Na topie

Zostań najsłynniejszym karczmarzem w krainie - zapowiedziano Crossroads Inn [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Crossroads Inn to gra warszawskiego Kraken Unleashed Studio. To ciekawie zapowiadająca się mieszanka symulatora, strategii ekonomicznej i erpega. Zobacz zwiastun i gameplay.

 • Zostań najsłynniejszym karczmarzem w krainie - zapowiedziano Crossroads Inn [AKT.]
A A

Aktualizacja, 22 października 2018: Ekipa Kraken Unleashed Games długo kazała nam czekać na pierwszy materiał z fragmentami rozgrywki, ale ten wreszcie się pojawił i sprawił, że z Crossroads Inn wiąże się całkiem spore nadzieje. Ten symulator karczmarza naprawdę będzie łączył elementy strategii ekonomicznej i RPG.

Michał Gembicki, prezes spółki Klabater, która zajmie się wydaniem Crossroads Inn, potwierdził, że gra zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Ujawnił też, że wersja pecetowa wcale nie będzie jedyną – tytuł trafi również na konsole Xbox One. 

To na pewno jeden z naszych najważniejszych projektów w 2019 roku. To duża gra, która oferuje wiele świeżych rozwiązań. […] W Klabaterze jesteśmy fanami zarówno gier RPG jak i symulacji, stąd pomysł kreatywnego połączenia tych gatunków w Crossroads Inn” – dodał Gembicki. Poniższy film pozwala rzucić okiem na to połączenie:

 

News, 1 sierpnia 2018: Prowadzenie własnej tawerny brzmi interesująco? W symulatorze polskiego Kraken Unleashed Studio zatytułowanej Crossroads Inn będzie można spróbować swoich sił w takiej właśnie roli. 

W Corssorads Inn trafimy do baśniowej krainy Delcrys. Tam właśnie zbudujemy nasz lokal, a następnie będziemy nim zarządzać – dbając o pracowników, jak i klientelę. Na tę ostatnią złożą się zarówno zwykli chłopi, jak i prawdziwe osobistości.

„Zbuduj tawernę, zarządzaj pracownikami, stwórz łańcuch dostaw i zbiór unikalnych usług, odkrywaj przepisy i spotykaj niezapomniane postacie ze świata Delcrys. Bądź bystry, bądź pomysłowy i planuj swoje działania na dziesięć ruchów do przodu. Wszystko, aby zostać najsłynniejszym karczmarzem w krainie”, czytamy w oficjalnym opisie.

Crossroads Inn screen

Na graczy czeka 500 mebli, 800 tekstur ścian i podłóg, kilka rodzajów pracowników i losowo generowane wydarzenia. Studio z siedzibą w Warszawie nazywa swoje dzieło miksem symulatora, strategii ekonomicznej i erpega, co mówi zarazem wiele i niewiele. Ujawniło także, że poza trybem fabularnym (z kampanią na 6-8 godzin) będzie można również bawić się poza ramami. 

Premiera została zaplanowana na 2019 rok, a wszystkim związanym z nią zajmie się Klabater. Tak natomiast prezentuje się zwiastun – bardzo klimatyczny, ale pokazujący tak mało, jak to tylko możliwe…

Crossroads Inn – zwiastun gry:

Źródło: Klabater

Odsłon: 4305 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Doctor
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-01 20:32

  Grafika trochę jak z konsoli, ale... W tym gatunku gier to chyba nie przeszkadza? Chętnie bym zagrał w taki symulator.


  Nie wiem, czy ktoś pamięta grę Pizza Syndicate - oczywiście zupełnie inne klimaty, ale rozgrywka pewnie podobna. Cholera, mam nadzieję że moda na remake'owanie gier sprzed 15 lat dosięgnie także tego tytułu. :)

  Oraz Theocracy - również bardzo dobrej, a zapomnianej gry. Chociaż to już jest olbrzymi offtop...

  Skomentuj

 2. Marucins
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-08-01 21:55

  A gdzie ten "zwiastun gry" PODKREŚLAM, gry?

  Skomentuj

  1. xxx.514
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-08-02 12:44

   Chodzi chyba o te 2 sekundy pokazujące monetę z wybitym CROSSROADS INN, co nie zmienia faktu, że faktycznie nie wygląda to jak zwiastun gry, a raczej jako renderowanego serialu.

   Skomentuj

 3. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-23 08:59

  Nowy dlc do simsów ?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!