Na topie

Facebookowi afery nie szkodzą

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Facebook

Od początku roku Facebook jest głównym bohaterem wielu afer związanych z prywatnością użytkowników. Okazuje się jednak, że nie mają one negatywnego wpływu na kondycję firmy, jak i prezesa zarządu, Marka Zuckerberga.

 • Facebookowi afery nie szkodzą
A A

Na początku roku Mark Zuckerberg zapowiedział, że chce naprawić Facebooka. Kilka tygodni później okazało się, że do naprawy jest naprawdę sporoafera goniła aferę, a część z nich do dziś jeszcze nie całkiem ucichła. Czy to w jakikolwiek sposób zniechęciło użytkowników do portalu i sprawiło, że jego właściciele mają kłopot? Odpowiedź jest krótka: nie.

Okazuje się bowiem, że Facebook ma się świetnie. Owszem, był dołek, ale obecnie już wycena firmy nie tylko wróciła do stanu sprzed największej afery z Cambridge Analytica, ale wręcz osiągnęła jeszcze wyższy poziom. Jak widać, użytkownicy mają dużo zaufania do społecznościowego giganta albo też dotychczasowe doniesienia nie robią na nich większego wrażenia.

Z kolei Mark Zuckerberg, któremu zapowiadano pożegnanie się z funkcją prezesa zarządu, rychłe bankructwo, a może nawet poważne sądowe wyroki, prawnie jest czysty, a finansowo ma się lepiej niż kiedykolwiek. W ciągu kilku ostatnich miesięcy Amerykanin zwiększył swój majątek o prawie 20 miliardów dolarów i łącznie ma już około 80 miliardów, co stawia go wśród pięciu najbogatszych ludzi świata.

Co ciekawe, momentami Zuckerbergowi przypada nawet trzecie miejsce w tym rankingu, co oznacza, że całe podium zajmują osoby związane z branżą nowych technologii. Liderem zestawienia jest bowiem Jeff Bezos z firmy Amazon, a na drugiej pozycji plasuje się Bill Gates.

Źródło: Fortune, CNN, NASDAQ. Foto: geralt/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2510 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. franiux
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2018-07-09 16:48

  Mordoksiążka jak pis, im więcej syfu produkuje tym bardziej jest uwielbiana.

  Skomentuj

 2. shadowman333
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-07-09 17:38

  Większość ludzi nie wie nawet, że jakaś afera miała w ogóle miejsce. Facebook ma mimo wszystko zbyt silną pozycję, żeby tak po prostu upaść.

  Skomentuj

 3. onegumas
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-28 00:48

  Nie szkodzą... a 3tyg po poście akcje poleciały o 20% w dół.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!