Na topie

Apple prezentuje nowego MacBooka Air - kompaktowy laptop w końcu z ekranem Retina

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: Apple MacBook Producenci: Apple

Nowa wersja MacBooka Air ma wyróżniać się jeszcze lepszą funkcjonalnością, wyższą wydajnością i dłuższą pracy na baterii. Zainteresowani już mogą składać zamówienia w przedsprzedaży.

  • Apple prezentuje nowego MacBooka Air - kompaktowy laptop w końcu z ekranem Retina
A A

Długo musieliśmy czekać na nowego MacBooka Air, ale w końcu się doczekaliśmy! Firma Apple na dzisiejszej konferencji zaprezentowała model MacBook Air 2018, który powinien przypaść do gustu osobom poszukującym możliwie najbardziej kompaktowych rozwiązań.

MacBook Air 2018 został wyposażony w 13,3-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Zastosowana matryca charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, a ponadto oferuje o 48% bogatszą paletę barw. Uwagę zwracają również smukłe ramki ekranu w czarnym kolorze.

Apple MacBook Air 2018

Producent chwali się 3. generacją motylkowej klawiatury, większym trackpadem i mocniejszymi głośnikami. Nie zapomniano też o TouchID – czytniku linii papilarnych, który może służyć nie tylko do uruchamiania urządzenia, ale też logowania do Apple Pay. Na obudowie wyprowadzono dwa złącza Thunderbolt 3 40 Gb/s.

Apple MacBook Air 2018

Urządzenie napędza energooszczędny procesor Intel Core i5 8. generacji, który ma również pozwolić na dłuższą pracę laptopa na wbudowanej baterii (podobno wytrzyma on nawet 13 godzin odtwarzania muzyki lub 12 godzin tradycyjnej pracy).

Oprócz tego przewidziano 8 lub 16 GB pamięci RAM LPDDR3-2133 i nośnik SSD o pojemności 128 GB - 1,5 TB. Całość ma zaledwie zaledwie 15,6 mm grubości i waży 1,25 kg (obudowa została wykonana w 100% z przetworzonego aluminium).

Apple MacBook Air 2018

MacBook Air 2018 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (złotej, srebrnej i gwiezdnej szarości). Podstawowa wersja z 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 128 GB została wyceniona na 5999 złotych – zainteresowani już mogą składać zamówienia w przedsprzedaży (tradycyjna sprzedaż ruszy 7 listopada).

Źródło: Apple

Odsłon: 6256 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. NuXer
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-10-30 16:46

    No i fajnie zamawiam czas na wymianę mojego starego Air'a :)

    Skomentuj

    1. Ruter19
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-31 13:38

      A jak skopiowac zdj na pendriva ? robie wytnij a nic sie nie dzieje WTF. Dobrze ze mam jeszcze stacjonarny z win :/

      Skomentuj

    2. newwwt
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-12 19:37

      Minusy bo gość sobie nowy sprzęt kupuje... Ech, ta nasza zawiść.

      Skomentuj

  2. benutzer
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-30 17:20

    Buu, nie ma tego fajnego touch bara paska co modele z zeszłego roku :(

    Skomentuj

  3. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-30 17:53

    Sprzęt dla polskich masochistów. To nie jest ekosystem wspierany w Polsce.

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-30 19:46

      taka jest cena za bycie kreatywnym :)

      Skomentuj

  4. spocco
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-30 19:21

    Za cenę nowego Air można kupić dwa modele z 2017, nie ma to jak doić frajerów.

    Skomentuj

  5. Nazir50
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-10-30 22:55

    Nie wiem czym się tak jarają trolle fanboys Apple ale ja wolę mieć laptop z MS win10 :)
    Apple to zabawki i ten iOS/macOS
    ps.
    Właśnie nawet mam zamiar sobie kupić takie cudeńko jak GPD Pocket 2 za około 2800 zł. idealna zabawka na wyjazdy na drogę zamiast dużego laptopa targania ze sobą :)

    Skomentuj

    1. boskibat
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-31 17:44

      Zdajesz sobie sprawe ze ludzie uzywaja tych laptopow do programowania i edytowania. Programowanie na windowsie to jest masochism.

      Skomentuj

      1. spocco
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-31 19:04

        Rozwiń te brednie.

        Skomentuj

      2. Darkpoint
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-11-03 08:36

        Aż się wróciłem i zalogowałem, żeby skomentować - że niby macOs jest lepszy? A w czym? W tym, że jest "makiem" i wzrasta prestiż przy programowaniu? Może dlatego, że stajesz się wtedy fanboyem i skill w deweloperce skacze +10? Nie wiem, może apple coś zainstalował w swoich dollar-maszynach co sprawia, że stanę się lepszym programistą. Rozwiń proszę, bo aż jestem ciekaw co posiadacz maka ma za argumenty.

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2018-11-06 17:31

          Niedobrze mi się robi jak czytam te wasze kłótnie. Małe i ograniczone móżdżki. Windows i MacOS różnią się na tyle, że jest to kwestia UPODOBAŃ. Codziennie pracuję na obu jednocześnie, prywatnie też używam obu i nie widzę w tym problemu. Raz muszę coś zrobić na Macu (XCode), raz coś innego na Windowsie. Jeden i drugi ma swoje wady i zalety. To tak jakby pieprzyć co jest lepsze - motocykl czy SUV?