Na topie

Forza Horizon 3 to gra wyśmienita? Są pierwsze oceny (i zwiastun premierowy)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Trzecia Forza Horizon spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. To ponoć najlepsza odsłona tej szalonej serii.

  • Forza Horizon 3 to gra wyśmienita? Są pierwsze oceny (i zwiastun premierowy)
A A

Już tylko tydzień dzieli nas od premiery gry Forza Horizon 3. Dla miłośników szalonych wyścigów może to być jeden z najdłuższych tygodni w życiu. Pierwsze recenzje nie pozostawiają złudzeń – ekipa Playground Games odwaliła kawał świetnej roboty.

Trzecia Forza Horizon łączy tradycyjne wyścigi z ostrą jazdą terenową. Na graczy czeka tryb jednoosobowy, jak i multiplayer. Na plus zaliczyć trzeba rozległy świat i spory zestaw pojazdów. Wszystko to zaś w pięknej oprawie wizualnej, ze zmienną pogodą i realistycznymi efektami.

Forza Horizon 3 offroad

Tak zapowiadali to twórcy, a jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że niewiele gorzej. Najlepiej świadczy o tym średnia ocen na poziomie 91 proc., wyciągnięta z ponad 50 recenzji. Krytycy (niemal) zgodnie przyznają, że będzie to jedna z najlepszych ścigałek na rynku.

Wybrane oceny:

  • Destructoid – 9/10 – „Może i nie jest rewolucyjna dla serii, ale przeniesienie akcji do Australii było doskonałą decyzją”.
  • Digital Spy – 5/5 – „Jest absolutnie oszałamiająca i wrzuca cię w centrum wyścigów w każdy możliwy sposób”.
  • GameSpot – 9/10 – „To gra wyścigowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie”.

Forza Horizon 3 wnętrze

  • GamingTrend – 100/100 – „Dobrze znana mechanika rozgrywki z nowymi autami i opcjami”
  • God is a Geak – 9,5/10 – „Forza Horizon 3 jest bliska wyścigowej perfekcji – nie znudzisz się przez wiele miesięcy”.
  • IBTimes – 2/5 – „Forza Horizon 3 to gra bez pomysłu. Niewiele gorsza od poprzednich odsłon, ale nudna w porównaniu z grami, takimi jak DiRT Rally”.
  • IGN – 9,5/10 – „Wygląda fantastycznie, daje dostęp do świetnych aut, a pod względem modyfikacji nie ma sobie równych. Przede wszystkim jednak daje sporo frajdy. To wyścigi, na jakie czekałem”.

Forza Horizon 3 screen

  • Polygon – 8,5/10 – „Znakomicie odtworzona Australia, szeroka gama terenowych samochodów i świetne wyzwania. To bardzo dobra gra wyścigowa”.
  • Trusted Reviews – 5/5 – „Łączy dziecięcą radość z zabawy samochodzikami z adrenaliną”.
  • We Got This Covered – 3,5/5 – „Nie wnosi zbyt wiele nowości i czuje się jakbym grał trzeci raz w tę samą grę, ale to wciąż niezła zabawa”.

W sieci pojawił się już także premierowy zwiastun gry Forza Horizon 3. Oto on:

Premiera gry Forza Horizon 3 już 27 września. Przypominamy, że zmierza ona na konsole Xbox One oraz pecety z Windows 10. Nabywcy wersji Ultimate zagrają natomiast już w ten piątek. 

Źródło: PC Gamer, Metacritic

Odsłon: 6641 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij
  1. popo601
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-21 13:27

    Wersja Ultimate już dawno zakupiona i jeszcze 2 dni i ruszamy na pełnych obrotach w Australię :)) Autor artykułu zapomniał dodać że Ci co zakupili wersję Ultimate mogą grać 5 dni wcześniej na PC ;) a na Xbox One grają już od wczoraj.

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-21 13:35

      Info o Ultimate dodane. Dzięki ;)

      Skomentuj

  2. Maciej Słaboszewski
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-09-21 13:39

    Pograłem trochę (wersja PC) i jest naprawdę dobrze... Jak znajdę więcej wolnego czasu to z pewnością wyruszam na festiwal Horizon. ;)

    Testy wydajności w trakcie, so stay tuned. ;)

    Skomentuj

    1. Tito1987
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-09-21 14:46

      Mógłbyś napisać coś o optymalizacji?

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-21 18:00

        słaby trolling,

        Skomentuj

        1. Tito1987
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-21 23:55

          To było normalne pytanie, a nie trolling :P

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-09-22 01:01

            ale po co się pytasz skoro ta gra ma genialna optymalizacje ?

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-09-22 20:47

            a czy ja napisałem że nie można ?
            można pytać czy będzie, ale po co ?

            Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 13:43

    Dodajcie info ze posiadacze wersji Ultimate już mogą pobierać gre, 49,8GB + opcjonalne 10GB jeśli chcemy mieć tekstury Ultra 4K.


    W piątek po południu wolne + poniedziałek + wtorek + środa. Do tego dziś po pracy idę po nowy gamepad od Xbox One S. Będzie się działo!

    Skomentuj

    1. Maciej Słaboszewski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-21 14:10

      Coś przegapiłem, bo wcześniej nie widziałem dodatkowego (opcjonalnego) pakietu z teksturami?

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-21 14:56

        Tak piszą chłopaki na reddit, ze po pobraniu tych 49GB WS proponuje nam dodatkowe tekstury UHD dodające kolejne 10GB. Sam sprawdzę wieczorem, żałuje ze nie zostawiłem włączonego komputera.

        Do tego dzis Nvidia wypuści sterowniki Game Ready pod FH3.

        Skomentuj

      2. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-21 19:44

        Nvidia własnie wypuściła stery pod FH3.

        Skomentuj

  4. ksiaze75
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 14:50

    Gdzie można kupić wersje na PC tej gry ?

    Skomentuj

    1. Robak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-21 14:53

      W windows store.

      Skomentuj

      1. ksiaze75
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-21 14:58

        a jesli się nie ma karty kredytowej ani pay pala.
        Chyba nie ma opcji przelewu z konta ?

        Skomentuj

        1. Robak
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-21 15:26

          Z tego co kojarzę to można albo kartą albo pay palem. (teraz nie siedzę na win10). Nie trzeba mieć karty kredytowej wystarczy normalna karta płatnicza.

          Zawsze możesz założyć pay pala i zrobić na niego normalny przelew.

          Skomentuj

        2. Maciej Słaboszewski
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-09-21 16:08

          Możesz kupić kartę MS Store gift card o określonej wartości, wpisujesz w sklepie kod i już masz doładowane konto na zakupy.

          Skomentuj Historia edycji

        3. ksiaze75
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-09-21 19:00

          Czyli zwykła bankomatowa z PKO SA może być ?

          Skomentuj

          1. Głowa
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-22 14:56

            Przez PayPal nie przelejesz bo i tak musisz dodać kredytówkę do samego PP, ale możesz zrobić tak jak ja kupiłem na allegro karty przedpłacone (pre-paid), doładowałem konto MS tymi kodami 100 zł + 100 zł + 50 zł i wtedy klikasz kupno i nawet już nie pyta o karty itd. tylko możesz kupić z salda konta MS. Na allegro te karty są zwykle 2-3 zł tańsze niż oferują wartość.

            Skomentuj

          2. Puciek15
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-22 15:44

            Mówisz o doładowaniach xbox live gold które mają nominały 50,70,100 i 200zł ? takie chyba zielone karty ze zdrapką ?
            Używałem tego na xbox'ie 360 ale wiem czy to też działa ze sklepem na windows 10. Pytam bo może są jakieś inne karty pre-paid żeby czasem nie kupić nie tej ;x

            Skomentuj

          3. Głowa
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-09-22 16:12

            Dokładnie te, ja kupowałem z allegro. Mimo, że są to karty xbox to przeczytaj opis, można doładować konto xbox, windows store i nawet windows phone :)

            Mnie też z początku to myliło, ale najpierw sprawdziłem karta za 50, a jak miałem pewność to dokupiłem resztę.

            Skomentuj

          4. Głowa
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-09-22 16:14

            Tzn. nie karty Xbox Live Gold tylko te http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-xbox-gry-zakup-karty-przedplacone-50-100-200-zl.html

            Skomentuj Historia edycji

          5. Puciek15
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-22 16:22

            Super - Dzięki wielkie, dobrze wiedzieć że to działa także ze sklepem w windows - także biegnę do sklepu ;)

            Skomentuj

          6. Głowa
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-22 16:14

            Post do usunięcia

            Skomentuj Historia edycji

          7. Głowa
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-22 16:14

            Post do usunięcia

            Skomentuj Historia edycji

  5. ksiaze75
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-09-21 14:50

    Gdzie można kupić wersje na PC tej gry ?

    Skomentuj

  6. ksiaze75
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-09-21 14:50

    Gdzie można kupić wersje na PC tej gry ?

    Skomentuj

  7. legoras
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-21 15:04

    Rome 2 Total War też miał oceny WYŚMIENITE średnia rezenzentów przed premierą była w okolicy 90, w tym kilka 100!.
    A wiemy jak wyszło.. najgorsza gra tamtego roku.

    Skomentuj

  8. alb3rt
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 15:33

    Jest jakaś lista obsługiwanych kierownic czy wygląda to tak samo jak w Apex? Trochę lipa jak nie będzie obsługi Driving Force GT.

    Skomentuj

    1. witoldsz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-21 22:47

      Też jestem ciekaw. Swoją drogą, to gra w którą warto zagrać na kierownicy, czy raczej zręcznościowa na pada?

      Skomentuj

  9. Robert2137
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 16:19

    Witam,

    Ktoś może zna utwór z trailera ?

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-21 16:28

      Tom Swoon, Belle Humble & Dank - Phoenix (We Rise)

      Skomentuj

      1. Robert2137
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-21 16:37

        Dziękuje serdecznie :)

        Skomentuj

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-21 16:49

          Nie ma za co :)

          Skomentuj

  10. Towarzysz Komisarz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 16:22

    Niestety ponoć jest FPS CAP ustawiony na 60 klateczek. Trochę to dziwne, bo Apex hulał bez żadnego limitu i w max detalach wyciągało się ponad 100 z niego na 980 Ti w 1440p.

    Skomentuj

    1. Maciej Słaboszewski
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-09-21 17:22

      Nie ma żadnego capu, musisz jedynie wyłączyć Vsync (co oczywiste) i fps masz całkowicie odblokowany.

      Ale wymagania przynajmniej na sterownikach bez optymalizacji (testowałem wczoraj) są nieco wyższe od Apex.

      Skomentuj Historia edycji

  11. Adios6293
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 18:56

    Dla Horizon 2 kupilem Xbox One, trojke kupie na konsole zeby miec pudelko do kolekcji :P:P

    Skomentuj Historia edycji

    1. Adios6293
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-21 19:19

      Nie wiem czy pobili Porshe bo nidgy nie gralem ale napewno pobili kazde NFS od Carbon :)

      Skomentuj

      1. Adios6293
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-22 08:23

        Zawsze chcialem zagrac w NFS Parshe ale jak bylem mlody bylem biedakiem a teraz to juz raczej bylo by ciezko grac z grafika z prze 16-stu lat :P

        Skomentuj

        1. Much_
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-22 08:48

          ostatnio grałem i grafika mi w tym w ogóle nie przeszkadzała :)

          Skomentuj

  12. juventino
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-21 20:38

    100/100 :) :D :)