Gry

Call of Duty: WWII jednak ze swastykami, ale…

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-06-20

...Ale tylko w kampanii fabularnej. Tryb wieloosobowy gry Call of Duty: WWII będzie rządził się swoimi, nowoczesnymi prawami.

Podczas tegorocznego E3 mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się Call of Duty: WWII, a konkretnie zawarty w grze trybie wieloosobowy. Podczas gdy jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych odsłon Call of Duty w ostatnich latach, wiele osób zaniepokoiło kilka elementów, takich jak liczni czarni żołnierze w szeregach III Rzeszy czy brak choćby jednej swastyki w lokalizacjach przedstawiających tereny Reichu właśnie. Odnieśli się do tego sami twórcy.

Otóż okazuje się – jak tłumaczą przedstawiciele Sledgehammer Games – że kampania fabularna w tej strzelaninie będzie poważnie oddzielona od trybu rozgrywki wieloosobowej. I tak, ta pierwsza będzie maksymalnie realistyczna i np. swastyki będą obecne, a dla Państw Osi walczyć będą biali żołnierze. Będzie ona zresztą oparta na autentycznych wydarzeniach. 

W multiplayerze jednak nie będzie przedstawiona historia największego zbrojnego konfliktu w historii ludzkości, lecz każdy gracz będzie reprezentował siebie – stąd też mapy będą wyglądać nieco inaczej, a wirtualni żołnierze będą mogli przywdziewać różne mundury, zachowując swój kolor skóry (i płeć – bo i kobiet na polach bitew nie zabraknie).

Czy takie tłumaczenie do was przemawia czy też nie jesteście w stanie tego zaakceptować? Dajcie znać w sondzie i w komentarzach.

Tymczasem na koniec dodajmy, że Call of Duty: WWII wyląduje na PC, Xbox One i PlayStation 4 jesienią, dokładnie 3 listopada. W kampanii pokierujemy dwoma żołnierzami Aliantów: Ronaldem Danielsem i Robertem Zussmanem, a wśród miejsc akcji znajdziemy Francję, Belgię i Niemcy. Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczne formy zabawy wieloosobowej oraz kolejna odsłona trybu Zombie.

Źródło: Eurogamer

marketplace

Komentarze

38
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I tak własnie przemija hype na Cod WWII...
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  A ja muszę przyznać - w przeciwieństwie dla lokalnych malkontentów - że tłumaczenie nie jest najgłupsze. Jest to wiadomy kompromis pomiędzy poprawnością polityczną a rzeczywistością. Jako, że w multi nie odgrywa się żadnych ról ani konkretnych wydarzeń brak nazistowskich oznaczeń wcale nie powinien tak boleć. Jak zależy Ci, aby na multi koniecznie pruć do żołnierzy ze swastykami to lepiej pozostań przy singlu albo Wolfensteinie. Bo raczej nie swastyki są najważniejszym elementem multi, ani też kolor skóry oponenta. Jak w singlu opowiadającym historię wszystko będzie zgodnie z "faktami" to jestem w stanie na to przystać, że multi będzie oddzielone grubszą krechą.
  Zaloguj się
 • avatar
  Stopniowe przeinaczanie historii, pod batutą liberałów. To jest smutne co się wyprawia. Brak szacunku dla historii i ludzi którzy ją tworzyli...
  Zaloguj się
 • avatar
  Najbardziej debilne PC pełną gębą. Szkoda słów. Za chwilę z muzeów i filmów historycznych wytną swastyki.
  Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale PC i SJW to po prostu taka druga komuna, tylko tym razem z zachodu.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wśród aliantów brakuje tych spod Stalingradu, Kurska i Berlina. No ale, to tylko dwie najważniejsze bitwy II wojny światowej i symbol jej zakończenia, drobnostka.
 • avatar
  Dobra gra sama sie obroni.
  Zaloguj się
 • avatar
  hahaha a miałem kupić tą grę ale przez takie akcje ominę ten tytuł dużym łukiem.
  Może BF będzie bardziej historyczny a nie baśniowy jak ten COD.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gry z tej serii najmocniej żyją przed premierą. Po premierze... pffff ... ale kotlet. Po miesiącu już nikt nie kojarzy tytułu.
 • avatar
  Czyli co? Teraz będzie można strzelać do kobiet i dzieci w multi? Ciekawe czy w singlu padnie chociaż słowo "Niemiec", czy też dowiemy się że państwo niemieckie okupowali "Naziści", a Niemcy w ruchu oporu obalali Hitlera...
  Zaloguj się
 • avatar
  Tłumaczenia z marketingowego na ludzki:
  Zrobimy co zrobimy bo tego oczekuje "postępowy" tłum i nie chcemy zebrać bęcek w mediach społecznościowych od rozjuszonych SJW, którzy i tak w tę grę by nie zagrali ale otworzą paszczę i zaczną się drzeć że coś im się nie podoba. A realizm i tam mamy gdzieś, dokładnie tak jak fanów. Aha - kupcie preorder z season passem za 80 GBP.
 • avatar
  "Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczny formy"
  Poprawcie te liczny :P bo w oczy kuje :D
  Zaloguj się