Na topie

Już jutro możemy zobaczyć kolejnego Xboxa [AKT. - oficjalna zapowiedź]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: Kiedy premiera Na Topie Producenci: Microsoft

Wygląda na to, że lada chwila światło dzienne ujrzy Xbox One S All Digital, konsola będąca propozycją dla osób preferujących cyfrową dystrybucję gier.

  • Już jutro możemy zobaczyć kolejnego Xboxa [AKT. - oficjalna zapowiedź]
A A

Nie od dziś pojawiają się plotki sugerujące, iż Microsoft ma w planach kolejną konsolę. I nie chodzi tutaj o nową generację, na którą trzeba będzie poczekać dłużej, ale wyciśnięcie czegokolwiek z obecnej. Wygląda na to, że lada chwila światło dzienne ujrzy Xbox One S All Digital.

Z informacji niemieckiego portalu winfuture wynika, iż premiera Xbox One S All Digital odbędzie się już jutro. To samo źródło twierdzi, iż sprzedaż rozpocznie się po niespełna miesiącu, a dokładnie 7 maja.

Zainteresowani powinni podobno przygotować się na wydatek w wysokości 229,99 euro. Cena obejmować ma trzy gry - Minecraft, Sea Of Thieves oraz Forza Horizon 3. Można jednak przypuszczać, że oferta będzie różniła się w zależności od rynku.

Xbox One S All Digital

Xbox One S All Digital

Zauważyliście już, czym Xbox One S All Digital różni się od pierwowzoru? Brakiem napędu Blu-ray. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyna zmiana. Nowa konsola, gdy już zadebiutuje, będzie zatem propozycją dla osób preferujących cyfrową dystrybucję gier.

Sądzicie, że jest na rynku miejsce dla tego urządzenia?

AKTUALIZACJA, 17.04.2019

Doniesienia okazały się bardzo trafne. Konsola Xbox One S All-Digital Edition została oficjalnie zapowiedziana. Sprzedaż rozpocznie się 7 maja. Zainteresowani powinni przygotować się na wydatek 249.99 dolarów, o 50 dolarów mniejszy niż w przypadku sięgania po standardową wersję Xbox One S.

W zestawie znajdą się 3 gry - Minecraft, Forza Horizon 3 oraz Sea of Thieves. Oczywiście w wersjach cyfrowych, ponieważ Xbox One S All-Digital Edition nie posiada napędu Blu-ray. Poza tym próżno szukać innych zmian względem pierwowzoru.


Źródło: winfuture, foto - pixabay (diaznash), Xbox

Odsłon: 11941 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. david_89
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-04-15 11:16

    super, wykastrowana wersja dla osób lubiących przepłacać za cyfrowe wersje i brak możliwości ich odsprzedaży po przejściu. Tego rynek potrzebował!

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-04-15 11:55

      I skończy się "konsole tańsze od PC, bo niby gry droższe, ale można je sprzedać, a na PC już się tego za bardzo nie da" :(

      W sumie nie wiem czy to plus czy minus, bardziej ciekawi mnie, jak to wpłynie na rynek gier, stosunek wydawców do klientów oraz tempo rozwoju sprzętu (które ostatnio prawie stanęło...).

      Skomentuj

      1. preczzcenzuro
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-04-17 08:37

        tempo rozwoju stanęło? No ja nie wiem mój GTX 1070, który łoił na premierę 980Ti o którym każdy marzył, którego kupiłem nie tak dawno (2017 rok ) dziś jest już jakimś midendowym gpu do 1080p grzejącym połowy tabelek, gdzie wymagające tytuły jak metro exodus chodzą w pełni płynnie gdzieś na medium, nie mówiąc że mojego 4790k pokonuje jakaś obecna i3 nowej generacji.

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-17 10:32

          A ile musiałeś czekać na premierę serii 10?
          Oraz jakie były skoki wydajności np. z serii 6 na 7 (praktycznie tylko zmieniona nazwa i o jeden w dół segment)?

          Skomentuj

          1. preczzcenzuro
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-17 19:41

            No właśnie lata 2014-2016 to była stagnacja, nowe karty to tylko kosmetyka, seria 10 i 20 to jest przepaść, a to się dzieje właśnie te ostatnie lata, na rynku procesorów AMD wybuchło z Ryzenami, Intel robi tyle procesorów że sam nie wiem co się dzieje, rynek sprzętu od 2 -3 lat zaiwania, dlatego potrzeba nowych konsol

            Skomentuj

    2. franiux
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-17 08:43

      Zupełnie jak na PC

      Skomentuj

  2. Chong-li
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-04-15 11:39

    Moim zdaniem jeśli ktoś już się decyduje na Xboxa one a nie na konsole Playstation 4 czy Playstation 4 Pro bądz ma już sprzęt od Sony i chce mieć także od Microsoftu to powinien tylko i wyłącznie kupić Xboxa One wersje X,wszystkie Xboxy one mają kompatybilność wsteczną ale wiele gier pochodzących z Xboxa 360 jest specjalnie zremasterowanych tylko i wyłącznie pod Xbox One X.

    Taki Rdr część pierwsza wygląda świetnie;
    https://www.youtube.com/watch?v=0zvPMrrps6o

    Czy chociażby zremasterowane Gears Of war 2 i 3.
    https://www.youtube.com/watch?v=Lxy8XOjdxis
    https://www.youtube.com/watch?v=9HPwyV0C8Wo

    Red Dead Redemption 2 na wersji X wygląda lepiej niż na Playstation 4 Pro i działa płynniej w dużych miastach i dlatego osobiście zdecydowałem zakupić sobie tą pozycję na konsole Microsoftu a nie Sony.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mzi_Na-_bkk

    Najnowsze Forza Horriozn 4 i Motosport 7 to dzieła sztuki,grafika zwala z nóg tak samo grywalność.


    Pamiętajcie tylko o jednym że to na Konsoli Playstation 4 jest najwięcej gier na wyłączność i wszystkie są bardzo dobre pod względem grywalności i fabuły wiem to bo nie przepuściłem żadnej pozycji.Druga sprawa Sony bardzo dobrze dba o graczy Polskich bo inwestuje setki tysięcy dolarów na Polski Dubbing w grach.

    Xbox one x to potężna konsola i jeśli posiadacie już Ps4 a chcecie pograć sobie w takie Perełki jak Gears of war,serie halo,Serie Forza i macie sporo gier z poprzedniej generacji z xbox360 to jest to konsola dla was.

    Jeśli jednak nie macie żadnej konsoli lub planujecie kupić swoją pierwszą to zdecydowanie wybierzcie Playstation 4.


    Skomentuj Historia edycji

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-04-15 16:14

      Zapomniałeś tylko o tym, że wszystkie te "exy" są takie same, ot skakanie typkiem/typiarą w TPP i robienie combosków, ewentualnie jakiś festiwal Quick Time Eventów. *ziew*

      Skomentuj

      1. Wyrwinoga
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-04-15 16:36

        Dobrze napisane XO:X to konsola dla ludzi co już ograli swoje exy z soniacza 4 a teraz chcą się pobawić najmocniejszą konsolą na rynku i ogrywać wszystko to o czym pisze Chong-li.
        Też myślę nad zakupem najmocniejszego modelu no i teraz abonament xbox pass na trzy miechy kosztuje 4zł i abonament gold również.

        Skomentuj

      2. miedzianek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-04-15 22:23

        Ale Gears Of War czy Forza Horizon to ty nie obrażaj :D

        Skomentuj

    2. kabanosek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-15 17:35

      God of War czy Uncharted to odpalasz na youtube czy na przeglądarce?

      Skomentuj

    3. dindunuffin
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2019-04-17 09:43

      Po co mje xbox jak jego exy moge ograc na piecu (nie wiem czy wszystkie, ale te na ktore mam ochote... czyli jakies 2 tytuly).

      O tych dzielach sztuki tez przesadzasz. Forza 7 byla dla mnie graficznym rozczarowaniem, pomimo tego ze i tak wyglada lepiej na piecyku. Nie ze jest brzydko czy cos, ale spodziewalem sie czegos wiecej. Photomode jak zwykle swietny, reszta juz nie tak bardzo. Grywalnosci tez daleko do tej z np FM4... jest niezle, ale brakuje calej masy opcji z FM4.

      Skomentuj

  3. jacy4
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-04-15 14:23

    Wersja bez napędu droższa od wersji z napędem? Juz widze jak ludzie sie na to rzucą.

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-17 10:35

      Przecież napisane, że $50 taniej. Czytać nie umiesz?

      Skomentuj

  4. lenoxxx
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-04-15 14:49

    Jeśli nie wycofają wersji z napędem to tej All Digital nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi bo co komu przeszkadza napęd ;D

    Skomentuj

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-04-15 22:23

      A wręcz przeciwnie-można obejrzeć sobie film z kolekcji:) a jak nie ma neta, to można sobie z płytki pograć

      Skomentuj

  5. miedzianek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-04-15 22:21

    Czy ja wiem czy blak BRAY(filmy) to takie dobre posunięcie?

    W zwykłej konsoli masz wybór:gra ma locka w cyfrówce- ściągasz z zagranicy płytę

    Tu go nie masz

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-04-17 10:41

      Jak ktoś nie używa albo ma już dedykowany sprzęt? Czemu nie... wiesz wcale to nie musi być nagle jakiś hit sprzedażowy. Ot kolejna wersja tego samego. Każdy weźmie taką opcję jaka go interesuje.

      A tak naprawdę jest to tylko i wyłącznie test jak taka opcja zostanie przyjęta przez społeczność. Jak ludziom się spodoba i będą głosy aprobaty to pewnie nowy XBox też nie będzie miał napędu. Albo będą od razu dwie wersje. Wiesz, z XBox Game Pass gdzie masz dużą cyfrową bibliotekę za niewielkie pieniądze to w sumie nie jest takie głupie. A założę się, że jest wielu co nie kupują gier w ogóle, tylko korzystają z tego co dostają w abonamencie.

      Skomentuj

      1. miedzianek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-17 12:25

        Być może tak. Jeśli jednak wychodzi na to, że bez BRAY sprzęt jest droższy lub podobny cenowo(minimalnie, ale zawsze), a niczym innym się nie różni-jednak lepiej wziąć bogatszą wersję i mieć w razie W taki zapasowy odtwarzacz ;)

        Mi się wydaje, że m$ chce postawić tylko na cyfrową dystrybucję w nowym XBOXIE, to kolejny krok w celu wyeliminowania płyt z grami.

        Osobiście wolę cyfrowe dystrybucje(i tak kodzik trzeba wpisać). Na Steam jest dużo promocji i można kupić dużo taniej niż w sklepie. Oprócz tego Humble Bundle, 'black market', strony ala Steamgifts, Allegro itp itd

        Wyrosłem z płyt na półce, w piwnicy mam olbrzymią kolekcję starych pudełek/płyt z oryginalnymi grami, które kiedyś kupowałem. Nie wyrzucę/nie oddam, bo są w środku klucze, ktoś mógłby odzyskać moje konto na bazie tego CDKEY'a :( a zniszczyć też mi szkoda-wiem, ile ciężko zarobionej kasy za to dałem za małolata

        Przy dobrym necie płytka jest zbędna. Gorzej z ludźmi, którzy neta nie mają-albo mają słaby/niestabilny. I tu pies pogrzebany-jak pogodzić ze sobą obydwie grupy użytkowników

        Skomentuj

      2. miedzianek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-17 12:30

        Mały edit:

        Widzę, że cenę zaktualizowali.
        Przy cenie 230€ po samym kursie około 1010zł
        Nowa cena 249$ to po samym kursie około 973zł

        Minimalna różnica, a napęd BRAY jednak nie jest wydatkiem rzędu 40zł( + - , wszystko kwestia cła, marż i cebulactwa sprzedawców)

        Skomentuj

  6. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-16 11:14

    Właśnie tak powinien wyglądać nowy xbox następnej generacji i ps5 tylko z jedną małą modyfikacja czyli wejściem/wejściami na pamięci podobne do pendrive gdzie zastąpiły by te okropne płyty.