Na topie

Call of Duty: WWII jednak ze swastykami, ale…

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

...Ale tylko w kampanii fabularnej. Tryb wieloosobowy gry Call of Duty: WWII będzie rządził się swoimi, nowoczesnymi prawami.

 • Call of Duty: WWII jednak ze swastykami, ale…
A A

Podczas tegorocznego E3 mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się Call of Duty: WWII, a konkretnie zawarty w grze trybie wieloosobowy. Podczas gdy jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych odsłon Call of Duty w ostatnich latach, wiele osób zaniepokoiło kilka elementów, takich jak liczni czarni żołnierze w szeregach III Rzeszy czy brak choćby jednej swastyki w lokalizacjach przedstawiających tereny Reichu właśnie. Odnieśli się do tego sami twórcy.

Otóż okazuje się – jak tłumaczą przedstawiciele Sledgehammer Games – że kampania fabularna w tej strzelaninie będzie poważnie oddzielona od trybu rozgrywki wieloosobowej. I tak, ta pierwsza będzie maksymalnie realistyczna i np. swastyki będą obecne, a dla Państw Osi walczyć będą biali żołnierze. Będzie ona zresztą oparta na autentycznych wydarzeniach. 

W multiplayerze jednak nie będzie przedstawiona historia największego zbrojnego konfliktu w historii ludzkości, lecz każdy gracz będzie reprezentował siebie – stąd też mapy będą wyglądać nieco inaczej, a wirtualni żołnierze będą mogli przywdziewać różne mundury, zachowując swój kolor skóry (i płeć – bo i kobiet na polach bitew nie zabraknie).

Czy takie tłumaczenie do was przemawia czy też nie jesteście w stanie tego zaakceptować? Dajcie znać w sondzie i w komentarzach.

Tymczasem na koniec dodajmy, że Call of Duty: WWII wyląduje na PC, Xbox One i PlayStation 4 jesienią, dokładnie 3 listopada. W kampanii pokierujemy dwoma żołnierzami Aliantów: Ronaldem Danielsem i Robertem Zussmanem, a wśród miejsc akcji znajdziemy Francję, Belgię i Niemcy. Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczne formy zabawy wieloosobowej oraz kolejna odsłona trybu Zombie.

Źródło: Eurogamer

Odsłon: 5677 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij
 1. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  13    

  Opublikowano: 2017-06-20 13:08

  I tak własnie przemija hype na Cod WWII...

  Skomentuj

  1. limera1n
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2017-06-20 13:51

   a był wgl jakiś?

   Skomentuj

   1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-20 14:34

    Wydaje mi się ze na początku trochę było kiedy ogłosili powrót do WWII. Nawet sam sobie mówiłem że może w końcu to będzie jakiś CoD godny zakupu po tylu latach.

    Skomentuj

 2. kristof080
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-20 13:22

  Dobra gra sama sie obroni.

  Skomentuj

  1. SirMichael
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-06-20 14:50

   dokładnie tak, ale jak nie wprowadzą nic nowego w silniku i wszystko dalej będzie takie samo to i tak tylko pelikany te co zawsze to łykną.

   Skomentuj

 3. guziel
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-20 13:27

  hahaha a miałem kupić tą grę ale przez takie akcje ominę ten tytuł dużym łukiem.
  Może BF będzie bardziej historyczny a nie baśniowy jak ten COD.

  Skomentuj

 4. kbrbabzbtb
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-20 13:47

  Gry z tej serii najmocniej żyją przed premierą. Po premierze... pffff ... ale kotlet. Po miesiącu już nikt nie kojarzy tytułu.

  Skomentuj

  1. guziel
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-06-20 14:44

   Idąc twoim tropem myślenia to równie dobrze mogą w multi dać koniki Pony strzelające tęczą do siebie. W końcu twierdzisz że multi może być inne niż singiel i tak kupując grę w klimatach WWII dostajesz dwa różne tytuły w jednej cenie ale był by czad !
   Chcesz strzelać do naziali to odpalasz singiel a jak ci się znudzi to przełączasz się do grupowego rzygania tęczą.

   A tak na poważnie to nie wiem co mnie bardziej przeraża. Czy pomysł twórców na multikulti w grze o tematyce WWII czy twoja akceptacja chorego pomysłu i próby jego usprawiedliwienia.

   Skomentuj

    1. Pardek
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-06-20 20:02

     Akurat rozumienia czegokolwiek Tobie bym nie przypisywał.

     Skomentuj

    2. Sith44
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-06-21 09:10

     Wiesz, ślimak to ryba, a marchewka to owoc. Każdy absolutnie każdy powinien znać swoja historię, w tym również to co działo się podczas wojny. Poprawność polityczna, multikulti, lewactwo prędzej czy później doprowadzi do zagłady tej cywilizacji, która nie potrafi stanowić o sobie poprzez wypaczanie przeszłości i rzeczywistości. W końcu przy takim podejściu dowiesz się z gry, że rzeczywiście w Polsce były ulokowane "polskie" obozy śmierci, a nie niemieckie/nazistowskie, a pogrom na Wołyniu robili bohaterscy banderowcy. Takie gry poprzez swój przekaz jaki by nie był zmieniają historię w świadomości ludzi.

     Cytując.:"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

     Skomentuj

     1. Rhavir
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-21 09:28

      Ślimak to ryba a Marchewka to owoc !!!!

      Zanim MATOŁY będą się wyśmiewać z UE - to POWINNI - DOKĄŁDNIE przeczytać POWÓD takiego przypisania.

      Powód był PROSTY : dopisanie Ślimaków i Marchewki jako OSOBNEJ kategorii - spowodowało by konieczność przejścia CAŁEGO procesu legislacyjnego - czyli BARDZO DŁUGO by to trwało.
      A dzięki takiej klasyfikacji całość trwała bardzo krótko.
      Więc zamiast powtarzać BZDURY należy ZAPOZNAĆ się z całością materiałów.

      IDENTYCZNIE było w Tarnowie - słynny Wiadukt na Warsztatowej mający 1.7 metra wysokości - gów.. media się śmiały że taki niski - ALE - żaden z MATOŁÓW - nie ZAPOZNAŁ się z faktami - ten wiadukt jest w BUDOWIE - i miasto NALEGAŁO by go otworzyć nawet takiego niskiego - by odkorkować miasto. A MATOŁKI jak zwykle nie doczytały i mamy efekt.

      Skomentuj

     2. Sith44
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-21 09:41

      Tylko odpowiedz sobie na pytanie po co? Ktoś za to wszystko musi zapłacić nie ma nic za darmo. Zresztą przeczytaj to co napisałeś proces legislacyjny jest ważniejszy niż rzeczywista klasyfikacja np. zwierząt.

      Tworzenie kolejnych procedur, procesów, wytycznych, zakazów czy nakazów prowadzi do tego samego co już było, historia jak zawsze lubi się powtarzać, trzeba tylko ją znać.

      Skomentuj Historia edycji

     3. Sith44
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-21 10:50

      Wiesz, jak nikomu tutaj nie ubliżam, więc może panuj nad swoim słownictwem i nad wycieczkami ad persona. Jeśli masz problem z emocjami to może powinieneś trochę ochłonąć.

      Dyskutujemy nad ew. zmianami w grze odnośnie multi, gdzie może, ale nie musi dojść do wypaczenia historii, chociażby przekazu skierowanego do młodszego pokolenia. Gra poza przesłankami czysto rozrywkowymi niesie za sobą również określony przekaz historyczny bo dotyczy II Wojny Światowej. Hype na pewno bedzie wielki. Jeśli ta gra ma ją zniekształcać to równie dobrze możemy w niej walczyć pokemonami czy smerfami, to co napisał ktoś wyżej, bo co to za różnica.

      Skomentuj

     4. Sith44
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-21 11:45

      Widzę, że dalej jesteś na bakier z kulturą.

      O wychowanie moich dzieci nie powinieneś się martwić to nie Twój problem, najwyraźniej nie wiesz jak dużo treści dzieciaki czerpią z takich rozrywek. Często to czego uczą się w szkole staje na przeciw grom gdzie wszystko przedstawione jest trochę inaczej i zaczyna się zonk, co jest prawdą albo jak było, np. brak swastyk, tylko krzyże. To są obrazy i przekaz który mimo rozrywkowego charakteru zabawy pozostaje w pamięci. Prościej jest pograć, niż przeczytać bryk historyczny nt. jakiejś bitwy.

      Bynajmniej nie chodzi o aspekt rozrywkowy, to czy dostaniesz 5 kulek w rękę czy zdrowie po przebiegnięciu 5 metrów Ci się odnowi. To jest gra jak sam zauważyłeś, chodzi tylko o pewne zniekształcenia podłoża historycznego całej zabawy.

      Z mojej strony EOT, jak już gra wyjdzie to wtedy będzie można ją ocenić.

      Skomentuj

  2. Henryk2
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-06-20 20:07

   No i to jest dramat. Kapitulujesz, chociaż nie ma ku temu najmniejszego powodu. To tak jakbym zażądał od ciebie domu albo mieszkania, a ty po kilku miesiącach narzekań postanowiłbyś oddać mi samochód, żeby "pójść na kompromis". A z jakiej racji? Trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie. Activision i Sledgehammer wpisują się w niszczenie narodów, i ich historii w imię poprawności politycznej. Żadnego CoDa już nie kupię.

   Skomentuj

 5. Kojot321
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-06-20 15:03

  Stopniowe przeinaczanie historii, pod batutą liberałów. To jest smutne co się wyprawia. Brak szacunku dla historii i ludzi którzy ją tworzyli...

  Skomentuj

  1. kbrbabzbtb
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-20 15:43

   Można się obrażać ale przesadzasz. W ekstremalnie poważne tony uderzasz jakby nowy cod to miało być epokowe dzieło historyczno-edukacyjne na temat WWII. To tylko gra i sprawa dotyczy tylko mp, w sp będzie można do woli tłuc wirtualnych nazistów. Nie stoją za tym żadne niemieckie siły dążące do wybielania siebie. Zresztą mistrzami pisania historii na nowo jest nasza bieżąca ekipa u władzy.

   Skomentuj

   1. Kojot321
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-20 15:56

    Nie należy negować wpływu gier na postrzeganie historii, zwłaszcza przez nowe pokolenia. Takich ingerencji SJW jest coraz więcej. Znasz "syndrom gotowanej żaby"?

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-06-20 16:50

     Nie mam pojęcia jak duży jest ten wpływ ale wydaje mi się, że należy odróżnić dzieło aspirujące do bycia dowodem w jakiejś sprawie i podstawą edukacji od czegoś czysto rozrywkowego bo inaczej nie wydasz niczego luźno inspirowanego wydarzeniami historycznymi. Np. film 300 przy tym pierwszym podejściu mocno obraża persów ale moim zdaniem konwencja komiksowa i rozrywka typu popcorn movie sprawia, że chyba nie ma o co kruszyć kopii bo nikt go nie traktuje na poważnie.

     Skomentuj

 6. wiktorn86
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-06-20 15:52

  Wśród aliantów brakuje tych spod Stalingradu, Kurska i Berlina. No ale, to tylko dwie najważniejsze bitwy II wojny światowej i symbol jej zakończenia, drobnostka.

  Skomentuj Historia edycji

 7. SRBPL
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-20 16:12

  Czyli co? Teraz będzie można strzelać do kobiet i dzieci w multi? Ciekawe czy w singlu padnie chociaż słowo "Niemiec", czy też dowiemy się że państwo niemieckie okupowali "Naziści", a Niemcy w ruchu oporu obalali Hitlera...

  Skomentuj Historia edycji

 8. rahl_r
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-06-20 19:04

  Najbardziej debilne PC pełną gębą. Szkoda słów. Za chwilę z muzeów i filmów historycznych wytną swastyki.
  Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale PC i SJW to po prostu taka druga komuna, tylko tym razem z zachodu.

  Skomentuj

  1. Pardek
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-06-20 20:05

   Co poradzisz jak dzisiaj światem i opinią publiczną próbują rządzić zniewieściałe mneijszości, które oburzają się o wszystko.

   Skomentuj

    1. Pardek
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2017-06-21 10:51

     Wybacz, że nie lubię dewiacji i ludzi z zaburzeniami.

     Skomentuj

  2. wiktorn86
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-06-21 00:14

   Idioto, ZSRR też nie ma.

   Skomentuj

 9. projectdarkstar
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-21 08:25

  Tłumaczenia z marketingowego na ludzki:
  Zrobimy co zrobimy bo tego oczekuje "postępowy" tłum i nie chcemy zebrać bęcek w mediach społecznościowych od rozjuszonych SJW, którzy i tak w tę grę by nie zagrali ale otworzą paszczę i zaczną się drzeć że coś im się nie podoba. A realizm i tam mamy gdzieś, dokładnie tak jak fanów. Aha - kupcie preorder z season passem za 80 GBP.

  Skomentuj

 10. bhaal1982
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-21 14:07

  "Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczny formy"
  Poprawcie te liczny :P bo w oczy kuje :D

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-06-21 14:12

   Mówisz - masz. ;)
   Dzięki za czujność!

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!