Na topie

Archiwizacja zamiast usuwania - nowa funkcja w Zdjęcia Google i w Instagramie

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Zachowanie zdjęć w prywatnym archiwum zamiast kasowania to nowe opcje w aplikacjach Zdjęcia Google i Instagram.

 • Archiwizacja zamiast usuwania - nowa funkcja w Zdjęcia Google i w Instagramie
A A

Zaznacz zdjęcie, kliknij na delete i… ach może kiedyś bym je jeszcze wykorzystał. Nieopatrzne skasowanie zdjęcia, które w gruncie rzeczy nie jest dla nas szczególnie cenne, to jeszcze nie tragedia, ale po co narażać się na stres. Zamiast kasować, przenieśmy je do archiwum, skoro i tak prawdopodobnie będzie ono zajmować miejsce na sieciowych dyskach. Takie rozumowanie przyświeca (zapewne) twórcom aplikacji Google Zdjęcia oraz Instagram, którzy wprowadzają funkcję archiwizacji obrazów.

Archiwizacja w Google Zdjęcia

Pierwszy pod tym względem jest Google. Odpowiednia funkcja powinna być już obecna w naszych mobilnych aplikacjach dla Androida. Apple iPhone i webowa wersja Zdjęć dostanie tę funkcję w niedalekiej przyszłości.

Google Zdjęcia archiwizacja

Skorzystać z opcji archiwizacji możemy na dwa sposoby. Pierwszy to wybranie z głównego menu narzędzia Archiwum, a potem dodanie do archiwum zdjęć, które chcemy ukryć z głównego widoku. Pozostaną one nadal widoczne w albumach do których je przypisano, będzie można je też wyszukać.

Drugi sposób to zaznaczenie najpierw wybranych zdjęć, a potem wybranie z menu kontekstowego funkcji Archiwizuj.

Archiwizacja w Instagram

Instagram już od pewnego czasu testował tryb archiwizacji i w końcu trafił on do regularnych użytkowników. Należy pamiętać, że archiwizacja to coś innego od opcji zapisywania postów. Ta pierwsza funkcja dotyczy naszych wpisów, które chcemy usunąć z listy zdjęć, które widzą śledzący nas użytkownicy (dla nas zarchiwizowany post nadal będzie widoczny w specjalnym folderze), ale nie chcemy ich utracić permanentnie. Druga funkcja służy zapisywaniu postów innych użytkowników, tak byśmy nie musieli ewentualnie ich szukać. Podobnie jak w Zdjęciach Google, także w Instagramie będzie można taki post/zdjęcie przywrócić.

Instagram archiwizacja

By dodać post do archiwum w Instagramie należy go wyświetlić i z menu kontekstowego wybrać opcję Zarchiwizuj. Dostęp do archiwum uzyskamy poprzez ikonę zegarka w belce aplikacji w naszym profilu.

Źródło: Google, Instagram

Odsłon: 11119 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
  1. Q2hvY2hsaWs2
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-05-25 14:23

   Jak nie potrafisz wejść w archiwum i stamtąd usunąć całkowicie, to faktycznie może być problem. Problem, że prawdopodobnie jesteś amebą.

   Skomentuj

  2. chotnik2
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-05-25 19:59

   PS4 nie takie rzeczy usuwalo.

   Skomentuj

 1. cyberant
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-07 15:09

  jak dla mnie to następny sposób na generowanie petabajtów śmieci... zarchiwizowanie niepotrzebnych zdjęć. Jakby zwykły "kosz" nie wystarczał do odzyskania... jak usuwam z kosza to znaczy że usuwam i nie chcę tego więcej widzieć, oglądać... no ale google wie lepiej co mi jest potrzebne a co nie...

  Im do analizy mojej osoby nawet śmieci się przydadzą, cookies, lokalizacji, wpisywanych haseł wyszukiwania i klikanych wyników jak widać za mało. :/

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!