Na topie

Intel Skylake: premiera pierwszych modeli już na początku sierpnia?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Na początku producent planuje wydać odblokowane modele, natomiast na całą resztę przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

Intel Core i7 procesor opakowanie
Odblokowane procesory Skylake będziemy mogli kupić jeszcze przed końcem wakacji?

AA

Premiera procesorów Intel Skylake zbliża się coraz większymi krokami. Jeszcze do niedawna podejrzewano, że nastąpi ona 15 sierpnia podczas targów IDF15 w San Francisco, ale producent najwyraźniej postanowił nieco przyspieszyć ich rynkowy debiut - według najnowszych pogłosek, pierwsze modele mogą zadebiutują kilka dni wcześniej na targach Gamescom w Kolonii.

Jak donosi serwis DigiTimes, na początku nastąpi premiera odblokowanych modeli Core i7-6700K (4 rdzenie/8 wątków) i Core i5-6600K (4 rdzenie/4 wątki) – mają one zadebiutować między 5 a 8 sierpnia właśnie podczas targów Gamescom w Kolonii. Wraz z nimi pojawiłyby się płyty główne z podstawką LGA 1151 i chipsetem Z170, które będą pozwalać na podkręcanie odblokowanych procesorów.

Z kolei na przełomie sierpnia i września miałaby nastąpić premiera procesorów w wersji standardowej (z zablokowanym mnożnikiem) i energooszczędnej – łącznie będzie to osiem modeli: Core i7-6700 i 6700T, a także Core i5-6600, 6500, 6400, 6600T, 6500T i 6400T. W tym samym terminie mają zadebiutować tańsze płyty główne z chipsetami Intel H170 i B150 (bez możliwości podkręcania procesorów).

Jeszcze później, bo na przełomie września i października pojawią się najtańsze płyty główne z chipsetem H110 (nierzadko wyposażone także w złącza dla pamięci DDR3). Jeszcze później producent planuje oficjalną premierę chipsetów Q150 i Q170 dla platform biznesowych.

Źródło: DigiTimes

Odsłon: 10419 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Procesory w marketplace

  1. barwniak
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-06-19 16:11

    Do wersji K powinni dawać ind, a nie pastę. Do reszty może być pasta. Zobaczymy co tym razem.
    Ciekawe ile % zysku będzie w iGPU między HD5xxx, a HD6xxx. W CPU będzie

    Skomentuj

    1. barwniak
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2015-06-19 16:12

      Komentarze w BMK, poezja.

      Skomentuj

    2. mjwhite
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-22 09:08

      temat stopów eutektycznych jest trochę szerszy, ale fakt, zwykła pasta to trochę za mało.

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-06-19 16:12

    5 generacji Intel Broadwell - nie ma jeszczce w PL sklepach...

    Skomentuj

    1. barwniak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-19 16:23

      Nie no, coś się tam znajdzie

      http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-e-0528&category=491&description=1&order=p&search_scope=category-491&string=Broadwell

      A nie każdy sklep przecież wpisywał w treści słowo Broadwell

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-06-19 17:12

        Gdzie wersja BOX dla komputerów stacjonarnych?

        Skomentuj

        1. barwniak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-06-19 17:24

          Tym będzie mało kto zainteresowany, do PC się nie nadaje, drogi, a nie szybszy od odpowiedników i7/i5 Haswell.
          Ze względu na niskie TDP i Iris, najwyżej do MediaCenter.
          Intel obiecał i7/i5 5xxx pod socket 1150. Na odwal się dał 2 modele LGA.

          Skomentuj

    2. Kisiel442
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-21 10:05

      i7 5775C 1800-2000 zł, niech już nawet to to nie wchodzi na polski rynek... Wolałbym kupić 5820K/5930K zamiast tego.

      Skomentuj

  3. Pan Piksel
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-06-19 16:14

    Ja chetnie wymienie FX na i5 6600k

    Skomentuj

    1. myceK
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2015-06-19 16:18

      A ja Q6600 na 6600K ;)

      Skomentuj

      1. michcio2706
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-06-19 16:42

        A ja Celerona g1620 na chociaż jakąś i5 :D

        Skomentuj

      2. Yaceek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-06-19 16:52

        Ach ten Q6600... Legendarny procesor :D
        Pamiętam jak ja go zamieniłem... wzrost w jakiejś tam grze 25 fps do 90 na i5 4460

        Skomentuj

        1. barwniak
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-06-19 17:09

          W grach owszem. Ale jak do tego Q6600, dołożę nową grafikę z nowym Pure Video, to internet i multimedia, żadna różnica między nimi. Przy założeniu, że ten sam system, dysk i tyle samo ram-u.

          Skomentuj

        2. Szymon331
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-06-19 17:54

          Coś w tym jest. Ja ostatnio bratu zmieniłem młodszego E 6550 na starszego Q6600 (plus lekkie OC) i różnica w wydajności w grach +100%. Naprawdę świetny procesor i nawet w nowych grach daje radę.

          Jest natomiast niezła przepaść między tym Q6600 a np moim i5 w programach obliczeniowych (rendery etc) gdzie czasem różnica wynosi parę godzin oszczędności.

          Skomentuj

          1. naqerpl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-06-19 19:57

            Ajj tak q6600 super rzecz, ale czy ktoś pamięta, że kosztował prawie 500 dolarów ? :D
            TO gruubo więcej niż dzisiejsze i7 nawet drożej niż mniejsze z podstawki 2011v3 :D

            Skomentuj

          2. barwniak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-06-19 20:14

            Fakt, ale już pół roku później kosztował 280$

            Skomentuj

          3. Kynareth
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-06-20 19:48

            Wtedy procki szybko taniały.

            Skomentuj

  4. Szymon331
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-06-19 17:46

    Dawno już nie było mi to tak obojętne jak teraz.

    Zapowiada się praktycznie zerowy progres wydajnościowy...

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-06-20 00:12

      Niestety. Pol roku temu wymienilem 2700k na 4790k i w sumie nie widac roznicy. Seria 5xx i 6xx pewnie bedzie rownie rewolucyjnie przynosic po 5% szybkosci. Kolejny przystanek to Haswell-E lub nastepca.

      Skomentuj

  5. mjwhite
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-06-19 17:52

    czyli będzie bardzo drogo już na starcie, fajna taktyka chyba przejęta od nvidii.

    Skomentuj

  6. maslascher
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-06-19 20:33

    Coś czuję że Intel zmieści jeszcze 3 generacje procków o marginalnym wzroście wydajnościowym CPU zanim nastąpi premiera Zen od AMD.

    Skomentuj

    1. komputerowynoob
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-06-19 20:50

      zgadzam sie z TB w 1000% :D

      Skomentuj

  7. Lord_Krecitsqa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-20 05:08

    Zacierają ręce wszyscy użytkownicy słabych procków.
    Już wczoraj widziałem 4670K za 740zł.
    Moja sztuka też pójdzie za 700 pewno.
    No. Panowie. Czas opłacić zaległe rachunki z alledrogo :D

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-20 11:00

      Ucieknij do Meksyku.

      Skomentuj

  8. smicha
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-07 08:30

    A ja cały czas jadę na 2600k @ 4.5GHz i 1.3V.