera rysik i jest O WIELE szybszy, a kosztuje £409 za 128GB (vs SG Tab S3 za 599 (co za staroc CPU/GPU to wrecz bezszczelna cena)).

        NIe lubie ograniczonej funkcjonalnosci, ale jednakze szczerze uzywa sie ja bardzo rzadko.

        A do zdjec mam Sony A6500 ktory zjada na sniadanie kazdy aparacik w telefonie.

        Oczywiscie norma u samsunga czyli tracenie zasiegu, niemoznosc wybudzenia telefonu (czarny ekran przez 5-10s), nie reagowania na guziki jak ktos dzwoni lub w czasie rozmowy, nie moznosc wykonania dzialajcego polaczenia (cisza w sluchawce)...

        Gdzie w tym samym czasie iPhone Plus 7 dziala bez problemu.

        Skomentuj

    2. Wasek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-05 16:30

      Niestety nie ma nagrywania dźwięku w stereo (wiem - masakra jak na tą półkę cenową i w ogóle flagowca z takim aparatem).

      Jeżeli chodzi o sprawdzenie nazwy to znalazłem taki sposób na to. Klikasz na ikonę udostępniania i wybierasz "Zapisz w Plikach". Pokazuje Ci się okno wyboru gdzie chcesz zapisać, a przy okazji nazwa pliku i jego rozszerzenie. Jeżeli zdecydujesz się zapisać w 'moich plikach' ten film to wchodząc w "Pliki" będziesz miał jego nazwę, dane o której godzinie był nagrywany i rozmiar tego pliku.

      Skomentuj

  4. Doctor
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-06-05 13:14

    Memoji... Boże święty. Do tego poprawa wydajności, która zapewne zabije czas pracy na baterii.

    Już lepiej w ogóle nie robić aktualizacji niż dawać takie gó*no.

    Skomentuj

    1. Wasek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-05 16:31

      Nie lubię walk między Androidem a iOS bo dla mnie to dziecinada ale.. Gryzie Cię, że Twój telefon po zakupie dostał tylko jedną aktualizację a potem producent ma Cię już gdzieś? :)

      Skomentuj

      1. Doctor
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-06-06 13:31

        Coś ci nie wyszło, bo jestem po dwóch aktualizacjach a następne wciąż są planowane... Gryzie mnie że moi znajomi na iPhonie muszą przywracać poprzednią wersję systemu zaraz po zrobieniu aktualizacji, bo telefon zaczyna ciąć, zawieszać się, lub szybciej drenować baterię.

        Niech każdy kupuje co chce, ale to przykre że klienta który zakupił sprzęt za 3000-5000zł traktuje się jak śmiecia.

        Skomentuj

        1. Wasek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-06-08 15:36

          Jeżeli chodzi o iOS 11 na starszych telefonach to się zgodzę, ale nie z własnego doświadczenia bo jeden z moich starszych telefonów (iPhone 5) nie dostał tej aktualizacji. Ale z tego co zauważyłem, przynajmniej od kiedy na korzystam iPhone'a to dopiero przy tym systemie się pogorszyło. W tym momencie korzystam z nowszego telefonu więc trudno mi zauważyć jakąś różnicę.

          Skomentuj

  5. Qpers
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-06-06 16:17

    KAŻDY iOS miał "zauważalnie zwiększyć wydajność" - a w praktyce część funkcji działała niezauważalnie płynniej, druga wolniej... Typowe kłamstwo dla Apple.