Na topie

Dziś premiera Project CARS 2 - gra nie posiada Denuvo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Można sprawdzać już, co ma do zaoferowania nowa produkcja Slightly Mad Studios.

  • Dziś premiera Project CARS 2 - gra nie posiada Denuvo
A A

Od dziś w sklepach dostępne jest Project CARS 2. Nowa produkcja Slightly Mad Studios miała być poważnym kandydatem do miana najlepszej gry wyścigowej tego roku. Można zatem sprawdzić już, co twórcom udało się wypracować.

A póki co pojawiające się informacje wyglądają bardzo obiecująco. Project CARS 2 trafiło na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Pierwsze oceny grą są wysokie i chociaż nie można mówić o ideale to udało się uniknąć poważnych wpadek. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją oraz testami wydajności.


Twórcy potwierdzili, że nie zdecydowali się na implementację zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Wielu graczy powinno to ucieszyć, niemniej warto dodać, iż były pomysły wdrożenia tego rozwiązania do Project CARS 2.

„Nie mamy Denuvo. Przyglądaliśmy się temu już w lutym, ale stwierdziliśmy, że to zbyt restrykcyjne rozwiązanie, które mogłoby irytować graczy. Zdecydowaliśmy się porzucić pomysł implementacji tych zabezpieczeń.”

Źródło: dsogaming, BANDAI NAMCO Entertainment Europe

Odsłon: 3700 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-22 12:37

    A po co płacić właścicielom denuvo za implementację?

    Z doświadczenia wiedzą, że i tak scrackują, i tak kto chce pobrać i nie kupić to to zrobi, a denuvo to więcej złego niż dobrego.

    Szczególnie że ostatnio zostało praktycznie złamane.

    Skomentuj

    1. Tito1987
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-22 14:04

      Nie praktycznie tylko po prostu złamane... Wydaje mi się, że coraz mniej producentów będzie korzystać z tego syfu :P W końcu crackerzy zrobili porządek z Denuvo!

      Skomentuj

    2. shamoth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-22 15:15

      Ciekawe jaki wpływ na cenę miał brak D*, zawsze to kilka groszy taniej czyli teoretycznie więcej sprzedanych kopii...

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-09-22 15:39

        a widzisz róznice w cenie?

        Skomentuj

  2. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 12:54

    Szkoda, że nie zrobili tego ze względów ideowych, a jedynie pobudek biznesowych...tym niemniej fakt pozostaje faktem.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-22 14:09

      Lmao.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-22 19:48

        Swój chiński zachowaj dla siebie.

        Skomentuj

  3. Lt-Col Kukiz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-22 15:23

    Donuvo spowolniłoby wydanie gry na torrenty o 2-3 dni max :)

    Skomentuj

  4. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-22 17:52

    Mój lenovo gt 620 1gb core2duo e 8400 4gb ddr3 win10 i w 4K na Ultra w deszczu z 20 samochodami na trasie nie ma spadków poniżej 60 klatek testowałem na tym sprzęcie też na 3 monitorach czyli w 12K i googlami VR też śmiga jak bajka

    Skomentuj

  5. adix1066
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 18:00

    testował może ktoś na gf 840/940m ?

    Skomentuj

  6. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 23:59

    Slightly Mad Studios - macie jaja.

    Skomentuj

    1. Fiona
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-09-23 08:05

      Z jakiego powodu ???
      Że nie zapłacili kupy kasy za zabezpieczenie które zostałoby złamane w 3 dni ???

      To nazywasz jajami ???


      Owszem Polacy pewnie by zapłacili, kupili jeszcze abonament na kolejne 5 lat i płakali później jaki świat jest feeee

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-09-23 11:08

        Biorąc pod uwagę stosunek do zabezpieczeń antypirackich jedynego liczącego się na świecie polskiego dewelopera, twój komentarz brzmi niewiarygodnie głupio.

        Skomentuj

        1. Fiona
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-09-23 14:10

          Ale dzięki niemu raz w życiu poczułeś się mądry - podziękuj.

          Na świecie nie liczy się żaden polski developer - chyba że świat wg. ciebie to włoszczowa z peronem...

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-23 15:48

            O to się akurat martwić nie musisz. Niemniej i tak zgaduję, że to tylko marna wyuczona odzywka, użyta jako odruchowa obrona w sytuacji, kiedy twoje zdolności intelektualne zostały zakwestionowane.

            CD Projekt RED jest znanym, cieszącym się dobrymi opiniami zarówno wśród graczy na całym świecie jak i przedstawicieli prasy branżowej, którego gra The Witcher 3 zdobyła bardzo dużą ilość wyróżnień, w tym również ogromną liczbę nagród GOTY, a przez dużą część graczy uważana jest za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą grę w swoim gatunku, oraz jedną z najlepszych gier w ogóle.
            Ich następna zapowiedziana gra, mianowicie Cyberpunk 2077 jest bardzo gorąco wyczekiwaną produkcją, nie tylko w Polsce. Samo studio jest bardzo cenione wśród zagranicznych graczy i nierzadko stawiane jako przykład "dobrego dewelopera", w szczególności chwalone jest jego podejście do zabezpieczeń antypirackich, o czym dokładnie była tu mowa.

            Żeby jednak takie rzeczy wiedzieć, trzeba mieć również kontakt z ludzi spoza naszego kraju. Jeśli swoje poglądy, wymieniasz na benchmarku, z grupką znajomych i koleżankami w pracy, to nie ma co się dziwić, że twoja opinia może być aż tak oderwana od rzeczywistości.

            Niemniej jeśli chcesz dyskutować to na temat i z argumentami. Jak bym chciał prowadzić wojenki słowne w formie tanich odzywek bez pokrycia i nieśmiesznych wyuczonych tekstów to bym się przeszedł do pobliskiego gimnazjum.

            Skomentuj

          2. Fiona
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-09-24 10:29

            Dziecko kochane jedna gra nie czyni ze studia światowego giganta.
            Wszyscy jesteśmy dumni z serii Wiedźmin, ale to jedna gra tylko.
            Nawet specjalnie dla ciebie - trzy gry. (acz to trylogia)

            Ale żeby studio się liczyło to takich gier pod swoim szyldem musi mieć kilka, kilkanaście. I to samodzielnych, Nie trylogii.

            To podobnie jak z Hołowczycem - dobry kierowca rajdowy, ba nawet na światowym poziomie. Ale nie czyni to z Polski potęgi w świecie wyścigów rajdowych.
            Owszem gdybyśmy mieli kilkunastu takich Hołowczyców - wtedy możemy mówić potęga.

            Dotarło ?

            Świat to wybacz co najwyżej w tv widziałeś.
            A i zapomniałeś mi podziękować....

            Skomentuj

          3. rlistek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-09-24 13:59

            Nie żebym się obrażał, ale jeśli twój wiek z profilu jest zgodny z rzeczywistością, to raczej nie dziecko, bo trzeba by chyba do tego angażować najlepszych prokuratorów w kraju.

            CD Projekt RED jest studiem rozpoznawalnym, cenionym i szanowanym na świecie, zarówno przez graczy jak i przedstawicieli branżowych. Innymi słowy jest liczącym się na świecie studiem, bo ludzie się z nim liczą. Jeśli powiesz przeciętnemu zagranicznemu graczowi "CD Projekt RED" to od razu skojarzy go z Wiedźminem i najprawdopodobniej w ciepłych słowach wypowie się o grze(grach) jak i o samym studio, w szczególności podkreślając jego stosunek do zabezpieczeń antypirackich, co nie jest tak powszechne w przypadku innych, równie rozpoznawalnych producentów gier.
            Jak powiesz zagranicznym graczom "Techland", to parę osób odpowie ci "Call of Juarez", parę innych "Dead Island", a większość zrobi ¯\_(ツ)_/¯. To jest różnica między "liczącym się", a "nieliczącym się" na świecie deweloperem.

            W żadnej części swojej wypowiedzi nie napisałem, nie sugerowałem, bo oczywiście tak nie uważam, jakoby Polska czy sam CD Projekt RED był "potęgą" w świecie gier komputerowych. Niestety jak widać pogubiłaś się w logice, a jeśli zabieg zmiany przedmiotu dyskusji, tak, żeby pasował do twoich argumentów był celowy, to niestety bardzo naiwny.

            Także jak widzisz, ja nie mam za co ci dziękować, niemniej mam wrażenie, że ty za to możesz śmiało zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno jesteś aż tak mądra jak ci się wydaje. Rzeczywistość bywa okrutna.

            Skomentuj

          4. Q2hvY2hsaWs8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-25 09:10

            Już prędzej Dying Light niż Dead Island.

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-25 15:59

            Hm... wydaje mi się, że raczej nie. O Dead Island było przez chwilę dość głośno z powodu trailera ( https://www.youtube.com/watch?v=ialZcLaI17Y ), podczas gdy Dying Light było tylko kolejną gierką o zombiakach.
            Ale oczywiście, możesz mieć rację, że część, zwłaszcza młodszych graczy, może bardziej kojarzyć Dying Light. Niemniej w ogólnym rozrachunku jestem przekonany, że z tych dwóch tytułów, to właśnie Dead Island jest bardziej rozpoznawalną grą Techlandu.

            Skomentuj Historia edycji

          6. Q2hvY2hsaWs8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-26 09:06

            Ale Dying Light jest lepszą grą, myślę, że co najmniej obie gry są równie rozpoznawalne.