Na topie

E-papierowy tablet Sony - zyska uznanie w korporacjach?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Sony ma nadzieję, że trafi tym produktem do biznesmenów i pracowników. Ale czy przy takiej cenie jest to w ogóle możliwe?

E-papierowy tablet Sony - zyska uznanie w korporacjach?

A A

Spór o to, czy e-papier (lub jakakolwiek inna technologia) sprawi, że zwykły papier stanie się w biurach zbędny trwa i końca nie widać. Wysoce prawdopodobne jest jednak, że kartek będzie coraz mniej. Jednym ze sposobów na to uraczyć zamierza Japończyków firma Sony, wprowadzając na tamtejszy rynek swój najnowszy e-papierowy tablet, DPT-RP1.

Tablet, który służyć ma robieniu notatek, na przykład podczas konferencji lub burzy mózgów, jest całkiem spory (ma ekran o przekątnej 13,3 cala) i oddaje w ręce użytkowników obszar roboczy o rozdzielczości 1650 x 2200 pikseli. Jest to panel, który w połączeniu z cyfrowym piórkiem ma sprawiać wrażenie pisania po papierze (tyle tylko że łatwiej się wszelkie zapiski gumuje). Grubość urządzenia jest zaś przez Sony porównywana do stosu 30 kartek.

Sony DPT-RP1 tablet

Firma Sony twierdzi, że DPT-RP1 to sprzęt do firmy, kancelarii prawniczej lub na uniwersytety, chcące zmniejszyć zużycie papieru. I to faktycznie mogłoby się udać, gdyby nie jeden „maleńki” szczegół, którym jest cena. Producent życzy sobie bowiem za to cudeńko aż 80 tysięcy jenów, a więc prawie 3 tysiące złotych. Jakkolwiek przyjemnie by się na takim urządzeniu pisało, to chyba jest to jednak spora przesada. Jak uważacie?

Źródło: The Verge

Odsłon: 3735 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Alladen
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-04-10 18:57

  Sam pomysł w sobie fajny, ale nie widzę aby miał się teraz przyjąć m.in dzięki chorej cenie.

  Skomentuj

 2. dangh
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-10 21:04

  Kosztuje mniej niz iPad, a oferuje bardzo konkretne mozliwosci. Naprawde fajna rzecz, ale nieco przyduza.

  Skomentuj

 3. NewUnnamedUser
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-10 21:05

  To będzie dobre (może kiedyś) jak, e-papier będzie miał, nie więcej niż 2 mm grubości, nie będzie potrzebował jako takiego ładowania, będzie można go zwijać (już nie mówię o zginaniu) i będzie kosztował tyle co zeszyt.

  Skomentuj

 4. Himoto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-10 21:35

  Zbliżone możliwości mamy w Surface Pro 3 i 4, iPadzie także w podobnej cenie, oraz Galaxy Tab 3 który ma być w cenie około 2900PLN.

  One dodatkowo oferują wyświetlacz kolorowy, aparat foto itp.

  Wniosek? Gdyby pomysł Sony kosztował w okolicach 20k jenów to byłby to całkiem ciekawy produkt,lecz w cenie 80k jenów jest po prostu nie opłacalnym gadżetem.

  Zaczynam podejrzewać że osoby odpowiedzialne z planowanie cen produktów w SONY maja zadanie "jak najszybciej utopić firmę".

  Skomentuj

  1. behemot
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-04-11 10:59

   Low power consumption - rechargeable battery lasts up to 3 weeks on a single charge.
   Do tego e-papier vs. lcd. Gdyby chociaż wymienione przez Ciebie urządzenia miały matryce typu OLED, mozna by to jakoś ze sobą porównywać.

   Wniosek? Dla ciebie cena 80k ¥ jest absurdalna, ale jakieś miejsce na rynku i tak sobie taki (i przyszłe, lepsze wersje) produkt znajdzie, szczególnie w korporacjach, które chcą uchodzić za „zielone”.

   Skomentuj

  2. Silver
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-04-16 21:57

   Początki epapieru były trudne aż spopularyzował go kindle. Kiedyś trzeba było wydać ponad 800zł za wyższej rozdzielczości niż 800x600 urządzenie, dziś za mniej niż połowę. Raczkuje dopracowywanie kolorowego epapieru także ta technologia ma swoją przyszłość. A cena choć może absurdalna to zobacz, że kiedyś wszystko było tańsze i 1000zł było to dużo pieniędzy.
   Po za tym skoro ludzi stać na telefony za 3-3,5k to co jest złego w tym gadżecie? Kiedyś konkurencja stworzy tańsze, podobnie działające urządzenia.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!