Na topie

Intel Optane za darmo do wybranych płyt ASUS i Gigabyte

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Nowa promocja powinna zainteresować składających komputer na bazie procesora Intel Kaby Lake i nowej płyty głównej.

  • Intel Optane za darmo do wybranych płyt ASUS i Gigabyte
A A

Planujecie budowę komputera z pamięcią Intel Optane? Właśnie jest do tego bardzo dobra okazja, bo sklepy x-kom i NTT wraz z firmami ASUS i Gigabyte przygotowały specjalną promocję, w ramach której przy zakupie wybranego modelu płyty głównej, pamięć Intel Optane 16 GB dodawana jest zupełnie za darmo.

Intel Optane Memory to idealne rozwiązania dla osób, które pracują głównie na dyskach HDD i nie posiadają w swoim komputerze pojemnego nośnika SSD. Intel Optane przejmuje od dysku twardego procesy wymagające szybkiego przetwarzania danych i gwarantuje szybszy dostęp do często używanych danych. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszej recenzji.

Specjalnie przygotowane, limitowane zestawy promocyjne, obejmujące pamięć Intel Optane 16GB są dostępne w sprzedaży w sklepach: x-kom z płytą główna ASUS Prime Z270-P oraz NTT z płytą główną Gigabyte GA-B250M-DS3H.

Źródło: Intel

Odsłon: 4414 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. olszi
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-14 15:23

    nie mogli sprzedać to na siłę wcisną...

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-20 13:06

      pytanie podstawowe, czy lepiej kupić 16GB Optane, czy dodatkowe 16GB RAM ? typowo w kompie siedzi 8GB RAM, więc by było tego w sumie 24GB. wystarczy trochę podrasować parametry kernela aby więcej zostawało w RAM i mam zoptymalizowany system :) przydałby się tu także jakiś analizator odczytów dysku po to, aby po ponownym rozruchu załadować od razu wszystkie używane bloki podczas bezczynności dysku.

      Skomentuj

  2. Wasek
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-06-14 16:07

    Szczerze mówiąc jakbym to dostał z płytą główną to by wylądowało na Allegro.

    Skomentuj Historia edycji

  3. BariGT
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-06-14 16:33

    Czekaj, 16GB SSD w cenie płyty głównej słabo się sprzedaje? Nieeeeeee, niemożliwe.... XD XD

    Skomentuj

  4. ElFi_
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-14 16:56

    No to jeszcze pozostaje pytanie, ile wcześniej zdrożały te płyty:)

    Skomentuj

    1. gormar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-15 15:48

      W sklepie NTT za płytę Gigabyte GA-B250M-DS3H z Intel Optane 16GB trzeba zapłacić około 100 złotych więcej niż za nią samą.

      Skomentuj

  5. TheIslander
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-14 17:50

    Może jakby to było 64 albo 128 gb to bym się skusił ale po co mi 16 gb? co ja na tym zrobię toż to Inventor się ledwo pomieści

    Skomentuj

    1. supervisor
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-14 22:11

      To nie jest dysk SSD, a "przyspieszacz" dysków HDD. Inna sprawa że to często strata "cennego" slotu na m.2.

      Skomentuj

  6. urejt
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-14 18:56

    wow, intel i nvidia naprawdę się boją amd i dlatego finansują duże promocje!

    Skomentuj

  7. rahl_r
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-15 00:31

    Podejrzewam, że podobnie będą dodawać 7640 i 7740 do płyt X299. Bo nie wiem co za idiota by chciał za nie zapłacić.

    Skomentuj

  8. wredek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-15 01:25

    Nie bardzo rozumiem tą technologię...
    1. przyśpieszy hdd ale pod warunkiem że jest na nim zainstalowany system.
    2. nie przyśpieszy hdd jeśli system jest np na ssd
    3. nie przyśpieszy ssd

    na jaki xxxx to komu ? nawet coś jak ramdisk nie da się podobno na tym zrobić.

    Skomentuj

    1. SebastianFM
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-15 09:48

      To jest po prostu cache dysku. To nie prawda, że przyspiesza tylko HDD. Dyski SSD też przyspiesza, tylko SATA. Tak właściwie to we wszystkich punktach się mylisz. Przyspiesza dysk z którego startuje system czyli wystarczy, że na dysku, który chcemy przyspieszyć umieścimy partycję boot a partycja system może już być na dowolnym dysku.


      Mi osobiście takie rozwiązanie nie jest potrzebne. Mam dwa dyski SATA SSD, jeden na system a drugi na programy, gry w które akurat gram i aktualne projekty. Prędkość na razie jest dla mnie w zupełności wystarczająca. Za kilka lat jak będę zmieniać komputer to pewnie pomyślę o szybszych nośnikach.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-20 13:18

      optane jest bardzo trwałe i jako zamiennik SSD świetnie się nadaje jako swap do systemu. jednak to jest ciągle zbyt drogie.

      Skomentuj

  9. sebos80
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-15 09:38

    Taka booster dysku powinien 50 zł kosztować, teraz muszą już za darmo rozdawać, żeby ludzie opinie dobre napisali w internetach, bo zapewne nikt tego nie kupił haha 16 gb optana około 200 zł kosztuje, rozumiem że może mało wyprodukowali to cena wysoka, ale chyba intela stać na ryzyko puszczenia nowego produktu nawet kosztem zysków.