Na topie

HTC 7 Mozart: opinie o smartfonie i aktualna cena

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Producenci: HTC

Zalety i wady smartfona HTC

Smartfon HTC 7 Mozart dostępny jest na rynku już od dobrych kilkunastu miesięcy. Dziś, urządzenie to wydaje się być bardzo interesującą propozycją dla osób poszukujących stosunkowo niedrogiego modelu z naprawdę przyzwoitymi parametrami.

AA

Jeśli chodzi o techniczne aspekty, HTC 7 Mozart to smartfon z dotykowym ekranem o przekątnej 3,7”, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 480x800 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm QSD8250 taktowany zegarem 1 GHz, którego uzupełnia 576 MB pamięci RAM oraz wewnętrzna pamięć o pojemności 8 GB.

Smukły, bo mający niespełna 12 mm grubości, smartfon pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 7. Wśród łączności otrzymujemy: WiFi, HSDPA, HSUPA, GPRS, EDGE oraz Bluetooth.

HTC 7 Mozart smartfon wygląd przód tył bok

Jako że od premiery minęło już sporo czasu, w sieci można spotkać się z wieloma opiniami na temat urządzenia. Co warto zaznaczyć, generalnie plusy (o których za moment) przeważają, choć nie brakuje także krytycznych spostrzeżeń. Użytkownicy narzekają przede wszystkim na słabą baterię (1300 mAh), niedużą ilość dodatkowych funkcji oraz niezbyt dobrą jakość słuchawek dołączanych w zestawie.

HTC 7 Mozart smartfon system operacyjny

Jednym z największych mankamentów Mozarta były powtarzające się problemy z łącznością WiFi, a konkretnie adresem MAC. Producent jednak opublikował niedawno aktualizację oprogramowania, która całkowicie naprawia ten problem.

Wśród innych niedogodności smartfona Mozart wymieniano brak opcji 'kopiuj-wklej' czy niedopracowane działanie platformy Marketplace. Microsoft specjalnie dla urządzeń HTC opublikował jednak aktualizację, która w obydwu przypadkach naprawia błędy. Od czasu premiery pojawiły się także inne aktualizacje, które eliminują większość niedoskonałości wykrytych w tym okresie.

Wśród plusów wymienia się głównie wydajność, jakość wykonania i co za tym idzie – wytrzymałość, intuicyjny interfejs oraz wysoką jakość audio i aparatu. HTC 7 Mozart doceniany jest również za design oraz duży ekran o wysokiej rozdzielczości.

HTC 7 Mozart smartfon muzyka

Bez wątpienia plusem HTC 7 Mozart jest teraz również jego cena. Smartfon ten bowiem to wydatek rzędu 1100–1200 złotych. Jest to duża zniżka, biorąc pod uwagę fakt, że w dniu premiery urządzenie kosztowało przeszło 2000 złotych.

Warto dodać także, że w swojej ofercie ma go jeden z polskich operatorów sieci komórkowych - Orange. Wybierając trzyletnią umowę w jednej z taryf za 79,99 zł lub 69,99 zł, smartfon HTC 7 Mozart można mieć już za złotówkę.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: ceneo, skapiec, inf. własna, htc

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Odsłon: 22748 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. cichy202
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2012-02-12 12:43

    (...) Klnij nadal, a ban Cię nie ominie ;)

    Skomentuj

  2. aquadigger
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-02-12 13:28

    nawet dobry stosunek jakości do ceny tylko ja wolał bym androida ale co kto lubi ;)

    Skomentuj

  3. przemyslaw105
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-02-12 15:13

    Hmm, ciekawa propozycja, właśnie mi się skończyła umowa w Orange i bd brał nową bo mi się podobało.

    Skomentuj

  4. Max209
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2012-02-12 16:17

    Nowe windowsy jakoś dziwnie wyglądają :S Taka moda na "pustość"... to już nie jest prostota tylko dosłownie pustość. Przyciski nie są przyciskami tylko przezroczysty obrazek na który się klika. Zdecydowanie nie jestem przyzwyczajony do czegoś takiego i raczej nie kupię. Sorry Steve

    Skomentuj

  5. edekzkrainykredek
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2012-02-12 16:30

    Windows w telefonie? Nie dziekuje. Sprzedaz przeklada sie na zainteresowanie tym systemem.

    Skomentuj

  6. SebeekS
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-02-12 17:24

    Mam, korzystam i nie moge się nadziwić ilu fanboyów andka i iOS krytykuje ten system samemu nie mając z nim nic do czynienia :)

    Skomentuj

    1. edekzkrainykredek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-02-12 22:16

      Moze to kwiestia gustu (bo pewnie o to idzie) ale kazdego dnia jak pracuje to probuje przekonac sie do np lumi 800, za kazdy razem jak sie chwile pobawie to mam nie dosyt, opcji jakos malo i wogole strasznie uproszczony system. Moze i wydziwiam ale juz bardziej ios do mnie przemawiamimo ze nie jestem jego zwolenikiem. Andek to wiadomo system dobry ale tez nudny. Jedno co mi sie podoba w np windowsowskim systemie to jego plynnosc, trzeba im przyznac ze ladnie smiga po menu.

      Skomentuj

  7. wi01a
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-02-12 18:05

    Całkiem fajny telefon, jak za taką cenę :D

    Skomentuj

  8. Dakorn
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-02-12 18:38

    Kupując Mozarta z mało znanym systemem WP7 troszkę ryzykowałem czy mi to inne podejście spodoba się. Na szczęście nie zawiodłem się, polecam:)

    Skomentuj

  9. buba008
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-02-12 20:28

    właśnie też się nad nim zastanawiam i bym go kupił ale w paru miejscach piszą że aparat foto to mega lipa i że ogólnie sam telefon jest średni a mi się on podoba i jak oglądam inne telefony w necie i trafiam przypadkiem na mozarta to zawsze się zatrzymuje :) niestety mało jest testów tego fona i wszędzie piszą co innego o nim

    więc prośba do redakcji o jakiś porządny test i może jakieś porównanie jak było ostatnio z telefonami z androidem
    pozdrawiam ;)

    Skomentuj

  10. amb00
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-02-12 21:04

    Ma nietypową ilość ramu.

    Skomentuj

  11. NoviQ
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-02-12 21:48

    Mam ten telefon juz pare miesiecy i, najprosciej mowiac: jezeli chcesz telefon by robic fotki NIE KUPUJ MOZARTA, aparat to totalna porazka, lepiej mi sie robilo na k800i... baaaa... lepiej mi sie robilo na iPhone3G!! Ale natomiast mila jakosc muzyki jest, pod warunkiem ze sie nie slucha na stockowych sluchawkach, internet tez szybko smiga... a do reszty sie trzeba przyzwyczaic....
    Ja natomiast juz zbieram kase na cos lepszego, bo jednak ten aparat mnie zbytnio dobija ^^'

    Skomentuj

    1. d i l
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-03-25 21:53

      Może to kwestia systemu. Wszystkie HTC na andku robią lepsze zdjęcia od tych na WP7. Raczej mało prawdopodobne, żeby celowo wciskali gorszą optykę w te windows-owe.

      Skomentuj

  12. RedmanDR
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-02-13 12:59

    Zawsze mi się wydawało, że "smukłość" telefonu zaczyna się od 10 mm w dół...