Gry PlayStation 4

Horizon: Zero Dawn w rękach 10 mln graczy

z dnia 2019-03-02
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to tytuł na wyłączność jednej platformy (PlayStation 4), a jednocześnie nowa marka na rynku, należy mówić o sporym sukcesie.

Wprawdzie Horizon: Zero Dawn nie jest już najświeższą produkcją, ale okazuje się, że cały czas znajduje kolejnych nabywców. Dzięki temu Guerrilla Games i Sony mogą świętować naprawdę duży sukces.

Z wydanego przez Sony komunikatu dowiadujemy się, że sprzedaż Horizon: Zero Dawn przekroczyła 10 mln egzemplarzy. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to tytuł na wyłączność jednej platformy (PlayStation 4), a jednocześnie nowa marka na rynku, należy mówić o sporym sukcesie. Rok temu informowano o sprzedaży na poziomie 7.6 miliona egzemplarzy, a zatem łatwo obliczyć, ilu graczy sięgnęło po Horizon: Zero Dawn przez ostatnie 12 miesięcy.

Warto przypomnieć, iż premiera Horizon: Zero Dawn miała miejsce 28 lutego 2017 roku. To przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której postapokaliptyczne krajobrazy przeplatają się z oryginalnymi przeciwnikami. Więcej możecie dowiedzieć się z naszej recenzji.


Ujawniając radosną dla siebie nowinę, Sony uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie tego, jak wyglądały prace nad grą. I tak okazuje się, że początkowo rolę bohatera pełniła postać z Killzone'a 3, a pierwszy ukończony stwór (Thunderjaw) wyglądał pierwotnie jak zabawka z klocków.

Gracze mający za sobą przygodę z grą wiedzą, iż można usłyszeć w niej kilka kwestii „wypowiadanych” przez bohaterkę w wieku kilku miesięcy. Głosu użyczyła tu córka jednego z pracowników studia Guerrilla Games. Projektanci dźwięku mieli tu zresztą mnóstwo pracy, aby jak najlepiej oddać klimat i indywidualne cechy poszczególnych przeciwników. Jak teraz ujawniono, Watcher wydawał odgłosy wzorowane na tych, jakie zarejestrowano przy psie rasy Chihuahua.

Horizon: Zero Dawn

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: blog.eu.playstation, PlayStation Polska

marketplace

Komentarze

27
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sony Powinno przeznaczyć zyski ze sprzedanych 10 mln kopi na zasiłki socjalne i zapomogi dla bezrobotnych żeby ludzie nie musieli chodzić do pracy tylko grali w gry!
  Zaloguj się
 • avatar
  Ty się już krzysiu tak nie ekscytuj wielu jest takich których stać na tak straszne i drogie dla ciebie Pecety.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ta gra wygląda fenomenalnie. Zwłaszcza animacje bohaterki i ujeżdżanych bestii. W ogóle porównywanie 2-letniego HZD do Metro to olbrzymi komplement dla HZD. Niektórzy tu są naprawdę zdesperowani.
 • avatar
  Ta gra to pokaz możliwości konsoli Sony,ale przy Metro Exodus z raytracingiem ta gra wyglada jak sprzed dwóch generacji.
  Zaloguj się
 • avatar
  dobra gra, to i wynik dobry, nie ma co tutaj dopisywać większej ideologii
  a komentarze, że nowe Metro jest ładniejsze :D ja pier... dzieci, po pierwsze Horizon wyszedł ponad rok temu, po drugie wyszedł na wieloletni sprzęt
  pamiętajcie drogie dzieci, że aby zagrać w Horizon potrzebujecie + - 500-600zł bo za tyle można kupić konsole, a teraz sami sobie odpowiedzcie ile trzeba wydać, żeby zagrać w metro :D
  to tak jakby 5 letnią KIA zjechać bo nowy Mercedes wygląda lepiej :D no ku... logiczne, że wygląda lepiej ale kosztuje kilka razy więcej, co to za sens porównania :D
 • avatar
  Wybitna gra to i sprzedaż dobra.
 • avatar
  Jak na nowy tytuł wynik rewelacyjny.
 • avatar
  Dlaczego wy macie takie śmieszne wymagania, jeśli chodzi o grafikę czy animacje, że zachwycacie się jakimś Metrem, Unchartedem, The Hunterem, czy Horizonem?
  Śmieszni jesteście, wy, po obu stronach barykady.
 • avatar
  Może jakiś komentarz na mój ostatni wpis, a nie sam minus?
  Chyba się nie doczekam.
  Zaloguj się
  -11