Na topie

IGTV, czyli „pionowy YouTube” od Instagrama

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki Internet Tematyka: Instagram

Od kilku dni działa już IGTV – platforma wideo stworzona przez zespół Instagrama i połączona z tym fotoportalem społecznościowym. Nie jest to kopia YouTube’a, ale czy może stanowić dla niego zagrożenie?

 • IGTV, czyli „pionowy YouTube” od Instagrama
A A

Wiele serwisów próbowało już zdetronizować YouTube’a albo przynajmniej nawiązać z nim walkę. Po raz kolejny próbuje tego dokonać ekipa Marka Zuckerberga, tym razem pod banderą Instagrama, a konkretnie: za pomocą aplikacji IGTV.

IGTV to nowa (choć połączona z Instagramem) platforma dla twórców wideo. Jej właściciele zachęcają do tworzenia kanałów i udostępniania filmów, które mogą trwać dłużej niż minutę (co dla instragramerów może być pewną nowością) – właściwie mogą trwać nawet godzinę.

IGTV start

Korzystanie z aplikacji IGTV ma być uproszczone do granic możliwości – wystarczy ją uruchomić, by automatycznie zaczęły odtwarzać się filmy ze spersonalizowanej listy. Oczywiście nie brakuje też opcji lajkowania, komentowania i udostępniania. 

„Jak w telewizji, IGTV ma kanały, ale tutaj są nimi sami twórcy. […] Instagram powstał, by łączyć ludzi, którzy każdego dnia inspirują, edukują i bawią. Dzięki IGTV otwiera się nowy rozdział i mamy nadzieję, że jeszcze bardziej pozwoli to zbliżyć się do ludzi i rzeczy, które się uwielbia” – napisał Kevin Systrom, dyrektor generalny.

Cechą charakterystyczną tego serwisu jest to, że został on opracowany z myślą o (tak znienawidzonej przez wielu) orientacji pionowej. Instagram próbuje zrobić z tego atut. I… to rzeczywiście może się udać, bo to smartfony przecież z każdym dniem stają się coraz ważniejszymi urządzeniami do odbioru treści wideo. 

IGTV play

Takie przystosowanie do urządzeń mobilnych może wydawać się kontrowersyjnym pomysłem, ale na pewno nie jest pozbawione sensu (przynajmniej z biznesowego punktu widzenia). IGTV, z którego można korzystać na smartfonach z Androidem oraz iOS, ma więc szanse na sukces, tym bardziej że sam Instagram ma już ponad miliard użytkowników.

A wy co o tym myślicie? Czy IGTV zdoła powalczyć z serwisem YouTube, a w przyszłości może nawet zepchnąć go z pozycji lidera? 

Źródło: Instagram Info Center, The Next Web, The Verge

Odsłon: 3564 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Guczi04
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-06-25 14:49

  Ten Instagram to nic innego jak słitaśne selfi z ronsi z wydymanymi ustami w seriach po 20 zdjęć, gdzie każde jest takie samo. Instagram jest dla płytkich ludzi, którzy niczego nie potrafią zrobić i tylko zachwycają się swoim wyglądem.

  Skomentuj

 2. sebmania
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-06-25 15:27

  jeszcze więcej filmików nagrywanych pionowo...

  Skomentuj

 3. KENJI512
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-06-25 15:36

  Vertical Video Syndrome...

  Skomentuj

 4. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-25 16:43

  To jak sprzedawać substancje rakogenne i mówić, że to bardzo fajne jest.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!