Na topie

EVGA prezentuje swój najmocniejszy zasilacz - 2200 W mocy i sprawność 80 PLUS Platinum

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Kategoria: Komputery Podzespoły Zasilacze Tematyka: 80 PLUS Platinum CES 2018 Producenci: EVGA

Jednostka SuperNOVA 2200 P2 to zarazem najwydajniejszy model w ofercie producenta i jedna z najmocniejszych konstrukcji dostępnych na rynku.

  • EVGA prezentuje swój najmocniejszy zasilacz - 2200 W mocy i sprawność 80 PLUS Platinum
A A

Planujecie budowę potężnego komputera i potrzebujecie naprawdę wydajnego zasilacza? W takim razie powinniście zwrócić uwagę na najnowszą konstrukcję firmy EVGA – model SuperNVOA 2200 P2, który zaprezentowano podczas targów Consumer Electronics Show.

SuperNOVA 2200 P2 to zarazem najpotężniejsza jednostka w ofercie producenta i jedna z najpotężniejszych konstrukcji dostępnych na rynku. Zasilacz oferuje moc znamionową 2200 W (czego na główną linię 12 V przypada aż 2199,6 W - 183,3 A).

Co ważne, w parze z potężną mocą idzie wysoka sprawność energetyczna – tą potwierdzono oficjalnym certyfikatem 80 PLUS Platinum dla napięcia wejściowego 230 V.

EVGA SuperNOVA 2200 P2

Do chłodzenia jednostki wykorzystano wentylator o średnicy 140 mm. Na uwagę zasługuje też całkowicie modularne okablowanie. Co prawda szczegóły na temat dostępnych wiązek nie zostały ujawnione, ale zapewne jest ich proporcjonalnie do oferowanej mocy (czyli baaardzo dużo).

Producent jeszcze nie ujawnił kiedy i w jakiej cenie zasilacz trafi do sprzedaży. Macie jakiś pomysł do czego można wykorzystać taką konstrukcję?

Źródło: EVGA

Odsłon: 3370 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-01-10 22:45

    jak padnie zasilacz w odkurzaczu to podłącze pod to

    Skomentuj

  2. rahl_r
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-10 23:00

    Powinno być Titanium - Platinium przy takim potworze to moim zdaniem nieporozumienie.

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-01-11 00:25

      ------- 80+ Platinum ------- 2200W
      100% obciążenia (sprawność 90%) = marnuje 220W

      -------80+ Titanium ------- 2200W
      100% obciążenia (sprawność 94%) = marnuje ~130W


      Generalnie ta nazwa "80 Plus Platinum" itd, nie pasuje... ponieważ zasilacze Platinum/Titanium mają sprawność powyżej 90%+... i sprawność energetyczna nie schodzi tam poniżej 90 procent

      wiec certyfikat powinien się nazywać 90 Plus Platinum
      a nie "80 Plus Platinum"

      Źródło:
      https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

      Skomentuj

  3. Finear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-10 23:46

    na pytanie na co komu taka moc, to pozwala na pasywne chłodzenie zasilacza przy trochę "normalniejszym" poborze mocy

    Skomentuj

    1. usuniety_c89fe1248fbe
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-11 07:42

      To jedna z zalet, ale ciekaw jestem, czy ktoś w swoim zestawie domowym/stacji roboczej doszedł kiedyś do poboru wymagającego podobnego zasilania?
      Rozumiem 3-4 1080Ti, procesor i9 po OC, do oporu RAM, dysków ile wlezie, wentylacja, chłodzenie cieczą, oświetlenie... nadal nie wydaje mi się to możliwe, ale bardzo ciekawe.

      Skomentuj

      1. stach122
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-01-11 11:16

        koparki a na poważnie to raczej zasilacz dla entuzjastów i osób z zasobnym portfelem

        Skomentuj

  4. Wasek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-11 01:03

    Przy odpowiedniej cenie będzie porządnym wyborem do koparek.

    Skomentuj

  5. Hakuren
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-01-11 09:18

    Najzabawniejsze jest to, że ten zasilacz nie będzie mógł działać w standardowym amerykańskim domu. Przy 110V/16A instalacji max realnie co może być podłączone to 1600W. Będzie trzeba dociągnąć osobną linię tylko pod ten zasilacz. Wow. (To samo zresztą było z Superflower 2kW)

    Myślę, że EVGA bardziej to robi pod Europę i Chiny gdzie 230V jest standardem i gdzie większość "kopaczy" funkcjonuje - nie oszukujmy się, to nie dla normalnego użytkownika. Nawet 5 1080Ti i np. rendering w Folding@Home ledwo sięgnie 15000W dla całego systemu.

    Skomentuj

  6. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-12 05:53

    Evga !!!! ja czekam !!!
    Z370 , Z390 :)

    Skomentuj

    1. PITUCH1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-12 05:54

      wróóóóć chyba się doczekałem :)